Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaky sw na server (typ WinRoute,602LAN suite,...)?

Ahoj,
chtel jsem se poptat, co byste mi doporucili jako nastupce Kerio WinRoute, ktery nyni bezi na "serveru" s W-XP, sit cca 25-30 PC(98,XP,2000)+3xMAC. Melo by to fungovat jako firewall, DHCP, preklad adres, mozna mail server. Koukal jsem napr.na 602LANsuite - doporucili byste? Podotykam, ze nejsem nijaky expert, spis samouk.
Diky za namety, M.

Myslím že požadavek na něco kvalitnějšího (a lacinějšího) není reálný, protože se jednoduše s takovým použitím nepočítá. S Windows se v infrastruktuře větší firmy počítá na úrovni doménového řadiče, takže se pro něj vyvíjí SW, který bude na této úrovni spolupracovat - např. proxy. Ale firewall a NAT, jakožto SW na úrovni vnějšího perimetru je už ze zvyklosti práce pro systém samotný, takže je logické použití systému, který již tyto funkce v dostatečné úrovni má. A Windows to nejsou, natož Windows XP.

Osobně myslím že je WinRoute o něco kvalitnější než LanSuite, ale oboje jsem viděl jen z rychlíku, nezajímalo mě to.

Jasně, software tohoto typu má svoje opodstatnění a cílovou skupinu. Malé firmy s pár PC, firmy kde si nemůžou dovolit mít dedikovaný server a tak to celé běží na stanici, kde se normálně pracuje atd. (tady zase mají problémy systémy linuxového typu - na pracovní stanici si je dá jen málokdo).

A jestli je WinRoute navíc kvalitní, tím lépe :-) Spíše to šlu o to, že počet uživatelů a připojených stanic tazatele už zřejmě pomalu překračuje tu mez, kde ještě je takové řešení vhodné...

no jestli na to má jednu noc, tak bych si zpočátku moc nevyskakoval :-) To bývá pak výsledkem nefunkční síť a zklamaný admin/user, který pak pro linuxy/unixy/BSD už nemá dobrého slova (a nepomůže argumentace, že "přepálil start")

Já jsem spíš zastáncem "pokroku v mezích zákona". Tj postupoval bych tak, že bych si vzal starší PC, na to v klidu nainstaloval třeba ten IPcop (nebo třeba Gentoo, což je můj tip pro relativně moderní a bezproblémovový systém), a pak bych udělal následující: v prvním kroku bych winroute stroj strčil do vnitřní sítě a z linuxu na něj dočasně přeforwardoval potřebné porty (pošta, apod.). No a pak postupně po večerech bych začal v klidu migrovat, službu za službou.