Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno multif. tiskárna DCP-560CN nejde nainstalovat a rozhodí grafiku Winů

Zdarec, provedl jsem sestřence čistý install WinXP SP2, včetně ovladačů, .Net Frameworku 3.5 a základních programů (Media Player Classic, Foxit Reader, ...) a jako poslední instaloval ovladače a soft na tiskárnu. Instaloval jsem to z cd a po restartu byla rozhozena grafika do 800*600 a 4-bitové hloubky- což je přesně to co po měsíci začala dělat tiskárna (přeinstaloval jsem PC pač nebylo rok přeinstalované...). Pouze po několika restartech jste naběhli v pořádku do Winů a nebo po odinstalování toho balíku hned. Před odebráním software balíku jsem naběhl do Win a tam se zobrazilo okno s chybovým hlášením (přesněji- diagnostika zpráv) a tam byly dvě položky - obojí driver a obojí- instalace se nezdařila. Vše jsem odinstaloval, stáhl nejnovější balíky z webu výrobce a problém úplně stejný (800*600, 4-bity...). FAQ na webu nic neříká (nic jsem nenalezl).

Budu vděčný za každou radu- tiskárna je pro ni velmi důležitá, potřebuje pořád tisknout věci do práce.

edit: v poslední době také začalo zlobit naběhnutí do Win. Píšu to dodatečně, kdyby to náhodou souviselo... Před obrazovkou Vítejte se totiž PC restartuje s tím, že problikne modrá zpráva, kde vlevo (čili nepřijde mi to jako klasická BSOD) nahoře je psáno něco bílým písmem- ale jen to problikne nejde to přečíst... Kdyby to bylo BSOD tam možná ramky... ale takhle nevím, ale celkově to možná s tímto vůbec nesouvisí...

pánové děkuji velmi moc za rady, ale jsem zmatenej kde je teď zakopanej pes...

Podle rady kolegy Kurta jsem instalátor nasměřoval (skočilo mi to na CD, tak jsem to nechal. Věřím, že ta verze na webu a na CD je totožná...) a i tak to pořád kazilo grafiku Win. Tady byla sranda, vždy musíte tak 3-6x restartovat než najedete do Win bez poškozené grafiky... Tak jsem to zase vše odebral (poté co jsem najel do Win bez rozhozené grafiky). A nechal podle rady kolegy jbo nainstalovat Winem samotným (resp. z Windows update, Windows samotné nemají na to ovladač) a funguje to, resp. tisknu a z 6 pokusů jsem 5x najel do Win bez problémů, ale jednou byla grafika opět rozhozena. Nevím co teď hledat PC na vira v čerstvě nainstaleném systému, hledat závadu v HW, v jiném ovladači nebo je to prostě tím ovladačem v tiskárně...

Jako zatím je to za měsíc nejlepší stav co se povedl- na 6 restartů je 5 Ok. předtím to bylo na 6 restartu 5 zlých...

Nevím, ale asi to zkusíme takhle nechat (nemáte-li jiné rady). Zatím za všechny vaše rady moc děkuji

jeden můj známý dělá léta do HW a dal mi radu: prý byla chyba připojit tiskárnu a nainstalit ovladače. Prý jsem měl nainsatlit ovladače a pak připojit, aby s tím systém hned pracoval. Prý s těmito problémy bude nejrychlejší další reinstall. Tohle slyším prvně v životě- co k tomu prosím máte za reakci :?: (já osobně tomu věřím málo, ale už kolikrát jsem si říkal, že to být tak nemůže a nemožné se stalo pravdou :)) )

Vlastně bych řekl, že jsem vám to přesně tak radil už rady: http://pc.poradna.net/q/view/338129-multif-tiskarn a-dcp-560cn-nejde-nainstalovat-a-rozhodi-grafiku-w inu?page=r338190#r338190 Nanapadlo mne, že věta "po dalším restartu nainstalujte jen holý ovladač (6MB) - poté teprve připojte zařízení." se dá pochopit také tak, že připojíte zařízení a poté začnete instalovat ovladač. :-/
Nicméně tyhle problémy jsem nikdy u Brotherů neviděl (a že jsem jich pár instaloval) takže začínám mít pochybnosti o tom, že tu závadu způsobuje opravdu instalace Brotheru.

