Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WiFi 802.11g jen jako 802.11b

Mám trochu problém s propojením 2 PC přes WiFi.
Na prvnim PC jsou W-XP a WiFi adapter na USB Asus(velikosti flashdisku).
Na druhem PC je sitovka od Intelu a W2000 SP4. Obě jsou to 802.11g - 54 Mb.
Ale pořád jedou jen na 11 Mb.
Dlaší kuriozita je, že pokud pingnu z XP na W2000 jako "ping PC2" tak odpoved je. A pokud do cca dvou minut dam ping na PC2 "ping PC1" tak to funguje. Ale po krátké době přestane PC1 s W-XP SP1 odpovidat. Odpovida jen na "ping IPadresa".

Už jsem tento dotaz pokládal na staré poradně, ale nic kloudného jsem se nedozvěděl.

Taky jsem to konzultoval s borečkem co instaluje WiFi sítě a ten řekl že je to nekompatibilitou W-XP a W2000 nebo nekompatibilitou adaptérů WiFi. Signál je výborný. Co si mám o tom myslet ? ]:(
Pokud uvedené PC propojím přes switch klasickou LAN 100 Mb tak to chodí úplně bez problému (ten ping) ]:(

Tak se ukažte :-)

[mod]změněna kategorie (host)[/mod]

Osobne povazujem usb riesenia za najproblemovejsie (dokonca viac ako pci)v pblasti wifi a pouzivam uz vyse 2 rokoch vyhradne ethernet adaptery. Odmenou je ze nemam na sieti vacsie problemy.
V pripade ze sa klient a ap nevie dohodnut na rychlosti treba nastavit rate miesto auto "natvrdo" na pozadovanu rychlost (mam pocit ze ap nespravne identifikuje klienta). Napriek tomu odporucam aj v domacich podmienkach vyhnut sa g norme a nechat bezat wifi len na b norme. Dalsia moznost je ze na ap je asociovany okrem g klienta aj cudzi b klient a preto ap znizi rychlost na b normu.
co sa tyka vyhladavania pc podla mena nie je to problem wifi je to problem xp...praxou som zistil ze tieto problemy su vzdy na sietach kde sa nachdazaju winxp pc. na sietiach s 98 a w2k som taketo problemy nespozoroval. problem je ze winxp sa pokusa "prekricat" pomerne agresivne ostatne pc tym ze je domain master a vnutit im aby ostatne pc hladali u neho. hotova sodoma gomora je ked je takychto xp na sieti viacej. riesenie je asi len jedno. linux a jeho samba nastavenu na najvysssiu prioritu ktora "prekrici" kazde xp.

S tím nastavením natvrdo jsem samozřejmě zkoušel jako první 54Mb.
Bohužel se nepodařilo vůbec navázat spojení.
Nyní mám na obou adaptérech nastaveno preferovat 54Mb a jede to stejně jen na 11 Mbit.
Co se týče těch driverů tak novější zatím ani k dispozici nejsou, protože je to nový a (doufám) kvalitní výrobek od Asus ve své třídě.
www.asus.com/products4.aspx?l1=12&l2=42&l3=136&mod el=57&modelmenu=1

Co se týče AP tak AP nepotřebuju, protože to má dosah a používám AD-hoc (přímé propojení adaptérů).

A tu radu nechat to na 11Mbitech mi moc nedoporučujte. ]:(
Jednak to někdy nestíhá přenášet filmy v DVD kvalitě (pro promítání v případě kdy se často mění celé obrazovky - důsledek zvýšení datového toku) a přetahovat přes to data ve velikosti několik GB je utrpení.
Nechci to na velkou vzdálenost takže není třeba používat vlastnosti 802.11b (z hlediska lepšího šíření)

Mám taky USB WiFi adaptér (WL500) a přistupuji na AP. Úroveň signálu je cca 55-60% (toto ukazují ovladače, Windows hlásí "velmi dobrý")a rychlost 56 ani náhodou. Automaticky to padá na rychlosti 36 nebo 24. Když dám 56, tak spojení zcela zmizí. V tomto případě, kdyby ovladače nenabízely nižší rychlosti by mi to spadlo taky na 11%. Není to prostě jenom úrovní signálu?