Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Špatné víření vzduchu v case?

Na case mam celkem 5 větráků. 3x http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=5333 4, 1x http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=5778 0 a jeden 22cm větrák zvrvhu case - (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6001 3).

Jde mi o to, jestli není náhodou možný, že do case nasávám víc vzduchu, nez odsávám |ty 3 stejný větráky nasávaj a ty zbylý dva odsávaj|. Jestli je to pravda, tak se ten vzduch špantě víří a chlazaní by nemuselo být tak účiné?
Spočítal bych si to sám, ale nevim jakej objem vzduchu má ten horní 22cm větrák.

Ano, to je možné. (© Hraběta)

Musel by jsi specifikovat, který a jak umístěný větrák kam fouká a odkud odsává a jak jsou rozmístěny komp. v case. Osobně si myslím, že pět větráků je přece jen trochu moc. :-)

Při tom velkém ventilátoru nahoře, navíc není blokovaný zdrojem, bych si myslel, že oba nasávací i zadní odsávací ventilátory jsou zbytečné. Imho bohatě stačí nasávací větrák vepředu, který žene vzduch přes HDD a velký ventilátor nahoře.
Ale jestli nemáš potíže s chlazením, tak bych to neřešil a nechal jak to je.
Zdroj v pohodě? Myslel jsem, že takhle dolů se dávají zdroje, které mohou nasávat z case, takhle to vypadá, že to bere vzduch z podlahy...

bere vzduch z podlahy

Tak nějak to je, ale protože je dole díra s filtrem, tak by asi problém neměl být. Navíc od "výfuku" zdroje nejde teplý vzduch. Pc je na podstavci a zdroj tudíš nesaje prach z koberce.
Nebo myslíš, že by moje zlobení grafiky (které se navíc projevuje až po delší době hraní a ovladačema to není) by mohl dělat zdroj?

Přez SpeedFan mam nastavený otáčky těch 3 fanů + CPU fan na 60%.

bohatě stačí nasávací větrák vepředu a velký ventilátor nahoře

Mam zkusit odpojit ty čtyři fany? Pač by to bylo FUNNY! ]:)
A hlučnost minimální. 8-)