Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kerio a kaspersky

Ahoj, mam problem na mem pc s jednou hlaskou, kterou hlasi Kaspersky AV. Pouzivam Kerio a to obcas ohlasi nejaky pokus o sken portu nebo pokus o utok. Stane se to cca 1x denne. Pokud ale zapnu kaspersky AV a spustim ho rezidentne(Kerio mam rezidentne porad), tak snad kazde dve minuty hlasi, ze odrazil sitovy utok Helkern z ty a ty IP. Jak je toto mozne? prece pokud mam zaple kerio, tak se nic do pc dostat nema a nebo se pletu? A hlavne jak je mozne, ze kerio zadny takovy pokus nehlasi, ale hlasi to jen kaspersky AV? Setkal jste se s tim nekdo? Dal bych sem screen hsot, ale nevim jestli to jde.

No a preco ti antivir zachytava tiez sietovu komunikaciu? Ak chces mat 2 firewally (ak ma kaspersky fungovat tiez ako firewall) tak je mozne ze jeden (agresivnejsi) program odstavi ten druhy. Nie jto tvoj pripad? (co ma robit ta fcia kasperskeho ktoru si zapol)?

copak ja muzu za to, ze AV chyta i sitovou komunikaci? je to jen AV, jako fw ma kaspersky jiny program. ja jsem u kasperskyho nezapinal zadnou funkci. je to tam asi standardne. ale jak je videt, tento problem ma vic lidi, co pouzivaji tyto 2 ptrogramy, jak pise nekdo vys a dava link

Problem je prosty: Kasparek ma nastaveno oznamovani komunikace pres jiste porty, upozorni na ni. Kerio uzivatel na to oznamovani nastaveno nema, pouze na zablokovani portu. Proto se bez kaspara nic neohlasuje a kdyz kaspara zapne, ten odchyti komunikaci jeste pred (nebo za? jde o uhel pohledu...) Keriem a tak poctive oznamuje. Cili staci v Keriu nastavit, aby take oznamovalo komunikaci na stejnych portech a problem zmizi, naopak - uzivatel si bude pochvalovat, ze oba programy hlasi stejne.