Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem No signal

Zdravím a pokud někdo zareaguje..budu rád:-)..Klasika, prodal jsem příbuznému PC(P4,2GB Ram,Ati 800xl-256,deska MSI,orig.XP+další softwear,LCD monitor)..vlastně za cenu softwearu..Po dvou měsících..zřejmě rasování, přišel, že mu naběhne akorát NO SIGNAL..Dal jsem mu zpátky 4 tisíce a teď laboruji..Jako první jsem to odprášil, poté vytáhl veškeré věci do slotu, očistil gumou a nasadil zpátky.Resetoval bios a spustil jenom desku bez periférií(DVD-rom, disketovka, HDD..)Pořád nic..vůbec se neozve takové to pípnutí při spouštění..Grafice se sice točí ventilátor..ale to asi neni důkaz funkčnosti..Taky nevím, ale jak poznat, že zdroj pracuje jak má..Nejsem odborník..jenom tápu..Možná z funkčního PC vytáhnu zdroj a vyzkouším to na něj..Víc moje hloupá makovice asi nezvládne..:.( Děkuji za každou radu, ale přednostně pomáhejte těm, co jsou na to hůř..Dík

Zkus jen desku s CPU a jeho chladicem (ano, i bez RAM), pouze s pripojenym reprakem. Pokud to nevyloudi zadny zvuk, muzes zkusit jiny zdroj, ale deska je s nejvyssi pravdepodobnosti v kelu. Ten zdroj je zapojen spravne (i pridavnych 12V pro CPU)?

A co baterka CMOS, nemá už svůj zenit (t.j. napětí 3V) za sebou? A nepostihla krize i kondenzátory na desce, to jest, nevyboulily se jim trošku (nebo více) čepičky?
Vadný zdroj poznáš pouze výměnou, změřit to běžnou výbavou (dokonce ani docela speciální) nemáš šanci. takže zkus i jiný zdroj. Jenomže, je to výstřel naslepo, takže raději použij nějaký vypůjčený, protože to vůbec nemusí být zdrojem (kruciš, poprvé po cca půl roce jsem napsal správně zdroj a ne ydroj, jak píšu běžně. Úspěch!)