Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vypnuti pc od napajeni

Kdyz pripojim notebook dell D830 do elektriky a potom ho z elektriky odpojim tak se mi vypne i pocitac.
Kdyz potom notebook spustim tak vidim ze baterka ukazuje treba 60 procent a zobrazuje cas dve hodiny.A opravdu i dve hodiny(zhruba) vydrzi
Mam win XP SP3

Prostě ti chtěl kolega job naznačit, že jsi něco oznámil - a potom jsi neřekl, co po nás chceš. Možná ti to připadá poněkud hnidopyšské, protože v tomto případě si lze domyslet, co chceš, ale věř mi, že jindy to tak snadné není. Tak se uklidni a uvědom si, že skutečně byla chyba na tvé straně.
Ale již dosti výtek a přikročme k věci:
Zobrazení-Vlastnosti (to je pravým myšítkem kdekoliv na plochu) - Spořič obrazovky - Napájení.
Tam někde si můžeš nastavit, co má notebook udělat, když mu zavřeš víko, odpojíš napájení a podobně. Podívej se, jestli tam není nastaveno, že při odpojení napájení se má notebook vypnout (a dej vědět, jak jsi dopadl).

Je docela dobře možné, že je něco shnilého v el. rozvodu domácnosti, a zároveň i ve zdroji počítače (ten uvést by bylo skoro lepší, než OS - tedy značku a "výkon"), kdy zakolísání napětí v síti při vypínání ntb je natolik silné, že to zdroj počítače "neustojí".

Bud je blba baterka alebo motherboard (resp. nejake studenaky napr. na konektore baterky apod, co sa ale tiez riesi vymenou MB). Ked to neni baterkou tak oprava = servis, bude to ale dost drahe. Ked to je v zaruke tak skusit inu baterku a ked nepomoze tak reklamovat.

Skontroluj si vo Windows (tusim v ovl.panely - energia) nastavenie kritickych urovni baterky, ci tam nahodou nemas nastavene ze pri 60% sa to ma vypnut. Skusit nabit baterku na 100% ci sa to vypne aj vtedy.

P.S. inac skus tam nainstalovat ciste windows, ci neblbne nieco vo Win. Skontrolovat aj v BIOSe ci nie je nastavene nieco blbo nejake vypinanie pri urovni baterky alebo co.