Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi - tváří se jako Odpojeno a přitom internet funguje

Celé měsíce bez problémů používám wifi na svém notebooku, dneska jsem přijela ze školy domů, ještě dopoledne jsem byla na bezdrátu a teď doma:

připojila jsem se asi na 20 minut, pak mi ikonka s bezdrátem napsala "odpojeno", přičemž internet dál asi 5 minut šel. Pak přestal jít úplně. Pak se mi zase podařilo připojit, ale musela jsem v seznamu sítí na tu naši poklepat, automaticky se už nepřipojí vůbec. Teď se už dvě hodiny stále dokola připojuji a odpojuji, momentálně tohle píšu na počítači, který údajně není připojen k žádné síti.

Ostatním doma to na jejich noteboocích jde. Budu vděčná za každou radu.

Plus dodatek:

Počítač jsem již restartovala dvakrát, Opravit bezdrátové sítě jsem dala už asi pětkrát. Modem jsem už taky restartovala, dvakrát.

Monitorovanie siete má istú "zotrvačnosť". Takže môže zobraziť stav "odpojená sieť" a si pripojená. Ale aj opačne.

To čo popisuješ vyzerá na nepravidelné výpadky fukčnosti WiFi karty. Tipol by som to na hardwarový problém. Možno úpne triviálne riešiteľný.
Skontrolovať osadenie karty v MiniPCI slote, skontrolovať pripojenie integrovanej antény na tú kartu. Sú to 2 kábliky pripojené k takým "hríbikom-čudlíkom" na tej karte. Nemalo by sa stať ale mohlo sa stať, že sa akosi uvolnili.
Ak je to v poriadku.
Ako další krok pripadá do úvahy, spomínaš totiž že na iných notebookoch sieť ide, požičať si WiFi kartu z iného notebooku na vyskúšanie. A ak sa potvrdí že tá tvoja je chybná, vieš na čom si. Karta WiFi dnes už nie je záležitosť tisícok korún. Takže prípadná výmena nie je problém.

Jj je tam napsáno automaticky. Jinak já jsem byla na školní síti, pak ještě odpoledne na síti u přítele a až teď doma tohle. Mám podezření, že to zítra zkusím zase u něj a půjde to bez problému. Pokud jo, tak zkusím znova nastavit tu naši domácí síť, bohužel to máme nastavené na nějaké dlouhé heslo, které samozřejmě nevím, kde má táta schované, tak to teď nemůžu řešit.

Nová bezdrátová karta musí být až poslední řešení:o) Ikdyž bych se vážně nedivila, kdyby to bylo tím. Za dva týdny mi končí záruka, před týdnem odešla definitivně baterka, displej je po zapnutí tak dvacet vteřin úplně růžový, takže odejitá wifi karta je jen další hřebíček do rakve Aceru:o)

Tak jenom pro aktualizaci problému:

wifi mi všude jinde funguje bez problémů celý víkend, nezaznamenala jsem jediný výpadek. Takže acer je sice špatná volba, to nepopírám, ale wifi karta zatím neodešla:o)

Napadá někoho něco? Další info k naší domácí síti:

Máme to nastavené přímo na mac adresy a nějaké 128bit šifrování.

Možno sa biješ o spojenie so svojím klonom.

Pozri si svoju MAC adresu, zapíš si ju.

Predsa len naištaluj a spusť Network Stumbler , no nie u seba, na inom stroji, svoj vypni. Pozri či niekto nekomunikuje s vaším WIFI AP s tvojou MAC adresou.

Ak " šťoural " od susedov si dal prácu a odposluchom zlomil WEP key a došiel na to ako sa pripojiť na Váš WIFI AP, stačilo mu dať si ešte tvoju MAC adresu a má zadarmo pripojenie na internet.

Takže zruš MAC autentifikáciu, zabetpečenie na MAC adresu v dnešných časoch je naozaj zbytočnosť. Kto vie ako to urobiť ju zmení za pár sekúnd. Hlavne zmeň WEP key.

Ináč ma už nič nenapadá.

Máme to nastavené přímo na mac adresy..

- buď je tím myšleno přidělování stejných ip adres dhcp serverem v routeru, ale staticky nastavená adresa z rozsahu routeru (třeba 192.168.0.x) by se měla bez potíží připojit.
- nebo to má znamenat filtraci wifi zařízení podle mac adresy. kdysi se to používalo jako ochrana, ale dnes je to k ničemu - mac se dá odposlechnout a naklonovat.

..128bit šifrování

je sice dost dlouhý klíč staršího wep šifrování, ale dnes se za jediné dostatečné považuje wpa/wpa2.

kolega radil netstumbler pro sledování signálu domácího routeru, případně zjištění zda tě neruší cizí signál na stejném či sousedním kanálu. zkusilas?

