Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rozdíly mezi procesory do notebooku

Dobrý den. Mám vyhlídnutý notebook s Mobile Pnetiem III-M, ale mám i několik jiných nabídek s jinými procesory. Nejdůležitější je pro mě hlučnost, tedy nutnost chlazení. Našel jsem sice dost tabulek srovnávajících výkon či spotřebu při zátěži či v idle stavu, ale zajímají mě spíš praktické zkušenosti s konkrétními CPU i notebooky. Nějaký ten výkon potřebuji také, řekněme že 1 GHz je tak základní optimum na office, net, občasný vývoj .NET aplikací a sledování filmů. Co třeba takový Celeron M 2 GHz? Je sice mobilní, ale běží stále na max. Měl jsem kdysi Celeron 1,3 (nikoli M) a Athlon XP-M 2400+ a větráček na příjemných pomalých otáčkách běžel jen velmi zřídká. Na Pentium M (z Centrina) nemám, tedy mám, ale musel bych šetřit na jiných komponentech.

P.S. Děkuji všem za tuto skvělou poradnu a za kvalitu diskusí a doufám, že se budete jen a jen zlepšovat.

[mod]zmena kategorie (mif)[/mod]

Celerony neobsahuji SpeedStep technologii, takze neumoznuji menit tak procesoru v zavislosti na zatizeni na rozdil od treba Pentium M
Krome procesoru se musi chladit take graficka karta, takze vetrak sem tam pobezi. Dulezite, je, aby po poklesu teploty se vetrak opet zatavil.

Ted zrovna pisu na IBM R31, ve kterym je PIII-M na 1133MHz a pro beznou praci (internet, office) je v pohode. Vetracek se rozbiha jen vyjimecne, jinak je ten NB zcela tichej. Filmy prehravam mplayerem bez problemu.
Pokud necekas nejaky zavratny vykony a cena je slusna (prece jen PIII-M je stara technologie), tak do toho klidne jdi - ale cena by fakt mela bejt znatelne nizsi nez u Centrina.

Já jsem původně nabízel 9,5 - 10, dle mého soudu to bylo optimální. Tenhle notebook se mi líbí taky kvůli tomu, že na něm jsou minimální problémy s lin. distribucemi. Ještě k té ceně - když je člověk omezen tak 15 tisíci, tak na slušný nový notes to není a pokud pominu inzeráty nabízející použitý notes za víc než stojí nový, tak tohle je ještě dobrá nabídka. Je škoda, že člověk prodá notebook a za 6 měsíců zjistí, že ten samý model dost lidí nabízí za cenu o dva tisíce větší.