Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak na programy určené pro tenké klienty v prostředí Windows CE ?

Mám tenkého klienta, který jede na operačním systému Windows CE 6.0 R2. Jak jsem pochopil, jedná se o platformu, na které je založen třeba i OS Windows Mobile pro PDA.

Některé programy, např. Total Commander, jsou i ve verzi pro Windows CE a liší se mezi sebou podle použitých procesorů, např. x86, ARM, MIPS.

Procesor na tom mém klientovi je VIA Eden a měl by být založen na architektuře x86. Přesto se mi na klientovi nepodařilo toho Total Commandera rozběhat ani v jednom provedení.

Proto bych se chtěl zeptat, kde je možno získávat programy pro Windows CE, běžící na tenkých klientech. Jak jsem pochopil, měly by být ve formátu *.cab. Moc tomu nerozumím, neboť např. na stránkách HP jsou pro tenké klienty různé utility, jež jsou však ve formátu *.exe a v prostředí těch klientů nejdou spustit.

Total Commander? Myslel jsem, že to je dobré na práci s hodně soubory na místním disku, to jsem ještě na tenkém klientovi neviděl.

Není Windows CE jako Windows CE a není Total Commander jako Total Commander. Pro inspiraci jsem vygooglil toto:

viewtopic.php

Edit: kdybys zmínil že chceš instalovat programmy a používat to jako stanici (otázka je proč a jak), tak bych ti Windows CE ani Linux nedoporučoval. Škoda..

Naopak jsi mně poradil dobře a jsem s tím TC moc spokojený (vyjma jeho negativního postoje k homebankingu přes MSIE7).

Důvod, proč teď laboruji s Windows CE, je mnohem prozaičtější. Mám svoji pracovnu ozvučenou a terminálová stanice přes RDP (jak jste s Jr. správně předpokládali) multimédia neutáhne.

Tak si přímo na zařízení spustím hudbu a teprve pak se připojím. K tomu ale potřebuji minimální uživatelský komfort, kam nativní Windows Explorer na klientovi nezařazuji. Navíc z důvodů své chorobné zvídavosti jsem otázku poněkud zobecnil. Až zjistím, jak se získávají programy na Windows CE, budu se kromě TC pídit ještě po nějakém multimediálním přehrávači a tím budu u(spo)kojen.

Jenom posouvám; je nedělní ospalý podvečer, Obama odletěl, Poradňáci nemají do čeho píchnout (konec konců Michelle odletěla taky), třeba někdo poradí.

Jinak abyste to nemuseli všechno číst, sháním programy pro Windows CE Embedded, přičemž zejména zoufale toužím po nějakém audio recorderu.