Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Duch na monitoru?

Zdravím,
mám menší problém s monitorem HP LP2065. Pokud na něm zobrazím určitý odstín šedé (tmavší, ale ne úplně) tak na obrazovce má tendenci zůstat "duch" okna původního programu (například správce souborů, winamp se světlým skinem apod.), pokud byl ve světlejších barvách. Popisuju to dost krkolomě, je to dobře vidět na přiloženém obrázku (špatná kvalita, foceno mobilem, šedá plocha je v malování a ten duch tam, to je okno winampu).
Průhledností nebo ničím takovým to není, to jsem vyloučil, dělá to i když ono "světlé" okno zminimalizuju, s vypnutým Aero, neukáže to ani printscr... Může to být monitorem? Videokartou? S něčím takovým se setkávám poprvé, proto moc netuším, v čem by to mohlo být.
Díky za každou radu!
Edit: Monitor je připojen ke GT Nvidia 8800GT, samozřejmě přes DVI.

A jo, cosi tam je (myslis ten svisly pruh?) - musel jsem si to ulozit a ponekud upravit krivku. Zvlastni je, ze to nekoresponduje s HW svislici panelu. Nekrmis to nahodou integrovanou grafarnou? Uz jsem neco podobneho videl u IGP R300 (svisly pruh, po HW resetu zmizel).

To že nepasuje je dané nekvalitní čočkou mobilního snímače (dělá to někdy s obrazem podivnosti), v reálu vážne není ani náznak nepasování k okraji. Ale teď už to vidíte, že? Je to prostě "zbytkový obraz" oken co byly zobrazne předtím. Například teď když jsem psal tento příspěvek a přepnul jsem se na tu šedou plochu v malování (zkoušel jsem i čistě jen šedý wallpapper dělá to to samé) a viděl jakoby "obrys" obrázku co jste vložil do vašeho příspěvku.
Edit: Zítra se to pokusím vyfotit přímo zepředu, kvalitním fotooaparátem ze stativu. Bude to zřetelné i s detaily...
Další důležitý poznatek:
U tohoto jsem si nebyl jistý, zda se mi to skutečně nezdá, ale při zobrazení této šedé barvy to působí, jakoby podsvětlení monitoru "pulsovalo" - asi jako když lítají pruhy zvrchu dolů, když natáčíte CRT obrazovku na video...

Ako mas nastaveny jas/kontrast? Nemas to tam vypeckovane do maxima? Ja mam na LCD jas aj kontrast na 10%.
Skus tam dat poriadne bielu (maximalnu aka existuje) a znova sivu, ci to potom zmizne.

Podla mna za to moze monitor, nejake divne LCD krystaly, alebo nejaka nedostatocna budiaca elektronika. Druha moznost je ovladace grafiky alebo Win, keby nejakym zahadnym sposobom zabudli zmenit na obrazovke najspodnejsie bity farby, takze tam ostane iny odtien.

Tak, teď jsem zkoušel připojit přes analog své EEE, dělá to úplně stejně. Pokud nechám delší dobu v popředí nějaké hodně světlé okno a pak přepnu na "šedou" dělá to úplně to stejné. Jiný OS, jiné zařízení, jiný typ připojení...takže závadu GK či cokoliv s PC vylučuji.
Aktuální nastavení: kontrast 75, jas 25
Snížený kontrast: kontrast 25, jas 15, lze vidět stále
Ale na šedé ploše lze vidět například i pc.poradna.net, otevřené v brovseru - zkrátka jakoby "zbytkový" obraz.

A si si isty ze to nie je normalna vec u toho typu panelu? Skusal si to na inom LCD monitore? Ja neviem jaku sivu tam davas a jak je ten tien silny, za normalnych okolnosti taka situacia nenastava ze mas celu tmavosivu jednoliatu obrazovku.
Skusil si dat na chvilku na celu obrazovku max. bielu, a potom zas na sivu? Je tam ten duch furt?

Nejsi na hlavu, te svislice jsem si vsiml na CRT hned napoprve... Vodorovnou caru jsem jiz nevidel. ;-)

Co se tyka monitoru - jak jsi na tom se zarukou? Ja svoji LP1965 reklamoval, protoze po mesici nepouzivani se objevily pruhy u horniho a praveho okraje, ktere se "hybaly" (pritmavovani modre do cerna - proste jako vlnky...). To jsem videl jen u LCD Acer za 3000,-.
V ramci reklamace byl zaslan nahradni panel na vymenu az z Holandska, pak jen zavolat prepravce a pryc s nim. Vse pro zakaznika zdarma, proto mrkni na zaruku (pokud bude odkaz na nestabilni server fungovat)
Zkus tedy jiny PC a pak rovnou reklamuj.

