Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem redstar a fortron

mam dotaz vybiram nejaky zdroj viz nize a hlavně mne zajima tichost ! Prosim mate nekdo s tim zkusenost ? V PC bude jedno cd a hd, gafika obycejna pci-e s pasivem, takze 350W (znackovych) staci. A nechci do toho davat vice penez
http://www.alfacomp.cz/php/zbozi.php?akc=2&mnu=2&z ob=2&pol=10&zbo=10389
http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?mtc=0&cl s=stoitem&stiid=44455
diky za nazory

Redstar bych nechtěl, ani kdyby mi ho dávali zadarmo. Ba co víc, i kdyby mi za to zaplatili za to že ho budu používat, tak bych to neriskoval. Po jisté zkušenosti s výrobkem této firmy jí naprosto nevěřím. Ostatně viděl jsem plošný spoj jednoho jejich výrobků a jestli se stejnou pečlivostí dělají i zdroje, tak to je fakt o ústa.

Ne, ne, synci, větrák větrákuje.:-? Nad tichostí mého počítače už žasli jinačí experti.:-p Co mě překvapilo, tak ty obrovské kusy hliníku na pasivní chlazení součástek zdroje. Takže větráček si jen tak lehce pofukuje a je zticha8-)8-)8-)Jinak počítač mi bere 76W včetně 15"LCD, tak samotný poč asi kolik? Zdroj o ničem neví, tak co by se větrák honil.

Sempron 3100+ Paris, Asus K8V-X, 512 RAM Kingmax 400 MHz 2.5-4-4-8 (CL-RCD-RP-RAS),1x HD Hitachi 80 GB sata, CDRW Teac 552E, grafika NVIDIA GeForce4 MX 440SE with AGP8X (64 MB), 15"Benq FP 547. Takže brutálně nadupané kancelářské dělo.8-) Při normální práci těch 76 W s CnQ a při max výkonu 101W. Zvládne všecko co potřebuji udělat k mé maximálni spokojenosti8-) a hry nehraju.

ten přepočet je nanic. je nepřesný. bere například údaje na štítku například HDD a počítá je jako stálou zátěž.hdd bere ty údaje na štítku při práci ne když se jen točí. ještě větší rozdíl je u cpu hlavně u těch modernějších AMD 64.
ta stránka prostě říká že auto škoda bere 10 litrů mercedes 11 ale že záleží jak s tím kdo jezdí a kde prostě ignoruje.

viděl jsem jeden krásnej zdroj od fox computers ten měl vyvedený vývod na uklazatel spotřeby-ten byl umístěný vpředu na skříni. nádhera!

dá se to změřit jedině wattmetrem. nedá se to změřít digitálním multimetrem ani ampérmetrem a voltmetrem /možná by to šlo ručičkovým tady si nejsi jistý/

no otázka je čím to měřil ale myslím si že to není moc nereálné- vždyť v té sestavě nic není -jeden disk co žere odhaduju 10W grafika co žere 10 ramka ve woknech co může být 10 cdromka asi nic když nepracuje a deska s cpu řekněme 20. k tomu černé pozadí bez ikon :-) vtip-platilo by u crt- a možná na těch 80sáti i jsme. myslím si osobně že je to tak o 20víc než uvádí /chyba měření, nevhodný měřící přístroj pro měření spotřeby toho typu záteže-spínaný zdroj/ale nemám důvod mu to nevěřit

pochopitelně v klidovém stavu. nechtěl bych vidět co žere můj počítač -zdroj 350w fortron se při záteži roztáčí na max -amd na 2,65ghz 4disky spousta ramky x800gto přetaktovaná.. crt

Tak jsem to přepočítal podle odkazu a vyšel mi zdroj 150 W. Nicméně 76W má v klidu a 101W při zátěži programem CPU Burn. Měření multimetrem je dostatečně přesné pro tyto účely. Navíc jsem si dal práci a ještě to ověřil elektroměrem. S přesností odečtu je to všelijaké, ale při práci mi ukázal necelých 100 W. Pak jsem přeměřoval odběr sestavy po přidání ještě jednoho disku co už mám a výpočtem se spotřeba zvedla o 9W, což s jistou tolerancí odpovídá spotřebě disku. Z toho vyplývá, že výsledky mého měření co do přesnosti jsou v přijatelných mezích. Pokud se nebudeme handrkovat o každý watík tak se domluvme na průměrných 100 W reálné spotřeby a přes to už nejede vlak.8-)
Ono to CnQ opravdu dělá hodně, větrák na procesoru je TC, a kdybych měl integrovanou grafiku, tak by zas spotřeba byla o poznání nižší a ostatní komponenty odebírají většinu času jen klidový proud.
To anarchist: jakou máš představu, že by to mělo mít spotřebu?
To MM..díky náčelníku, že ses mě zastal:beer:

nicméně nemůžu souhlasit s tím že měření multimetrem je dostatečně přesné pro tyto účely. multimetrem změříš dobře odběř žárovky ale ne počítačového zdroje který způsobuje fázový posun proudu před napětím díky kapacitnímu charakteru zátěže a díky tomu že jde navíc o spínaný zdroj je tam řada špiček který digitální multimetr díky svému principu měření chybně vyhodnotí.

Vím o tom, mám patřičné vzdělání i praxi. Nicméně měřívali jsme ve výpočetní technice s PU 120 a vždycky jsme se doměřili+ korekce chyby měření od oka a fungovalo to. Ono tenkrát ani nic jinýho nebylo. Když srovnám měření digitálem podle elektroměru, tak jsem se cabl o max. 20 W. Holt vy už jste jiná generace co má na všechno udělátka a jste ochotni se handrkovat o každý watt.:-p Co jsem naměřil, to ukázal i elektroměr a abych si vypočítal co zaplatím, na to mé měření bylo dostatečně přesné. Šlus:!: