Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem REINKARNACE: DOSovská aplikace pod XP žere výkon CPU, které následně "řve"...

Používám dvě staré DOSovské aplikace i v XPčách. Ať na celé obrazovce nebo v okně, žerou podstanou část výkonu CPU (P4/3GHz/HT). Což o to - to by mi až tak nevadilo, protože při účtování toho moc víc na PC dělat nemůžu 8-), ale docela mi vadí ten kravál ventilátoru na CPU, který musí chladit o 106...

Aplikace typu "CPU killer" není řešením, protože pracuje tak, že zahltí CPU dalšími "úkoly", že ten navenek pracuje pomaleji (jeho zatížení a tím i tvorba tepla ale ve skutečnosti roste).

S aplikacemi se nemíním rozloučit, nic rozumnějšího pro mou potřebu jsem ve Windowsech zatím neobjevil - a pokud jo, nechce se mi platit (deseti)tisíce ročně za update programu pro další rok, když v těch "svých" si jednoduše upravím vše vlastními silami a zadarmo...

Vidíte nějaké sw řešení? Nebo je jedinou možností jít na to hardwarově (kvalitní nízkootáčkové ventry, vodník, zvukotěsná skříň, pecko v jiné místnosti ;-) či tak nějak podobně...)? Počítám, že se stále výkonnějšími procáky to bude stále horší... Mít pro účely těchto dvou programů nějaké staré šunky ale mít nechci.

Jo, a ty programy: "dBASE IV" (1990) a "KHK-PC Kaufmann" (1992).

Reinkarnoval jsem to kvůli dodatku, viz: http://pc.poradna.net/q/view/1041-dosovska-aplikac e-pod-xp-zere-vykon-cpu-ktere-nasledne-rve#r173183 2

L-Core a Anarchist, to jsem rád, že to vyzkoušíte Vy (já sobec si nerad zašvihávám registry zkušebními verzemi a jejich obnově ze zálohy nedůvěřuji).
Když tak vyzkoušejte prosím, zda nebudou problémy s těmi různými TSR češtinami; je pravdou, že právě s tímto problémem jsem v DOSBoxu dost zápasil, kdy mně šla česky klávesnice a ne obrazovka a naopak.

Jelikož mě čeká 5-ti minutová reinstalace XPéček z ghostího image (v souvislosti s výměnou GK a revitalizací registru), nějakého zahnojení windoze se neobávám.

Zkoušel jsem verze 4.4 i 5.0 TameDOS a bezproblémově umí, co je potřeba (snížení vytížení CPU na minimum).
Velkou výhodou je, že po instalaci aplikace se nic nemusí nastavovat - stačí spustit "zachytávání" DOSích aplikací.

Pro obě DOS aplikace (o které mi jde) používám "kev" temporary ovladač pro češtinu (...s přepínači...)

dBASE IV cz
Jak v okně, tak na celé ploše bez problémů s češtinou (Latin-2). Tisk opět správně česky.

KHK-PC Kaufmann
Kódování češtiny Kamenických. Na celé ploše bez problémů, v okně je diakritika zmršená (...řešení problému spočívá v nainstalování fontů Lucida Console Kamenickych, což by mi mohlo nabourat použití konzolového fontu jinde - takže to nepoužívám). Tisk opět bez problémů. Diakritika se ale dá vypnout, takže je to vlastně (skoro) jedno.

(...řešení problému spočívá v nainstalování fontů Lucida Console Kamenickych, což by mi mohlo nabourat použití konzolového fontu jinde - takže to nepoužívám

No, já to vyřešil tím, že jsem tenhle font přidal jako další "konzolový", a tudíž se mi nabízí extra. Takto pak vypadá .reg soubor:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Console\TrueTypeFont]
"0"="Lucida Console"
"00"="Courier Kameničtí"

...sem ti to hodil do "code" 8-) (L-Core) (touchwood)

OŽIVENO !!

Tak jsem teď zápasil s Kameníky pro DOS aplikace v okně ve virt. XP (Virtualbox) a tenhle tvůj *reg prostě ne a ne a nezabral. V nastavení písma u zástupce na ploše se výběr Lucida Console Kameničtí neobjeví.

Pomohl až jiný *reg, uvádím jej pro případné další hledače.

REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Console\TrueTypeFont]
"00000"="Lucida Console Kamenicky"

Pak je vše v pořádku, na výběr mám Lucidu v Latin 2 i v Kamenících.

Dodatek: je potřeba si samozřejmě sehnat příslušný font, lucon_k6.ttf

...pokračování...

Velikost oken obou aplikací se dá libovolně měnit, přitom se "přepočítá ten vnitřek".

Kdybych měl jak koupit (nemám kreditku s možností nakupovat v zahraničí), už bych byl o 20 USD chudší... Takto budu muset v pondělí někoho zaúkolovat ;-)

DOSBox splní vlastně totéž, rozchodil jsem češtinu, klávesnici i tisk stejně jako v TameDOSu, ale byl to docela opruz a velikost okna se mi ani za sfiňu nepodařilo zvětšit nad 640*480px. Ono na 1280*1024 17" LCD se v tak malém okně účtuje strašně blbě a měnit kvůli tomu pořád hore-důle rozliško na 800*600 se mi taky nechce...