Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Váš program číslo 1

Každej máme v tom svým kompu nějaký program který je ze všech nejlepší takzvaně (šitej na míru).
rád bych věděl jaký takový program (pokud možno i proč) máte ve svém PC vy?
není důležité jestli je free a může být ze všech oblastí.

Několikrát jsem totiž při pročítání zdejší poradny narazil na zajímavé rady a ještě zajímavější programy které jsou vyzkoušeny zdejšími zkušenými uživateli :beer: a opravdu FUNGUJÍ!!!
Já třeba takto "objevil" STARTER, nebo SUPERAntiSpyware které jsem vyměnil ke své 100%ní spokojenosti.
občas prostě řeknete "to je ono" .......... a to je to co mně zajímá
děkuji za solidní příspěvky a váš čas

Acronis true image. Doma aj v práci mi ušetril veľa času a "prúserov" :)

samozrejme je spústa ďalších programov bez ktorých si svoj počítač neviem predstaviť. Ale väčšina je z oblasti grafiky a nie som si istý či je to práve to čo by ťa zaujímalo.

musí to zlehčit - jak jinak
Zvednu se ze židle, pár kroků k ledničce, otevřu, nacvičeným pohybem vytáhnu lahvovou flašku Gambáče, s futer u dveří sejmu otevírák, nacvičeným pohybem otevřu, a vrátím se zpět na židli, abych mohl rejpat na Poradně.
Vot éto prográma.

Běžný software
Total Commander
QIP Infium
Foobar
Firefox
DOSBox
FileZilla
FlashGet
OpenOffice
PSPad
VSO ConvertXtoDVD
Avidemux
MediaCoder
CCleaner
Windows Mail
PhotoFiltre
Paint.NET
Everest HOME

Update:
Media Player Classic
Irfan View
Nokia PC Suite
někdy VLC
MS Vitual PC
VMWare Server
uTorrent

Šachový software
ChessBase 10
Fritz 11
Rybka 3

Hudební a DJ software
Reason 4
Traktor DJ Studio
Deckadance
Audacity

Vývojová prostředí
NetBeans
Eclipse

PSPad - programátorský editor
Total Commander - souborový manažer
Irfan View - grafický prohlížeč
Paint Shop Pro - grafický editor
Zoner Photo Studio - editor na fotky
Rainlendar - desktop kalendář
Firefox - web prohlížeč
Thunderbird - e-mail klient
WAMP - webový server (+ PHP + MySQL)
QIP - komunikátor
MS Office - kancelářský balík
AIMP2 - přehrávač médií
+ neurčitelné množství různých občasně používaných programů a jednorázových utilit (Audiograbber, JkDefrag, Inkscape, MozBackup, atd...)

Mno co už.
Maxthon - prohlížeč, z důvodu, že brouzdám dlouho a potřebuji velmi rychlé, velmi specifické a velmi účelné požadavky.
Paint.NET - občas kreslím
XnView- mám mnoho obrázků - kvůli třídění
AviDemux a MediaCoder - převod multimedií
The Bat!- na mail
Věci od Nir Sofera a Sysinternals na vrtání v systému (nepoužívám antinic)
Registry Jumper na správu registry
XPSysPad - nejsem masochista, veškeré nastavení do dvou klikanců
USDownloader - share servery
BitSpirit - torrent
VLC, Mplayer, SMPlayer - na přehrávání
ImgBurn - vypalování
Truecrypt - šifruju všechny data
Eraser - mažu nadbytečné
AviSynth - bez aviproxy ani ránu (mimochodem, řekl bych, že to je nejúžasněší program na světě)
WinPCap - Fiddler,Wireshark
RegToy
-tyto programy používám defakto pořád-
----
Dále mám speciálky, který používám na cizích kompech.

Total Commander - souborový manžer
Irfan View - prohlížeč obrázků
Qip infium - mesenger
Media Player Classic - Home Cinema - přehrávač videa
Foobar - přerávač audia
Open Office - balík kancelářských aplikací
Ati Tray Tool - nástavba pro ovladač grafik Ati
Foxit PDF Viewer - prohlížeč pdf souborů
Notepad++ - programátorský textový editor
StartupRun - utilita na "po spuštění"
Reg Seeker - tweek registrů
Mozilla FireFox

-->Totalcmd
-->qip - misto pre-Xtraz-ovaneho icq 6.5
-->Registry Clean Expert - pohodlna sprava "Strarup" programu

ale co si myslim, ze stoji urcite za zminku je --- VoluMouse 1.65 --- Bezva program na ovladani hlasitosti, kdyz si ho nastavite podle sebe, uz bez nej nedate nikdo ani ranu :o) (Napr. ja mam LeveTlacitko + Scroll UP/DOWN na ovladani hlasitosti..

Pak mozna jeste vypinac na PC, nastavim vecer pul hodiny, pustim RedDwarf a jdu spat :oD LOL

co tak mívám denně spuštěné: altap salamander, pspad, firefox, realvnc, winamp, paint shop pro 7
občas: corel 9, pads pro plošné spoje, cdex, dvdshrink, starter (u spravovaných pc furt), slovník z pc translatoru, nero 6, cron pro upozornění na přestávky v kantýně, acronis disk director pro nová pc, putty, siw.
sem tam různé miniutilitky.

v práci ještě nějaký kreténský mail - ale do oblíbenosti má daleko. a obvyklý off2003, totéž. ie6 - humus.

Bez čeho bych se na Windows určitě neobešel je cmd.exe. Jinak si svoji práci nedovedu představit bez PL/SQL Developeru, páč nástroje dodávané s Oraclem jsou jen těžko uvěřitelné zmetky.

V unixových systémech bych nerad postrádal fvwm2 a Midnight Commander.

asi widle co? :o) no já tedy připíši hvězdičku tam, kde sem si jist, že to developeři buildli i pro Widle :.(:-D

+ GNOME Commander (*/2) - souborový manažer (na Widlích přes Cygwin)
+ FileZilla (*) - FTP klient
+ Jabbim (*) - Jabber klient
+ MONODevelop (*/2) - integrované vývojové prostředí, na Widlích najdeš fork zvaný SharpDevelop
+ Thunderbird (*) - poštovní klient
+ Avidemux (*) - práce s videem
+ VLC Media Player (*) - přehrávání videí a hudby
+ Firefox (*) - to je skrytá časovaná bomba :-)
+ OpenOffice.org (*) - kancelářský balík
+ SciTE (*) - textový editor
+ Audacity (*) - úprava hudebních souborů

ps: ty hvězdičky dělám agitačně- abych ukázal, že není zatěžko přejít na Linux ;-)

Kolem roku 1992 by moje pořadí bylo trochu jinak.
Počítač: Didaktik Gama.
Programy:
Prometheus - assembler
Desktop - textový editor
Tools - souborový manažer typu Norton pro práci s disketovkou
Art studio - kreslítko

A pak hry, např. Commando, Colossus 4 Chess, R-Type a mraky dalších.

Kolem roku 1992 by moje pořadí bylo trochu jinak.

No jo, nejenom Wokna:

V roce 92:
Počítač: Sinclair ZX Spectrum
Programy: BetaBasic (strukturovaný Basic - programovací jazyk), GENS+MONS (assembler+disassembler) nebo po nabootování do CP/M TurboPascal (programovací jazyk), World (textový editor)

Dnes:
Počítač: PDA
Programy: PalmFiction (čtečka e-knih), BDicty (rozsáhlý En/Cz a Cz/En slovník), GrxView (prohlížeč fotografií), IM+ (instant messaging)