Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Duch na monitoru?

Zdravím,
mám menší problém s monitorem HP LP2065. Pokud na něm zobrazím určitý odstín šedé (tmavší, ale ne úplně) tak na obrazovce má tendenci zůstat "duch" okna původního programu (například správce souborů, winamp se světlým skinem apod.), pokud byl ve světlejších barvách. Popisuju to dost krkolomě, je to dobře vidět na přiloženém obrázku (špatná kvalita, foceno mobilem, šedá plocha je v malování a ten duch tam, to je okno winampu).
Průhledností nebo ničím takovým to není, to jsem vyloučil, dělá to i když ono "světlé" okno zminimalizuju, s vypnutým Aero, neukáže to ani printscr... Může to být monitorem? Videokartou? S něčím takovým se setkávám poprvé, proto moc netuším, v čem by to mohlo být.
Díky za každou radu!
Edit: Monitor je připojen ke GT Nvidia 8800GT, samozřejmě přes DVI.

Nejsi na hlavu, te svislice jsem si vsiml na CRT hned napoprve... Vodorovnou caru jsem jiz nevidel. ;-)

Co se tyka monitoru - jak jsi na tom se zarukou? Ja svoji LP1965 reklamoval, protoze po mesici nepouzivani se objevily pruhy u horniho a praveho okraje, ktere se "hybaly" (pritmavovani modre do cerna - proste jako vlnky...). To jsem videl jen u LCD Acer za 3000,-.
V ramci reklamace byl zaslan nahradni panel na vymenu az z Holandska, pak jen zavolat prepravce a pryc s nim. Vse pro zakaznika zdarma, proto mrkni na zaruku (pokud bude odkaz na nestabilni server fungovat)
Zkus tedy jiny PC a pak rovnou reklamuj.

Ty mas podla zakona zmluvny vztah s predajcom, takze je povinny to reklamovat ON. (a moze si napisat do zarucneho listu aj ze to mas reklamovat u Jezisa, nema to ziaden pravny efekt).

V kazdom pripade by som isiel aspon do toho servisu a skusil to co robis na nejakom inom kuse monitora, aby si to videl na vlastne oci ci to robi aj iny alebo nie. V emaili ta moze odbit ze to je normalne.

No v dodacím listu (u kterého je napsáno že slouží zároveň jako záruční list, je tam napsáno normálně sn produktu, délka záruka apod.) je poznámka:

Reklamace LCD dle výrobce 8 vadných bodů.
Reklamace uplatňujte u autorizovaného servisního střediska. Při uplatňování reklamace předložte záruční list a fakturu. Do 1 měsíce od data nákupu reklamujte u ALFACOMPUTER CZ.
Servisní středisko:... pak je jeho název a adresa, telefon, mail

Jet by mi tam určitě nevadilo, je to dokonce ještě o chlup blíž než alfa.

To jsou univerzalni reci...

Osobne bych to nesl primo prodejci - on ma povinnost do 30 dnu vyridit reklamaci, on za jeji nevyrizeni ve lhute nese zodpovednost... Nejaky servis te nemusi zajimat. De facto u soudu co nejde pres prodejce, t.j. i moje vymena, by nemuselo byt uznano jako reklamace. Tot nase zakony.

PS: Obcanský zákonník § 599
(1) Vady musí kupující uplatnit u prodávajícího bez zbytečného odkladu. Práva z odpovědnosti za vady se může kupující domáhat u soudu, jen jestliže vady vytkl nejpozději do šesti měsíců, jde-li o vady krmiv do tří týdnů, a jde-li o vady zvířat, do šesti týdnů po převzetí věci.