Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno "Chyby" této poradny

Přátelé, přiznám se, že mne poněkud udivuje míra náročnosti některých návštěvníků na projekt téhle Poradny, zvlášť za situace, kdy většina z nás přichází z poradny na Živě.cz. Úvahy o tom, zda by se avatar měl jmenovat jinak než avatar, požadavky, aby tento avatar-neavatar mohl být animovaným gifem apod., mi připomínají traktoristu, který sleze ze Zetoru, posadí se do bavoráka sedmičkové řady a stěžuje si, že palubní navigace řízená GPS chytá jen osm družic.
Uvědomme si, že tohle dělá pár chlapů z vlastní iniciativy, obětují tomu zejména svůj čas, který by určitě mohli a uměli využít smysluplněji a dokonce odmítají příspěvky na svou činnost.
Podle mého názoru bychom se měli zaměřit spíše na to, aby tato Poradna vyhovovala svému zásadnímu účelu, tj. poskytování rad a předávání si informací z oblasti IT techniky a tomu jsme v maximální míře podřídili i naše požadavky.
Samozřejmě, že i zde se bude vyskytovat skupina prudičů a kverulantů, na které je zbytečné apelovat, neboť jejich počínání je dáno vrozenou strukturou jejich osobnosti. Na ty bude nutno v případě nezbytnosti aplikovat sankční ustanovení pravidel Poradny. Myslím, že moderátoři jsou natolik zkušení, že budou umět tuto míru citlivě posoudit.

OK. Možná jsi si ještě nevšimnul, že dané "problémy" vytváří především odborník na pseudo-problémy Mirek.
Kterému možná můžeme poděkovat jako rozhodujícímu impulsu pro vytvoření této poradny ( nebo poslední hřebíček do rakve ? ]:) )
Když už je řeč o chybách tak tady podle mého názoru převládají jen pozitiva, které ji "stará" poradna může jen závidět.
Co ale nadále považuji za nehotové je nedodělaný systém vyhledávání.
(O čemž tady někde už řeč byla.)

Vystihls to s tím Zetorem :-). Nicméně osobně se domnívám, že vůbec není špatné, když někdo napíše to, či ono, aby se vědělo, co by se tak lidem líbilo.
Spousta věcí už je také probrána, případně i vyzkoušena a vyřešena. Třeba ty animované avatary. Na první verzi poradny jich ke konci bylo. A když jsem měl na obrazovce tři své točící se, připadal jsem si jako v míchačce.
Tohle je beta a nikde není psáno, že to a to by se nemohlo. Něco se může spáchat do "nebety", něco později, ale není špatné, vědět co. I zdánlivá maličkost může mít vliv na oblíbenost poradny a když už se to jednou dělá...

Kráťo určitě máš pravdu, ale tahle Poradna se teď nachází ve velice významném období, kdy sem začne přicházet první vlna zájemců a pokud namísto odpovědí na jejich problémy se tady budeme hádat o tom, kolik má mít avatar pixelů, tak se vrátí na Živě.cz k rohlíkům a činčilám.

Z mého pohledu je určitá "míra náročnosti" návštěvníků přijatelná, ba dokonce vítaná. Zpětná vazba je důležitá. Jen na tomto místě znovu zdůrazňuji, že se nelze zavděčit všem, každý máme jiný vkus a jiný pohled na věc. Snažme se ale vždy alespoň hledat nějaký kompromis. ;-)

Avatar slouzi kvuli orientaci. Rychle uvidis a poznas napr. Mirkuv recyklator, takze takove prispevky ani cist nebudes.
Pokud by zde mel kazdy fotku, v tom rozmeru 50x50 by to stejne nebylo poznat...
To uz by se mi spis libilo mit moznost vlozit fotku do profilu a v profilu bys videl s kym mas tu cest.

Já si myslím, že uživatelé mohou žádat, co chtějí - pluralita názorů není nic škodlivého. Ale o tom, jak bude Poradna vypadat, nakonec stejně bude muset rozhodnout realizační tým (RT). A proto už v počátku chci na RT apelovat, aby:

- Poradnu udělal takovou, že bude běhat jak vítr,
- fungovalo správně vyhledávání,
- bylo spravedlivě a uvážlivě moderováno.

Také ještě chci RT připomenou jejich vlastní ideu ohledně návštěvnosti: Důležitá je kvalita, ne kvantita. Pokud při každé změně na funkčností Poradny na toto budou myslel, troufám si tvrdit, že snad nehrozí evoluce v nějaký klon/hybrid Poradny.old. Prostě, jestli se nemýlím, tato Poradna byla založena jako projekt komunitní a ne komerční.

