Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno "Avatar"

Nepáči sa mi slovo Avatar pri úprave profilu a myslím si
že mnohí budúci návštevníci tejto poradne pri registrácii
nebudú vedieť o čo ide - ak sa s tým už pred tým niekde
nestretli. Majte na pamäti, že sa možno budú chcieť
zaregistrovať aj "Lamy" !!!

Možno by som použil "Moja ikona" s vysvetlením o čo ide...

P.S. prosím neberte to ako kritiku !!! ;-)

Ve skutečnosti avatar vynalezl Slovák, kamarád Járy Cimrmana Ján Ratava.
Když byl na své cestě na východě, posílal domů dopisy a u každého svého podpisu nakreslil malinký obličej. Jednou mu koukal přes rameno místní znalec, co uměl i latinská písmenka, jenže jak tam čtou zprava doleva, vyslovil jeho jméno pozpátku a těm obrázkům u jmen se začalo říkat avatar.