Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nekolik postrehu k Poradne

Panove (a damy - jsou-li zde),

zatim tuhle Poradnu jen z povzdali sleduji, mozna vam budou k necemu me dosavadni postrehy.

Vim, ze zatim se jedna "jen" o testovaci provoz, ale presto uz ted se mi nekolikrat denne stane, ze se sem dostanu treba az na treti pokus. Jste pripraveni na to, ze napor muze byt i mnohonasobne vyssi? Ze serveru, "ktery_nebudeme_jmenovat" jsme na to zvykli, tam je to normalni jev, ale bylo by dobre se tomu zde vyhnout.

S něčím nelze, než souhlasit, ale s tímto: "Mozna to bylo trochu predcasne, ze jste zverejnili odkaz na betu, ale to uz nelze vzit zpet" opravdu souhlasit nelze!
My jsme ten odkaz nikde nezveřejnili, naopak jsme se jej snažili udržet v tajnosti. To, že to nakonec dopadlo jinak, není naše vina.;-)

Mohu potvrdit jako nezávislý pozorovatel, profláknul to jeden šmírák zvenku.
Už jsme se o oddělení "tlachárny" od poradny jako takové pro ostrý provoz bavili, ale možná by to opravdu stálo za to urychlit a třeba by se tu pak skutečně objevilo více dotazů. Vždyť by to nebylo nic proti ničemu.
pozn. nicméně jsem se byl po delší době podívat na poradna.old a musím říci, že byť je tam dotazů více, tak řešení většinou nikde.. Nějak je tam znát úbytek kvalitních rádců.

Tak zase ja. Pingy a tracerty nechme bokem. Ale opet se ukazalo, ze vy sami (mozna nevedomky) delate z dotazu ci pripominky diskuzni klub bez minimalni hodnoty obsahu. Na mou pripominku ohledne dostupnosti staci prvni, max. druhy prispevek, pote nasleduje neco nezavazneho planeho tlachani a k me dalsi pripomince (ze kdyz uz se to proflaklo, je treba konat) opet misto navrhu, vyzvy nebo janevimceho pouze osvetlovani situace. Takto NE.
Chlapi, takto tu poradnu pohrbite.

V mezicase nez jsem tohle napsal, pridal neco smysluplnejsiho Jan Fiala. Vystihl to a v posledni vete ledacos vysvetlil. Takto ANO.

To Kurt: Ja vim, jak doslo ke zverejneni odkazu na Poradnu. Neboj se, ze od sameho zacatku deni kolem ni nesleduji. Kdybych sahodlouze popisoval co vim o tom jak se "to dostalo ven" - zmeni to situaci?

To all: Ja osobne jsem byl jeden z mnoha, kdo kritizoval uz od roku 2002 poradnu na serveru, "ktery_nebudeme_jmenovat", to, ze jsem se neangazoval pri samych zacatcich teto poradny ma dva duvody: jednak jsem projektu moc neduveroval (nyni klobouk dolu), druhak jsem nebyl nikym prizvan, abych se na tom podilel.

Jestlize tu prezentuji svuj pohled, tak proto, ze si myslim, ze o pohledu BFU neco vim - byl jsem u toho, kdyz jsme rozhybavali forum a web operacesky.net. Kdo to zna, vi ze je to na sve pomery uspesny projekt. Zalezi na vas, zda muj nazor pro vas bude v necem prinosny nebo ne. Bude-li zajem, jsem ochoten alespon nejakymi zkusenostmi tady prispet, ale rozhodne to nebudu nikomu vnucovat. Timto koncim s planym tlachanim, ktereho je zde vice nez dost, hodlam se zucastnit pouze vecne debaty, ktera k necemu povede.

Ber to spis tak, ze ted je dost casu se venovat "dukladne" vsem dotazum, kterych je tu jen par. Takze se to proste zvrhne do kecani.
Pokud bude dotazu vic, nebude na kecani tolik casu a nebude tu tolik prispevku.
Jinak doufam, ze se sem semtam podivas a budes odborne odpovidat na dotazy, tykajici se Opery na ktere normalni smrtelnici nepostaci ;-)

Nevím jaké májí zkušenosti ostatní návštěvníci poradny zive.cz a
této,ale mě se tato "Beta poradna" načítá mnohen rychleji a vždy napoprvé.
Nevidím žádné reklamy,které blokují odkaz.
Nevidím žádné úchylné otázky.
A pokud někdo něco konstruktivního navrhne,tak během chvilky je to realizováno.
Díky za tuto poradnu...

Já si myslím, že na to, že je to projekt několika málo dobrovolníků, navíc realizovaný v tak krátkém čase, je to naprosto vynikající. Navíc jsou ochotni naslouchat a žádný návrh předem neodsuzují. Bleskurychlá realizace rozumných věcí je jen třešinkou na dortu. A to mají jistě stále ještě mnoho práce, kterou mi na první pohled ani nevidíme. Zaslouží si náš obdiv.

Jj,kritiku třeba brát,zvláště takovou která je k věci.S tou tlachárnou to není špatný nápad.K tomu občasnému zvrhnutí k pokecu si myslím,že je to důsledek nadšení tvůrců a hlavně návštěvníků ,keří na "P..net" dlouho čekali! A jsou rádi,že je tu!:-)

Krátce: načítání oproti serveru, "ktery_nebudeme_jmenovat", velmi rychlé.

ad kecárna: až tu budou připravované kategorie, nebude problém offtopic/kecárnu odfiltrovat. Jak už psali nahoře - je to pořád beta, i když se to profláklo ven...

Co se týče IT dotazů, myslím si, že jsou všechny "řešeny" velmi brzo a velmi kvalitně, např. jeden můj thread.php S tou zbytečnou "vatou" v threadech máš pravdu, ale s rostoucím počtem dotazů (a přidáním kategorií) vymizí.

tak som nechal bezat ping dlhsie, aby som mohol poskytnut realne hodnoty a takto to vypada:

Štatistika testovania dostupnosti pre 84.245.75.24:

Pakety: odoslané = 8147, prijaté = 8063, stratené = 84 (strata 1 ),

Približné časy výmeny údajov v milisekundách:

minimum = 5ms, maximum = 216ms, priemer = 10ms.

takze je to zatial uplne v pohode.