P.S.:
Jeden návrh: Možná by se mohlo uvažoval o něčem na způsob "****báze ***lostí" z Poradny.old, ale spíše formou nějakých tutoriálů (vzhledem ke zkušenosti s Avatarem se toto slovo bude muset asi taky vysvětlit;-) ), kde by byly jednoduše řešeny často opakující se dotazy.

K Tvému návrhu - je počítáno jak s rubrikou Často kladených dotazů (FAQ) tak i volně publikovanými samostatnými články na různá témata, na která se lidé často ptají a která by je mohla zajímat...

Jinak díky, že jsi se (po delší odmlce) aktivně zapojil do života této poradny... ;-)

Môj osobný názor:

Stále je to beta verzia, preto si myslím, že názory, návrhy, vylepšenia môžu tejto poradni iba
pomôcť. Pár ľudí, ktorí to robia zadarmo vo svojom voľnom čase - klobúk dole, nemôže stíhať
všetko. Preto ak niekto upozorní na nejakú chybu, príp. navrhne nejaké zlepšenie, realizačnému
tímu odpadá určitá práca s testovaním. Ak to budú považovať za prínos - určite sa s tým budú
zaoberať. Ak je to len "komfort" navyše a nie je to účelné/potrebné/ - nič sa predsa nedeje !

Mne osobne záleží na tom, aby bola táto poradňa na úrovni - a nie len po obsahovej stránke,
tzn. kvalitné odpovede, moderátori...

Myslím, že tohle všechno si snad každý uvědomuje, že to dělá několik lidí ve svém volném čase, nakonec to dělá i spousta jiných lidí, kteří mají vlastní neziskové stránky. A taky souhlasím s tím pro jaký účel májí tyto stránky sloužit to je samozřejmé, ale pokud má něco fungovat bez problémů je potřeba odstranit všechny dětské nemoce ještě v začátcích, zvláště pokud se jedná o beta verzi a každý dobrý tvůrce programů a stránek je rád za jakoukoliv odezvu ze strany uživatelů na případné chyby a nedostatky, protože nejlépe se na toto přichází v reálném provozu a šetří i tak čas tvůrce případným testováním. Navíc se zde určitě nevyskytují pouze uživatelé z poradny ze zive, ale také jiní, kteří až tak neodsuzují některé vymoženosti jiných typů fór, takže mohou i některé věci postrádat.
Jsem možná trochu více důsledný, ale díky tomu si nedovolím věci dotáhnout do konce. Také jsem si všimnul ještě další chyby, ale přiznám se, že už jsem jaksi neměl chuť na ní upozorňovat, nakonec to udělal taky někdo jiný. Přiznám se, že jsem trochu zklamán z některých reakcí a mám spíše pocit, že někteří neradi slyší, že něco nefunguje jak má, což je škoda...

pokračování.....další věc omezený počet znaků v jedné odpovědi :-/

...Přesto si vážím práce těchto nadšenců, kteří své sliby dotáhli do nějaké fyzické podoby a věnují tomuto projektu nemálo svého času, proto bych nerad, aby si to někdo špatně vysvětlil.

Craft

Omezený počet znaků musí být, z pochopitelných důvodů. Možný tento počet bude zvýšen pro registrované uživatele, to ještě musíme zvážit. A na indikaci počtu napsaných/zbývajích znaků se pracuje... Tak prosím o trochu strpení... Jak vidíš, těch připomínek je moc a snažíme se je průběžně řešit.

...ale v tom případě ty důvody nechápu, máte snad všichni obavu, že by tady někdo vkládal celé články z jiných stránek, protože jinak mě smysl tohoto opatření zůstává utajen.

BTW. Je mi jasné a chápu, že těch požadavků je moc, proto by asi bylo rozumné založit nějaký thread, kde by uživatelé hlásili všechny chyby a mohlo se tak předejít duplicitnímu hlášení chyb, které už se vyskytlo v jiném threadu.

Dovolím si za sebe odpovědět alespoň na něco:
1. ano, je dobře, když někdo upozorňuje na chyby. Chyby jsou průběžně odstraňovány, jen nechejme tvůrcům čas - na tyhle stránky neměla mít veřejnost ještě nějaký čas přístup, hlavním důvodem bylo (a je) to, že nejsou funkční tak, jak by si zasloužily a jak si tvůrci samotní představují.
2. omezený počet znaků v odpovědi: podle mne v pořádku, užitečná funkce.

