Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skenování u MFT síťové tiskárny

Dobrý den,

nevíte někdo jak je řešeno u síťových MFT tiskáren skenování? když na tiskárně zmáčknu tlačítko skenování, na kterém počítači se mi to uloží, neboli, jak určím cílový počítač?
nemám s tím žádné zkušenosti tak prosím o radu.

Díky

Obecně je to tak, že software dodávaný se zařízením se stará o to, aby mohli uživatelé skenovat v síti. Výkonnější zařízení poté mají možnost např. skenovaný dokument přímo odeslat na e-mail, či ftp.
Konkrétní použití potom záleží na preferenci uživatele - pokud má to zařízení na stole, obvykle prostě přijde, vloží předlohu a naskenuje to přes dodaný software. Pokud je to zařízení dále (typicky větší firma) je výhodnější přijít, vložit předlohu, na zařízení zvolit cíl (e-mailová adresa, FTP) a rovnou odeslat.

Tiskarna nevi, ktere pocitace na siti ji pouzivaji, tak se nemuze rozhodovat, kam to posle. Muselo by to byt urceno primo v konfiguraci tiskarny. Osobne jsem se s nicim takovym nesetkal.
Dalsi vec - tiskarna by musela mit povolen zapis na disk daneho pocitace, musel by resit prava pristupu, operacni systemy atd.

takze, nepise sa MFT, ale MFP...MultiFunctionPrinter...

a ohladne skenovania - sken ti posle tam, kade mu to nastavis - bud do nejakej zlozky na sietovom serveri, alebo v pripade USB pripojenia na konkretnom PC nastartuje SW pre skenovanie. Da sa to vsetko nastavit.