Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem multi adresa vo win xp

uz par dni som sa trapil ze co sa vas opytam ale vsetkos om vedel az dnes...
ako rozchodim viac adries na jednom rozhrani v xp?
mam win xp sp1 (prof) ale po nastaveni alternativnej konfiguracie ked dam ipconfig /all vidim len primarne nastavenie a alternativna ip nejde ani opingat. pomocou externych programov viem menit profily ale to neriesi moju situaciu lebo ja chcem podobne ako v linuxe pouzivat na jednom rozhrani 2 ip naraz.
trosku som googlil ale nasiel som len navody pre win2000 apod.
tipujem ze riesenie vude bud zasha do registrov alebo som pebkac
p.s. este podotykam ze ip su z uplne inych subnetov

HKEY_LOCAL_MACHINESystemCurrentControlSetServicesC lassNetTrans

Další položky lze vybrat z 0000,0001,0002 atd., každá je přiřazena některému
síťovému rozhraní, musíte je prohlédnout a v příslušné položce opravit hodnotu
klíče "IPaddress" tak, že za stávající IP adresu doplníte další IP adresu
oddělenou čárkou. Stejnou operaci musíte provést v klíči
"IPMask".

Pro názornost:
IPAddress "172.24.3.98"
po úpravě "172.24.3.98,192.168.50.1"
IPMask "255.255.255.248"
po úpravě "255.255.255.248,255.255.255.0"

Potom už jenom stačí editor registru zavřít, počítač restartovat a nyní už
pingnete na obě adresy. Pro pořádek uvádím, že takto již nelze používat
standardní dialog pro nastavení sítě (zobrazuje se anglický dialog s nastavením
pro automatickou konfiguraci). Změníte-li v něm něco, budou příslušné klíče
upraveny opět na původní, jednoduché hodnoty.

Originální pramen je uveden na adrese:
http://support.microsoft.com/support/kb/articles/Q 156/7/72.asp

"Alternativní IP" (z dialogu nastavení sítě)je aktivní pouze v případě, že není v síti nalezen DHCP server. Pak je místo "MS defaultu" (169.x.y.z) použito nastavení z alternativní konfigurace.

Nastavení IP aliasu bych provedl přes netsh:
netsh interface ip add address [name=]Název_rozhraní [addr=]Adresa_IP [mask=]Maska_podsítě [[gateway=] Výchozí_brána [gwmetric=]Metrika_brány]

Parametry
[name =] Název_rozhraní
(Povinné) Určuje název rozhraní, pro které chcete přidat informace o adrese a bráně. Parametr Název_rozhraní se musí shodovat s názvem rozhraní zadaným v síťových připojeních. Pokud parametr Název_rozhraní obsahuje mezery, uveďte jej v uvozovkách (například "Název rozhraní").
[addr=]Adresa_IP [mask=]Maska_podsítě
(Povinné) Určuje přidávanou adresu IP a masku podsítě přiřazenou této adrese IP.
[gateway=]Výchozí_brána [gwmetric=]Metrika_brány
Určuje adresu IP přidávané výchozí brány a metriku této výchozí brány.
/?
Zobrazí v příkazovém řádku nápovědu.

Samozřejme nelze kombinovat DHCP a statické přiřazení. Jinak jsem to zkoušel a běhá to naprosto OK. (doporučuji před experimenty zazálohovat konfiguraci přes netsh dump >zaloha.txt ;-) )

nad netsh som premyslal uz predtym ako si to sem napisal ty pretoze je to win ekvivalent iproute2 z linuxu ale zdalo sa mi to zlozite...nechapal som ked je win klikaci ze neexistuje klikacia cesta.
takze pre vsetkych ktory by chceli v buducnosti mat dve na jednom rozhrani musite tam pridat nieco taketo:
netsh interface ip add address name="Local Area Connection" addr=192.168.2.223 mask=255.255.255.0

gw som nezadaval ja alternativne ip pouzivam len na konfiguraciu novych wifi klientov a nechce sa mi vtedy odpajat z netu;o)