Nezkusila nejsem teď doma. Jinak máme tu filtraci wifi zařízení podle mac adresy, alespoň jsem to tak pochopila, když jsem si musela zjistit svou mac adresu a v programu pro ovládání toho routeru zadat do pole Mac adresa onu adresu (kdysi dávno, ne teď, takhle jsem to používala odhaduji tak rok bez problémů). Zkusím ten netstumbler až budu doma.

Původně jsem myslel, že se jen něco pomátlo a postačí restartovat router a NB na chvíli vyjmout baterii. Ale začínám i já věřit tomu, že se vám tam možná někdo načerno připojuje. Takže, nejprve vypnout ověřování mac adresy v routeru a pokud to zabere, tak změnit zabezpečení. A nejenom klíč, je třeba změnit wep na wpa-psk/tkip či ještě lépe aes. Samozřejmě není marné sledovat log v administraci routeru.

Tak se po delší době hlásím zase se svým problémem. Na routeru jsem vypnula ověřování mac adresy (aspoň si myslím: zadala jsem v položce Mac filter, Active: No
Nijak to nepomohlo:o( Net stumbler jsem nainstalovala, ale když ho zapnu, tak se na dvě vteřiny ukáže a pak to okno spadne a nikde nic. Už jsem i restartovala počítač ale nepomohlo to. Zkusím stáhnout nějakou jinou verzi než na kterou jste mi dali odkaz.

Jinak problém zůstává stejný, vždycky když zapnu po delší době počítač doma, síť se okamžitě v pohodě připojí (možná trvá trošku delší dobu ta část "Načítání síťové adresy", dřív jsem nastartovala počítač a už jsem byla připojená, teď to trvá tak 20 vteřin), ale během pěti minut to napíše odpojeno, pak to ještě pár minut funguje a pak to přestane fungovat definitivně.

Mou wifi kartou to určitě není, mezitím co jsem nebyla doma, jsem se připojila na třech jiných wifi sítích bez jakýchkoli problémů. Router musí být taky nastaven dobře, protože tři jiné počítače na tom taky fungují bez problémů. Nastavení sítě ve svém notebooku mám úplně stejně jako notebook u kterého sedím teď a funguje. Takže už fakt nevím a hlavně nechápu jak to může chvíli fungovat a chvíli ne.

Tak to jsem udělala, už jsem to nainstalovala tady, jenže bohužel se v tom programu moc nevyznám. Vidím tam asi nějaké další sítě, pak jednu mac adresu ale ne tu moji, to je asi ta od tohoto notebooku na kterém se na to dívám. Jinak když zapnu ten netstumbler tak mi nejde internet, to je správně??

Tak ten internet už funguje i se zapnutým netstumblerem. Ale jinak opravdu nevím co tam mám vidět, vidím jen název naší sítě a k ní mac adresu (to usuzuju z nadpisu sloupce Mac adress) ale ta nevypadá ve formátu s dvojtečkama. A není to žádná z těch co tady vidím jako povolené mac v našem routeru. Sitím moc nerozumím, ale není to mac adresa toho routeru? Dál vidím asi 5 dalších sítí. Ale jednotlivé počítače ne. Už jsem poklikala snad na všechny políčka co vidím ale nějak se nic nezměnilo, žádné další informace jsem z toho nevyzískala:o)

Ak ti nejde internet to je OK netstumbler si urobil výhradný prístup na kartu wifi a iné aplikácie nepusti.

Kúsok sa v v ňom porozhliadni je to jednoduchý program. Rýchlo pochopíš čo je čo.

MAC adresu stroja na ktorom je spustený nevidíš. Je to niekto iný. Pozri kanál, a sieť .

Tak tu naši síť už vůbec nevidím:o( Prostě se v tom seznamu neobjeví, jsou tam nějaké tři popsané jen číslem, pak tady od sousedů pod náma jediná která je pojmenovaná a je u ní napsáno AP. Ta naše se jmenuje default ale už tam vůbec není vidět.

Niečo je nie dobré. Už to že ti ide internet a zaroveň máš spustený Net Stumbler by nemalo byť. Niečo blbne a nemáš vierohodné dáta. Na tom stroji kde spustíš NetStumbler zakáž pripájať sa na WiFi siete. A tak spusť ten NetStumbler.

Chtěla bych moc poděkovat všem co se mi snažili poradit, sice mi to nepomohlo ale už umím téměř dokonale ovládat netstumbler:o)

Nyní už jsem asi hodinu připojená bez výpadku, čímž považuji svůj problém doufám za vyřešený. Neudělala jsem nic jiného, než dala "odebrat" síť a pak "vytvořit nové připojení", kam jsem zadala pouze název naší sítě a to dlouhé heslo, jak jsem tu o něm už psala. No, příště to zkuste každé nešťastnici jako jsem já poradit hned po nejlepší radě "restartuj počítač":o)))

Ještě jednou díky a mějte se hezky:o)