Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno "Avatar"

Nepáči sa mi slovo Avatar pri úprave profilu a myslím si
že mnohí budúci návštevníci tejto poradne pri registrácii
nebudú vedieť o čo ide - ak sa s tým už pred tým niekde
nestretli. Majte na pamäti, že sa možno budú chcieť
zaregistrovať aj "Lamy" !!!

Možno by som použil "Moja ikona" s vysvetlením o čo ide...

P.S. prosím neberte to ako kritiku !!! ;-)

Kritika je, řekl bych, vítána. Co se týče slova avatar, tak se mohu rovnou přiznat, že jsem tento pojem též neznal. Ovšem nebylo třeba velké inteligence na to, abych bleskurychle pochopil, co to asi značí. :)
Pokud se sem někdo přijde ojediněle poradit, nemusí se snad hned registrovat. Kdo se cítí na to se tu usadit, měl by již být, dle mého názoru, nějakými znalostmi obdařen. I když to samozřejmě není podmínkou. Třeba se registruje jen jako zasloužilý tazatel (řekl bych to jinak, ale neřeknu :-)).

Myslel jsem pojem "elementáL", tedy vývojově nejnižší druh astrální bytosti, obvykle zplozená z prolité krve či semene. Měl jsem dojem, že jsi označil za bytost zvanou "elementáR", což jsou přírodní duchové tvořené nějakým živlem. Ale to v podstatě totéž, co jsi psal Ty! ;-)8-):))

Elementalove jsou "prirodni" (tzv. zivlove) bytosti, pracujici v nejnizsich vrstvach astralu (tzv. psychurgicke sily). Elementarove jsou prakticky zbytkove otisky astralnich tel zemrelych bytosti a (jak spravne pises) kontakt je mozny napr. pomoci nekromancie (viz Illias a Odyssea)... Je to trochu opacne, ale to se stane ;-) ...

Nechme toho, nebo nas "zamknou" :-D

Já myslím, že ne! Neb je toto zkušební provoz a každý se rád přiučí něčemu, co nezná. ;-)

BTW, Avatar byl pomocný duch ve WarCraftu III - mohl ho vyvolat Antonidas a (tuším) i Jane Proudmoore, takže se domnívám, že počítačové komunitě by tento pojem nemusel být až tak cizí.

Řekl bych, že bude chybka v zobrazování avataru na nové poradně. Vyzkoušel jsem ve svém profilu přihrát avatar o velikosti 50x50, ale ten se mi zdál příliš velký, tak jsem jej nahradil za 40x40, ale již to zvýrazňuje černé okraje do velikosti 50x50, jedná se o .jpg nikoliv gif s průhledným pozadím. Schválně jsem to zkoušel načítat i v jiných prohlížečích ale u všech stejný výsledek.

@ host :

tak nevím jestli sis všimnul oné chybky ohledně zobrazování avataru, kterou jsem v tomto vláknu napsal, nicméně dost by se hodilo kdyby šel integrovat url odkaz na jednotlivé příspěvky v threadu a né pouze na celý thread. Doufám, že jsem to popsal nějak srozumitelně :-).

Craft

Co se týče toho avataru, já to nevidím jako chybu... jak jinak to udělat? Pokud uživatel nevloží obrázek se správnými rozměry, je vygenerován serverem (aby byly rozměry všech avatarů jednotné). V případě GIFu se vytvoří průhledný okraj, ale v případě JPG se musí okraji nastavit nějaká barva... A to je ten černý rámeček, který se ti nelíbí. Takže řešením je připravit si na počítači takový avatar, který bude splňovat požadavky 50x50px a ten se zobrazí přesně tak, jak si jej uděláš...

S integrováním url odkazu jsem to nějak nepobral, můžeš mi to prosím zopakovat? Omlouvám se za natvrdlost.

Aha... :i:

Tedy pro Crafta: url adresa na celý thread je určena parametrem "qst" a číslem threadu. Url adresa na konkrétní reakci uvnitř threadu se zajistí dopsáním kotvy "#" s číslem odpovědi. Viz. Kurtova ukázka.

(kompletní url se zjistí najetím myši na předmět odpovědi)

Sorry hoste nějak mě momentálně nenapadla lepší formulace, ale Kurt na to kápnul.
Ok, takže se gifu stejně nevyhnu, pokud chci menší rozměr avataru.

...ale v případě JPG se musí okraji nastavit nějaká barva...

Říkáš černá je universální pro všechny témata ;-)

Craft

Kurt má nějaký šestý smysl, už několikrát mě musel "nakopnout"...

No jestli chceš používat logo to (C) tak nevidím důvod, proč by to nemohl být GIF - naopak se mi zdá v tomto případě vhodnější. Nebo zůstaň u JPG, ale dodrž požadovanou velikost 50px, tzn. ručně vytvoř např. bílý rámeček...

Jaká barva je podle tebe tedy univerzální pro všechna témata? ;-):-p

Ve skutečnosti avatar vynalezl Slovák, kamarád Járy Cimrmana Ján Ratava.
Když byl na své cestě na východě, posílal domů dopisy a u každého svého podpisu nakreslil malinký obličej. Jednou mu koukal přes rameno místní znalec, co uměl i latinská písmenka, jenže jak tam čtou zprava doleva, vyslovil jeho jméno pozpátku a těm obrázkům u jmen se začalo říkat avatar.