tak jsem zkusil nainstalovat ten ovladač s vyplou tiskárnou:

- opět ten exe nejde spustit, takže jsem zkusil při Přidat hardware vybrat typ zařízení a ukázat do složky s ovladačem :>: vyskytla se chyba, nelze nainstalovat

- tiskárnu tedy připojím a přes Plug and Play počkám na průvodce, ukážu do složky s ovladačem :>: neplatný popisovač. instalace se ukončí

přeinstaloval jsem XP (taky sranda na třikrát, páč se nechtěl zkopírovat soubor mmc.exe a bez něho nenaběhl Windows :-D- potřebuji poradit: vyměňují origo cd WinXP když je škráblé? třeba i za nějaký poplatek... (verzi Home máme))

no a potvrdilo se co jsem se domníval a Vy jistě také- nebyla to chyba driveru k tiskárně, ale grafické karty :!: Nainstaloval jsem holý systém a ovladač na grafiku, restart a stejný problém byl na světě... Nechápu jak ten kdo to instaloval (servis maloobchodu), to mohl rozject... Koukal jsem na net po nov verzi ovladačů, ale na webu Nvidie dokonce tato verze z cd není :!: na cd 91.68 na webu Nvidie a softpedie: 91.48. Dva restarty než jsem najel do bezproblémových Winů. Napadlo mě odebrat driver a dát tam tu verzi nižší, ale pak mě napadlo přes ten program co běží od Nvidie v tray nastavit něco. Nastavil jsem 32-bitovou hloubku grafiky, frekvenci monitoru 75, rozlišení, vypl antialiasing a anizotropní filtrování a z 10 restartů - 9x dobrá grafika JENOMŽE
hned po nainstalování Winů sou samý errory, padají různé (systémové? ) aplikace, také iexplore, explorer...
při jednom přihlášení do win nějaká kritická chyba s pustil se shutdown s 60s odpočtem lol

kuriozita byla, že jsem nainstalil skype, zadám loginy naběhlo ok. Restartnu PC a skype nejde spustit hlasí chybu o poškozeném nastavení a žádá o reinstall. Stáhnu znova instalátor, znova instalim a u konce si řekne o Windows Installer, doinstaluji, nainstaluji Skype a už to zase šlo... no celkově je ten systém nějaký divoký + do toho ty náhodné restarty kvůli ram (?)+ se teď objevuje BSOD kvůli grafice

dvakrát právě isntalace winů přeskakovala ten zmiňovaný soubor že má "špatnou bitovou kopii" resp. nabídla znovu ho stáhnout z CD a po stisku enter to jelo dál jako při úspěchu
- dřívě když jsem instalil jinde XP (není to tak dávno takže v živé paměti) a tam bylo při neúspěchu zase ta nabídka ke zkopírování a nejl prostě v klidu dál. Věřím tochu, že je systém nestabilní díky tomu zničenému CD

no PC je rok a půl dom, takže je na něj záruka- ale vážně prosím o odpověď co s tím CD Winů? 1 jedinkrát z něj bylo instalováno a to v servisu maloobchodu, pak leželo v papírovém obalu v sestřenčině motherboard krabici a nic se s ním nedělalo. Jukal jsem a je tam škrábanec- takže se tedy ptám: jde to cd nějak vyměnit? Jinak 3500 za Home verzi v loji...

Díky a sorry za tu mistifikaci s tiskárnou :-(

edit: pro upřesnění: ten stav není tak černý, ustálilo se to na jakémsi funkčním stavu. Zkusíme týden s tím pracovat jestl to pujde. 9z10 startů jsou s dobrou grafikou a při logingu jen spadnou dvě aplikace, takže klik na neodesílat...

Vypadá to na HW problém - zřejmě paměti. Ad CD - za nějaký manipulační poplatek by vám jej měl prodejce sehnat, ale jako rozumnější se mi jeví vypálit jeho kopii. Navíc nemusí být poškozené - to, že instalátor nemohl přečíst soubor může být právě pamětí.

děkuji moc budu řešit tedy s prodejcem...

ještě malinko na dovysvětlenou: původně jsem nainstalil systém ovladače grafiky a zvuku, restart- OK (zde už byl problém, ale náhodu bezchybný restart), nainstalil ovladač tiskárny, restart, problém- proto sem se tak dlouho domníval, že jde o tiskárnu...