1. Mám spíše tady opačný pocit, viz. thread.php asi jsem jediný komu to nefunguje, bohužel z jiných zahraničních fór, která navštěvuji by to byl zásadní nedostatek, ale přesto žádná reakce, asi si moc vymýšlím ;-)

2. Proč ? Připadá mi to jako bych psal sms a sledoval, abych se vlezl do počtu znaků, mě to příjde jako naprostá hloupost, navíc jsem to na žádném jiném typů fóra neviděl a rozdělovat jednu třeba obsáhlejší odpověď do více odpovědí se mi nejeví jako rozumné řešení. Pokud to chcete zavádět, tak pouze u neregistrovaných, přiznám se, že by mě to dokázalo odradit i od odpovědi, ale to je jenom můj názor.

BTW. Na některé věci by se opravdu hodila možnost soukromých zpráv...

Ad 1. Tomu nerozumím - chceš tedy říct, že tvůrci chyby neodstraňují?::)
To, že jsi přišel na chybu, nahlásil ji a nikdo ti na to neodpověděl ještě neznamená, že o tom nikdo neví a že se s jejím odstraněním nepočítá:!:
Tahle tvoje odpověď mi přijde hodně hloupá - IMHO (jez.) už neupozorňuješ na chybu, ale na sebe.

1. To určitě netvrdím ani jsem nic takového neřekl ;-)
Na sebe ? :-? : Tak teď jsi mě pobavil, nicméně když to tak vidíš, tak asi nemá smysl to dále rozebírat, abych na sebe neupozorňoval. Prostě jsem zvyklí z jiných fór na reakci, což považuji za samozřejmost a né, aby tím někdo na sebe upozorňoval, ale v tom se asi neshodnem.
Holt co je třeba na 911cd.net samozřejmostí, tady je to něco jiného...ok jsem zase o něco chytřejší.

Kurte a to jsem měl všechno tady vypisovat znova ?
Tak jsem jednoduše dal odkaz na thread, kde je to uvedeno, (i když odkazuje na testovací thread, ale založil jsem jej na základě doporučení MM..) aby bylo jasné o jaké nedostatky se jednalo a hlavně proto, že jsem neobdržel žádnou reakci tak mi připadalo, že to asi nefunguje jenom mě, to je celé, nic víc v tom nehledej ;-)

Kurte a to jsem měl všechno tady vypisovat znova ?
Tak jsem jednoduše dal odkaz na thread, kde je to uvedeno, (i když odkazuje na testovací thread, ale založil jsem jej na základě doporučení MM..) aby bylo jasné o jaké nedostatky se jednalo a hlavně proto, že jsem neobdržel žádnou reakci tak mi připadalo, že to asi nefunguje jenom mě, to je celé, nic víc v tom nehledej ;-)

BTW. Nicméně jsem požádal o otestování uvedených nedostaků i jiné a stejný výsledek a přesto žádná reakce, prostě mi připadalo, že děláte mrtvého brouka, to je vše ;-).

No a v com je vlastne problem? Upozornil si na chybu, za co ti samozrejme dakujeme.
Vyzaduje to urcity cas kym sa na to pozrie niekto kto k tomu vie momentalne povedat viac. Momentalne maju tvorcovia ine priority, ale mozes si byt isty ze ziadne hlasenie chyby nezostane nepovsimnute.
Ludia potrebuju aj jest, spat a pracovat (nemyslim teraz na poradni), aby vobec mali za co jest, navyse je vikend.

1. Ak máš na mysli problém s kopírovaním textu z code, tak ten už bol opravený po tom, čo si naň upozornil (vďaka). Táto oprava sa ale prejaví až pri príspevkoch, ktoré boli vložené po oprave.

2. Horné ohraničenie dĺžky textu musí byť, otázkou je len to, aké veľké má byť. Registrovaní budú môcť v budúcnosti vkladať o niečo dlhšie príspevky.

Jestli si všimneš nějaké chyby, není snad důvod to neříct. Alespoň si to myslím.

A jestli jsi zklamán z některých reakcí a myslíš si, že někteří neradí slyší, když něco nefunguje, možná by bylo na místě abys byl konkrétní, protože takovýma obecnýma narážkama se nic nevyřeší... :-/

Možná to byla moje chyba, že když jsem zakládal tento thread, chtěl jsem apelovat na ctěné PT publikum, aby alespoň v začátcích existence této Poradny, kdy se jedná o potřebu přitáhnout co nejvíce zájemců, se nezabývalo ptákovinami typu animovaného avataru. Tím jsem samozřejmě nechtěl brojit proti upozorňováním na chyby, které skutečně ztěžují užívání této Poradny.
Zřejmě jsem byl špatně pochopen v tom smyslu, že by se projekt nesměl kritizovat vůbec. Nejvíce je mi ale líto, že diskuse se místy zvrhla v poněkud nerudnou výměnu názorů.
Kdybych to byl býval věděl, tak bych držel hubu, resp. pustil klávesnici. Omlouvám se, ode dneška se budu striktně držet jen tématického obsahu Poradny.