Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zahadne dvd ktore ide a nejde zaroven

ha a mam druhu otazku. vlastne je to skor pribeh bez konca ale mozno sa to uz niekomu stalo.
pred dvoma tyzdnami napalene dvd - nejaky film. znacka memorex (ziadne problemy) napalovacka lg4167B (ziadne problemy).
film ide v stolnom dvd ale desktop film nenacita. takisto ho nespusti ani windvd (ci co tam ma otec). na mojom nb sa film nenacita tiez (dvd romka sa javi ako prazdna resp raw s 0B) ale...po spusteni asusdvd playera a urceni ze source ako dvd romka dvd strasne skrabalo v mechanike a po cca 15-20s sa spustil film.
takze som vlozil dvd do desktopu a skusil spravi image....nero hadze kopec chyb a po 45min ma precitane 33% obsahu. skusim otvorit dvd v nejakom iso programe (tusim iso buster) a...bingo buster mi ukazuje ze mam v dvd romke vlozeny film....dam extrahovat na disk a do cca 20-30min mam film na disku.
takze otazka znie...zle napalene dvd (preboha ucil som to otca pol roka nema co zmrvit v nerovi;o)) zle uzavrete dvd...hm uz ma nic ine nenapada (divne je ze ho prehra nasilim nb ale system ho inak nevidi, v druhom pc ho nevidi system ani dvdplayer ale ho nero ho vie kopirovat a isobuster hlasi ze dvd je bez fyzickych chyb na sektoroch)

Nebylo to nahodou vysmazeno v UDF (misto std. ISO9660)? Ja jsem s tim kdysi delal pokusy a chovalo se to podobne: stolni Panak to prelouskal bez hnuti brvou (ale ten sezere i pivni tacek ;-) ), na PC z toho sel udelat jen image (Alcoholem 120%), prehrat to neslo - PDVD to nacetl a okamzite se kousl obraz.

hm da sa nejako urcit v akom formate to napalil dodatocne? nejakou analyzou. skusal som nero info tool hodilo mi to n/a file system aj ked nosic identifikovalo spravne (vyrobcu napalovaciu rychlost...).
pozeral som ako nastavuje nero pri kopirovani dvd...tam nemal co pokaslat....jedine zeby uz "original" bol napaleny v udf a on ho skopirovanim spravil tiez v udf? uvazujem spravne?

Jo, kdyby to nakopcil prostym kopirovanim, zachovalo by to filesystem. Zarazi me, ze to nepoznal InfoTool :-? - nebylo to nahodou kopirovano z RAMky, nahrane na nejakem rekorderu? To by vysvetlovalo vse (tyhle veci jsou prudce jedovate /rozumej nekompatibilni/).
Jeste me napada, ze je poskozeny lead-in/out: to by se pak taky chovalo podobne...

ja neviem co to ma odkial to ma to si zase dovliekol odnekial nejake dvd a uz pali a pali. a volako mu to ze dlho nacitavalo tak uz volal mna a nadaval na napalovacku ze je to smejd ze on chce staraho dobreho teaca. na tom somu vysvetlil ze teaca mal v pc pred 8 rokmi a ze to bola len cd napalovacka;o).
poviem mu nech vypali z toho rozbalene image nove dvd a uvidime ako sa bude spravat to