Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde získat Zoner?

Kolega má program Zoner, kterým se dají dobře upravovat fotky.
Vím, že kdysi byl na nějakém CD k časopisu, a že současná plná cena je okolo 1300. Což je hodně.
Neví někdo, kde ho získat levněji? Představuju si tak do 200 kč. Jestli nějaký časopis, levná edice atd.
Dávat 1300 je neúnosné.
Děkuji.

Zoner Photo Studio 10 byl kolem prázdnin v časopise Computer, rok předtím byla v časopise devítka. Třeba z toho vznikne tradice a před prázdninami bude jedenáctka.
Na úpravy fotek je toho plno i zadarmo, dostaneš jistě spoustu doporučení.
Jedna z možností je stáhnout Gimp a cca 200 Kč investovat do knížky Josef Vybíral: GIMP - Praktická uživatelská příručka, vydal cpress.

Chromatickou vadu (neboli aberaci) odstraníš pouze výměnou objektivu nebo celého foťáku. Na obrázku už to jde jen velice obtížně a pomalu. Jestli se tedy ptáš, zdali jde odstranit aberaci za pomocí programu GIMP, pak ano ale za vynaložení hodně úsilí. Nutno však dodat, že i tak je i u ostatních programů.

Nechci radit, ale mrkni se sem
podpora
a vyzkoušej postupně verze 9,10 a 11
Já za sebe mohu říci jen to, že nejsem žádný profík, ale po vyzkoušení 10 a 11, jsem se pokorně vrátil k 9, kterou mám koupenou.
A co se Computeru týká, tak si ho budeš muset stejně koupit, protože v těhle omalovánkách, vyjde zase jenom osekaná verze, tak jako to bylo s 10.
Sice tenkrát bylo plno čtenářů naštvanejch, a právem, díky přiblblé reklamě - ale dneska zadarmo, ani kuře nehrabe.

Ano, plne souhlasim, byt tebou stahnu ze stranek Zoneru verzi home nebo profi, tusim ze obe jsou plne funkcni s casovym omezenim 30 dni, poradne otestuju jestli ti ten program bude hovet (pokud jsi nikdy nepracoval s nicim podobnym na upravu fotek, na zklady a nauceni toto dokonale staci) a pak teprve bych se pidil kde ziskat ci nakoupit, pripadne zvazit jestli stejnou praci nezastane nektery jiny free programek.

To neni moc dobra rada, protoze pokud se mu program nahodou zalibi a oblibi si funkci, ktera je napriklad jen ve verzi profi(navic se tezko orientuje v tom, kteraze to funkce bude zrovna v tom levnym programu zcasaku nebo ve verzi home, pokud tomu clovek zrovna moc nerozumi), tak si ho stejne bude muset bud koupit nebo ukrast a protoze psal, ze hleda neco z casopisu, predpokladam, ze nebude chtit platit skoro 2 litry za debilni zoner, ktery v podstate nic neumi, napriklad oproti levnejsimu Paint Shop Pro, ktery zoner strci do kapsy jako nic.

Radku, borsuk má naprosto pravdu. Řešit, co je lepší, je blbost. Lepší, je vždycky to v čem umím pracovat, a co mě naprosto vyhovuje.
A jestli si myslíš, že nějaký časák nabídne profi verzi /čehokoliv/, tak jsi vedle, jak ta jedle.

...vyjímka potvrzující pravidlo.
Ale, že by omalovánky Computer, dával něco, za co normálně platí, gratis, to jsem ještě neslyšel.
Jó v reklamě se toho nakecá - a třeba, co se toho Zoneru týká, tak po pár dnech, hezky rozbít prasátko, a cálovat.

Mne nejde o to srovnat co je lepsi a co horsi, to at si udela kazdy srovnani sam. Ja jsem psal muj nazor. Zkousel jsem oba programy a PSP je proste mnohem lepsi (navic ja ho mam koupeny ani ne za pulku, co stal Zoner), navic umi praci ve vrstvach a je i v obchode levnejsi nez Zoner. Takze i kdyz budes umet pracovat v Zoneru a v PSP, tak az budes nahodou chtit delat upravy fotek, tak zjistis, ze Zoner v podstate nic z uprav neumi. Neumi ani poradne zpracovat RAW, navic ho zpracovava silene pomalu.
Ja jsem ale nepsal, ze casopis nabidne plnou verzi, prave jsem psal, ze on chtel neco z casopisu a pokud si zvykne na Zoner profi, tak bude verzi z casaku zklaman, protoze ta neumi zhola nic.
Jinak samozrejme plne verze nekterych programu v casacich vychazi, ale urcite to nebude Zoner, ktery je predrazeny na to co umi vskutku silenym zpusobem a neni daleko doba, kdy se prodaval v Nemecku a USA za pulku, co tady doma pro cechy s podstatne mensi kupni silou. Zoner pro me neni solidni firma uz jen z tohoto duvodu a pak jak jsem psal, kdo dela z fotkama, tak ti rekne, ze to za ty penize nic neumi. I ACDSee Pro byl v jednu dobu pri priznivym kurzu levnejsi.

