Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Diskety

Mám malý dotaz. Asi před rokem jsem použil pár disket na instalaci Win NT4 server; jsou potřeba tři, ale protože se instalace zdařila na asi pátý pokus, tak použité byly všechny diskety co mám. Nedávno se mi dostal do ruky notebook (486@50MHz, šrot), byly v něm nainstalované Win 3.1 nebo tak. Stáhl jsem tedy instalaci DOS 6.22, že tedy jako formát C a tak. Naformátoval jsem diskety, nakopíroval soubory (byly pěkně v adreářích Disk1 atd)a že nabootuju notebook. Málem mě omylo, když se objevila (profláklá) hláška: NTLDR nenalezen ... Jak je to možné? Že by použitím disket na instalaci NT došlo jejich znehodnocení? Můj dotaz nijak nehoří, ale vrtá mi to hlavou. Díky;-)

Dík za odpovědi. Holt jsem lama a pirát v jedné osobě :.(. Stalo se to ale i když jsem měl soubor "bootdisk.exe", jehož spuštění si vyžádalo disketu. Stahoval jsem to snad právě z toho www.bootdisk.xxx. Nakonec jsem to vyřešil, sehnal jsem Win 3.1 a ty už jsou tam! Takže noťas jede jak po másle, pařím na něm staré DOS hry; pod Win 2000 některé nešly.

Aj ked nechcu cislo, nie je to legalne (netvrdim ale ze to bude niekto vysetrovat :-D)

Ale ten freeDOS nie je od MS, je to proste DOS od ineho "vyrobcu", a je zadarmo, mal by byt plne kompatibilny s MS DOSom, ale obcas sa vyskytnu nejake "nekompatibility", ale je dobre pouzitelny, ak potrebuje clovek DOS zdarma.

Tak, jsem se zaregistroval. Noťas jsem měl zdarma (nikoli za pět prstů, byl vyřazen ze st. instituce). Jinak normálně výkonná (relativně - stol. PC: Athlon 1GHz, 640MB RAM, notebook Celer 2,2GHz, 256MB RAM) PC mám. Ten notebook byl údajná mrtvola, ale stačilo vyměnit pojistku ve zdroji a jede. Docela podivné zvuky ale vydává disk (120MB), větrák v tom buď žádný není nebo se již odebral na odpočinek. Dávat do toho Dosbox myslím netřeba, DOS tam je (6.22) a nad ním jsou Win 3.1...

Ne,ne, nevadí!! Hlava XXII by byla jedna z vážných kandidátek na pustý ostrov (ještě vedle Zahrady od Jiřího Trnky - vážně, bez pr-ele!). On ale pan Heller napsal více knih, ještě jsem četl Něco se stalo a Gold za všechny peníze. Nemohu než dopručit. Zelenou pakárnu jsem měl modrou (hradní stráž) a jen rok... Ale i tak to stačilo.