Zkontroluj si zarucni podminky, ja psal primo na HP. Fakt je, ze "povinnou zaruku" vuci tobe ma jen prodejce. V kazdem pripade se ozvi prodejci a porad se co dal. Nejlepe pisemne.

cituji vyrobce:
Záruka: Tříletá omezená záruka na součásti, včetně podsvícení a práce na místě u zákazníka nebo přímá výměna jednotky do 48 hodin. Platí určitá omezení, podmínky se mohou lišit v závislosti na oblasti.

Takze ja osobne to kupoval i kvuli teto zarucni drobnosti, kterou jsem byl nucen vyuzit. Je-li to reklamovatelne, at si urci odbornici z HP, prodejce se muze vykrucovat. At tvrdi prodejce co chce, toto je soucast produktu. To mu muzes s klidnym svedomim sdelit... :-D

PC: nikde jsem nenasel ani zminku o servisu. Pouze o praci u zakaznika nebo prime vymene!!! Asi maji s konkretnim servisem "nadstandardni vztahy", ale on neni HP, nic te k nemu nevaze.

A to mas psano kde - pouze s care packem? Ja carepack neprikupoval a slo to (po oznameni problemu pres web me pracovnik HP kontaktoval, oznamil mi, ze bude provedena vymena a nadiktoval kod zasilky u prepravce). Over si to u vyrobce nebo na to webu HP, jak jsem daval odkaz nekde vys. Oni ti poradi a snad ti reknou co a jak. Nezapomen rict, ze jsi v zaruce a potvrd si nulovou cenu opravy.

Pokud spolehas pouze na prodejce, dal to res jen s nim protoze tu neni nikdo kvalifikovanejsi k posouzeni. Prodejce musi, vyrobce muze vyridit reklamaci v zaruce.

Viz popis produktu od meho prodejce:

HP LP1965 1280x1024/1000:1/300jas/DVI/VGA/USB/6ms

L1965, 19" 1280x1024, typ. odezva 6ms (GtG), kontrast 1000:1, jas 300 nits, vstup 2xDVI-I, VGA to DVI a DVI-DVI kabel, 4xUSB 2.0, výškově nastavitelný, otocný na výšku, Power OFF vypínač, možnost přidat integrované repro, záruka 3 roky s výměnou na místě.

O care-pack nic, ja to vyuzil a nic neplatil! Od te doby OK. Jen radim o vyuziti dalsi moznosti tykajici se zaruky vyrobce, jinak delej, jak uznas za vhodne. ;-)

Ty mas podla zakona zmluvny vztah s predajcom, takze je povinny to reklamovat ON. (a moze si napisat do zarucneho listu aj ze to mas reklamovat u Jezisa, nema to ziaden pravny efekt).

V kazdom pripade by som isiel aspon do toho servisu a skusil to co robis na nejakom inom kuse monitora, aby si to videl na vlastne oci ci to robi aj iny alebo nie. V emaili ta moze odbit ze to je normalne.

No v dodacím listu (u kterého je napsáno že slouží zároveň jako záruční list, je tam napsáno normálně sn produktu, délka záruka apod.) je poznámka:

Reklamace LCD dle výrobce 8 vadných bodů.
Reklamace uplatňujte u autorizovaného servisního střediska. Při uplatňování reklamace předložte záruční list a fakturu. Do 1 měsíce od data nákupu reklamujte u ALFACOMPUTER CZ.
Servisní středisko:... pak je jeho název a adresa, telefon, mail

Jet by mi tam určitě nevadilo, je to dokonce ještě o chlup blíž než alfa.

To jsou univerzalni reci...

Osobne bych to nesl primo prodejci - on ma povinnost do 30 dnu vyridit reklamaci, on za jeji nevyrizeni ve lhute nese zodpovednost... Nejaky servis te nemusi zajimat. De facto u soudu co nejde pres prodejce, t.j. i moje vymena, by nemuselo byt uznano jako reklamace. Tot nase zakony.

PS: Obcanský zákonník § 599
(1) Vady musí kupující uplatnit u prodávajícího bez zbytečného odkladu. Práva z odpovědnosti za vady se může kupující domáhat u soudu, jen jestliže vady vytkl nejpozději do šesti měsíců, jde-li o vady krmiv do tří týdnů, a jde-li o vady zvířat, do šesti týdnů po převzetí věci.