Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno AIMP2: Audio Recorder

Ahoj, potřebuji poradit. Mám problém se záznamem zvuku v programu AIMP2. Přešla jsem z Windows XP (nahrávání fungovalo perfektně) na Windows Vista a v AIMP2: Audio Recorderu mi při spuštění skladby neběží křivka zvuku v náhledu, v nahrávce pak není nic slyšet. Přikládám screen nastavení. Předem díky za odpověď.

Uroven signalu je nastavena podla vsetkeho dobre, ma byt celkom dole. Kedze ale nahravas zvuk z pocitaca - co je Wave a mas nastaveny mikrofon, ktory mozno ani nie je zapojeny(?), je normalne ze sa nic nenahra.

Vyskusaj nastavit v AIMP ine "Zariadenie", ked je tam Wave, alebo "What U hear"...

Inak nahravanie v AIMP u mna funguje bezchybne aj pod Windows Vista (32-bit, SP1).

Vyzkoušela jsem v AIMP nastavit jiné zařízení, ale stále nic. Omlouvám se za hloupý dotaz, ale já se v tom opravdu nevyznám, proč myslíš, že nemám možná zapojený mikrofon? Když jsem měla XP, tak vše fungovalo bez problému a když mi kamarád dával Vistu, tak všechno v PC zase nastavil tak, jak to bylo, takže já si myslím, že mikrofon je normálně zapojený...

V jednej z reakcii si napisala toto:

...Byla jsem zvyklá přes to nahrávat zvuk z videí na netu a teď když potřebuju, tak to nejde

Preto som myslel ze nechces nahravat zvuk z mikrofonu, ale to co ide z reproduktorov. Nahravat to cez mikrofon by bolo dost divne IMHO - a velmi nekvalitne.

Najskor by bolo dobre vediet odkial potrebujes nahravat, ci cez mikrofon, alebo zvuky ktore idu z reproduktorov a ktore konkretne - to co sa prehrava napr. na youtube?

Ake ine zariadenia su v tej ponuke v AIMP? Mohla by si to napisat, alebo vyfotit ako v provom prispevku? Ja nepouzivam zvukovku na zakladnej doske, mam X-Fi, takze nemam tam rovnake polozky a preto neviem ktoru potrebujes.

Este niekde v nastaveniach zvukovky, tiez neviem kde presne, vyskusaj nastavit zdroj (nahravanie) na taky ako potrebujes, ked mikrofon, tak ten, ked zvuky z reproduktorov, tak Wave, What U Hear, alebo nieco ine co tam bude, ale nie Line-In ani SPDIF.

Ja mam najnovsiu verziu AIMP, takze ked to stale nepojde, mozes vyskusat stiahnut tiez novu verziu, ked ju uz nemas, mozno niektora starsia mohla mat problem s tymto OS, aj ked to si nemyslim.

Inak som prave skusal nahravat aj cez mikrofon, kedze tu zaznelo ze by s tym Visty mohli mat problemy, ide to tiez bezchybne.

Pochopil jsi to zcela správně, chci nahrávat to, co jde z reproduktorů - tzn. např. z videa na youtube. Přikládám screen, ale nejsem si jistá, jestli je to to, co jsi myslel. Upřímně - jsem ze všech rad, které mi tady byly poskytnuty, docela zmatená, protože jsem nikdy do zvuku vrtat nemusela. A zvlášť teď u Visty se mi všechna ta nastavení hledají ještě obtížněji. A když se podíváš na ten screen, kde je vidět i ten Audio Recorder, tak je tam jako zařízení mikrofon, ale když to rozkliknu, tak tam jiná možnost ke zvolení není.

Pochopil jsi to zcela správně, chci nahrávat to, co jde z reproduktorů - tzn. např. z videa na youtube.

Drobná poznámečka:
Ty chceš nahrávat to, co leze ze zvukové karty.
Kdybys nahrávala z repráků, tak bys opravdu musela mít mikrofon.
Tudíž jak někdo nahoře psal nabídka zdroje zvuku

"What U hear"...

=to je nahrávání toho, co leze ze zvukové karty.

Vyzkoušej tenhle postup. Mě to na Vistách začalo normálně nahrávat přes AIMP2

Start - ovládací panely - HW a zvuk - zvuk

Krok 1
Tady klikni někam do bílího prostoru a zaškrtni obojí.
[krok1rx9.jpg]

Krok 2
Pak přepni na záložku záznam a nastav na spuštěno to označený
[krok2kb5.jpg]

A vyzkoušej. mělo by to fungovat.