Ja se dohadovat taky nehodlam, ale jak jsem psal, napsal´s kravinu, protoze on pozaduje, jak z jeho vsech prispevku vyplyva, neco levnyho a ty mu radis stahni si verzi home nebo profi, ale mezi temato verzema je pro cloveka co upravuje fotky rozdil jako krava a v cene je to rozdil taky velky. Mimochodem do jeho rozpeti se nevejde ani verze Home. Jak jsem psal, pokud zkusi profi, bude ji chtit, protoze umi o dost vic nez home a profi stoji 2000kc, ne tech par stovek co on psal. Jinak si pouzivaj co chces, mne je to jedno, ale radit nekomu at zkousi verzi profi, kdyz on nechce utratit ani za home, je trochu postaveny na hlavu.
Dal pises, ze si to osaha,. Dobre, on si to vyzkousi, zvykne si na funkce, ktery ma profi a pak ty stejne funkce bude hledat ve verzi home, ale tam jaksi nebudou, uz to chapes? Predpokladam, ze 2000kc za verzi profi nevyhodi.
Proste je to jako bys novymu ridicovi rekl, at si zkusi Porsche a Fabii a pak se rozhodne. Pritom on je ochoten utratit cca jako za Trabanta.
Tim s debatou koncim, je naprosto zbytecna a jde mimo tema.

Pro autora dotazu- hlidej casaky nebo si stahni nejaky free program, pokud nebudes delat s fotkama slozity upravy, tak ti staci treba Photofiltre nebo Xnview nebo Irfan. Nebo cokoli jiny, od zakladniho zoneru se to moc nelisi a nektery funkce to ma dokonce navic. Pokud se s tim chces trosku vic sudlit, tak si stahni Paintnet, umi i vrstvy a je zadarmo. Pokud chces delat z rawu, tak ve vetsine pripadu je nejlepsi sw od vyrobce fotaku, coz je zase zadarmo. No ale pokud chces neco lepsi, tak si to budes muset shanet sam, tos snad pochopil.

Houby jsi pochopil moji pointu, myslim ze tazatel potrebuje jednoduchy program k uplnym zakladum prace s fotografii, tezko bude posuzovat jestli neco umi vrstvy nebo pomalu pracuje s RAWem anebo je li jeden program debilni a druhy genialni, proto jsem mu doporucil Zoner i ve verzi Home ktery muze po vyzkouseni sehnat za hubicku, ci vyuzit upgrade za nizsi cenu, pripadne jej porovnat s nejakym jinym ci vymaklejsim treba free softem, uz je na nem samem jak dalece ho to chytne, pujde dal nebo se spokoji s necim jednoduchym, toto my neovlivnime, dle meho tvrzeni ze jeden program je debilni a druhy genialni je omezeny nazor. 3-[ A dal uz je to opravdu mimo, souhlasim...

Adobe LightRoom + Photoshop s nejakyma filtrikama je idealni kombinace na kvalitní zpracování ( pro me ). Tvrdit nekomu, ze to a to je lepsi je naprosta blbost, protoze kazdy si zvyka jinak. Zoner je podle me dobry soft a pro ukazku pridavam odkaz na uzivatele ktery vetsinu fotek zpracovava prave v Zoneru http://galerie.zive.cz/showgallery.php?cat=500&ppu ser=47048 . Ceny jsou samozrejme omezujici, ale existuji i dalsi prostredky jak si ten soft obstarat :)

ted mi prisel email od CPress Media
COMPUTER 6/09
Test digitálů + právo a stahování + stavíme domácí síť + Zoner Photo Studio 11 Xpress

Do testovací laboratoře i do terénu jsme pozvali 18 digitálních aparátů ve třech kategoriích. Vyzkoušeli jsme levné přístroje do 2 500 Kč, stylové kompakty do 7 000 Kč a v nejvyšší třídě se popraly kompakty s ultrazoomy v cenách do 10 000 Kč. Pokud vás digitální fotografie zajímá, určitě vás potěší i plná verze Zoner Photo Studio 11 Xpress na přiloženém DVD.

Zajímavá diskuze, ale ono opravdu nejvíc záleží na tom, co si tazatel pod úpravou představuje. Soudím totiž podle sebe. Dělám v podstatě dvě věci, obě v Irfanu. Oříznutí a otočení, někdy upravím i gamu. Vyjímečně potřebuju srovnat horizont, to dělám v Zoneru verze 6, který jsem dostal nějakému foťáku. Takže nějaké vrstvy (nevím ani co to je) nepotřebuju.