Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem 7-zip - odstranenie adresara

spakoval som si adresar s podaresarmi na disku do jedneho suboru. Ale nevsimol som si, ze je tam aj jeden podadresar, ktory nepotrebujem a zabera mi tam zbytocne miesto - teraz nevojde na DVDcko. Ked otvorim ten adresar, a dam zmazat, tak sa 7-zip snazi nieco vykonat a potom napise okno ze "neimplementovano". Mam tomu rozumiet tak, ze autori este nedorobili? A jedina moznost je rozpakovat, zmazat a znovu spakovat? No diky . . .

Ved to vyplyva z principu. Aspon predpokladam ze slovom "jednoliaty" sa mysli "solid archive".
U nie-solid sa komprimuje kazdy subor zvlast a teda ak sa vyskytne rovnaky text v 2 suboroch tak sa musi ulozit do archivu 2x, u solid sa akokeby najprv spoja vsetky subory do jedneho (nieco ako tar.gz) a sa dosiahne vyssia kompresia (rovnaky text z 2 suborov staci ulozi v archive len raz).

Ked chces maximalnu kompresiu tak pouzi solid a uz pri kompresii kompresuj len subory ktore potrebujes a potom uz nic z archivu nemaz.

P.S. format .zip nedovoluje solid archive takze keby si pouzil zip tak by si nemal ziadnu dilemu solid/nesolid ptz by si nevedel ze existuje aj nieco lepsie a mal by si kludny spanok aj s 800MB archivom :-)
P.S.2. skus nastavit ne-solid ale stupen kompresie pomalsi ale maximalnu kompresiu (ak to neni default).

aha, takze uz som v obraze aspon trosku . . .
problem je v tom, ze mam na disku vela adresarov, mozu pribudat nove, tak sa mi zda jednoduchsie zadefinovat ako komprimovat cely disk a potom jeden adresar zmazat, ako riesit nacitavanie adresarov s vynechanim jedneho a pod. Kompresia je nastavena maximalna, preto to tak dlho trva. Bohuzial nenasiel som prepinac na vynechanie adresara - funguje len na subory.

Tak skus commandline prepinacom vynechat vsetky subory z toho adresara:
-x!ten_adresar\*
Vyskusaj si to najprv na nejakom malom mnozstve dat, a aj s podadresarmi ze ci bude ignorovat potom aj vsetky podadresare v tom ten_adresar (mal by), nech to nekompresujes 10hodin zbytocne :) To ze bude v archive jeden prazdny adresar snad nevadi.