Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem No signal

Zdravím a pokud někdo zareaguje..budu rád:-)..Klasika, prodal jsem příbuznému PC(P4,2GB Ram,Ati 800xl-256,deska MSI,orig.XP+další softwear,LCD monitor)..vlastně za cenu softwearu..Po dvou měsících..zřejmě rasování, přišel, že mu naběhne akorát NO SIGNAL..Dal jsem mu zpátky 4 tisíce a teď laboruji..Jako první jsem to odprášil, poté vytáhl veškeré věci do slotu, očistil gumou a nasadil zpátky.Resetoval bios a spustil jenom desku bez periférií(DVD-rom, disketovka, HDD..)Pořád nic..vůbec se neozve takové to pípnutí při spouštění..Grafice se sice točí ventilátor..ale to asi neni důkaz funkčnosti..Taky nevím, ale jak poznat, že zdroj pracuje jak má..Nejsem odborník..jenom tápu..Možná z funkčního PC vytáhnu zdroj a vyzkouším to na něj..Víc moje hloupá makovice asi nezvládne..:.( Děkuji za každou radu, ale přednostně pomáhejte těm, co jsou na to hůř..Dík

Zkus jen desku s CPU a jeho chladicem (ano, i bez RAM), pouze s pripojenym reprakem. Pokud to nevyloudi zadny zvuk, muzes zkusit jiny zdroj, ale deska je s nejvyssi pravdepodobnosti v kelu. Ten zdroj je zapojen spravne (i pridavnych 12V pro CPU)?

A co baterka CMOS, nemá už svůj zenit (t.j. napětí 3V) za sebou? A nepostihla krize i kondenzátory na desce, to jest, nevyboulily se jim trošku (nebo více) čepičky?
Vadný zdroj poznáš pouze výměnou, změřit to běžnou výbavou (dokonce ani docela speciální) nemáš šanci. takže zkus i jiný zdroj. Jenomže, je to výstřel naslepo, takže raději použij nějaký vypůjčený, protože to vůbec nemusí být zdrojem (kruciš, poprvé po cca půl roce jsem napsal správně zdroj a ne ydroj, jak píšu běžně. Úspěch!)

Jestli ten PC máš doma, tak si půjč baterku z toho PC, ze kterýho teď píšeš, tedy pokud nemáš notebook.

A udělal jsi kapitální chybu - po dvou měsících provozu jsi mu neměl vracet 4 litry. Věděl snad, že kupuje použitý zboží, takže teď by to měl "u tebe na opravě" a ne, že ty to máš zpátky a ještě ti z toho udělal hromádku šrotu.

nechal pouze procesor..žádný zvuk

myslím že nestačí. že tam musí zbýt aspoň jeden ram modul. když je vadný, měla by se ozvat série více pípnutí. ale když chybí úplně, mám za to že se post vůbec nerozběhne.

vyhrabej starou malou ram co do té desky ještě pasuje a které už není škoda, a zapni. jestli se to nerozjede, buď sám od sebe odešel zdroj, anebo je v tahu deska.
naopak vřele nedoporučuju v nějaké jiné desce zkoušet paměti z tohoto nejedoucího pc - to by mohlo být naposled, co řadič paměti (nordbridge) té jiné desky viděl východ slunce.