Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proxy a firewall s minim. HW nároky?

Preambule: Nehledám HW ani Linuxové řešení.

Ahoj lidičky, sháním sw proxy server a sw firewall s minimálními systémovými nároky. Bude použit v domácí síti, měl by být freeware, poběží pod WinXP (respektive pod "Live" verzí Reatogo). Z důvodu použití "slabšího" PC potřebuji nízké systémové nároky.

Nepiště mi, prosím, že jde o blbost to provozovat pod WinXP. Děkuji.
Pavel

Co to znamena slabsi pc? Spise se da rict ze pokud ti na tom stroji pojedou normalne ty XP tak si tam muzes dat jakykoliv proxy, nebo firewall...WinProxy, LAN602suite. Radeji bych zvazil zda nenasadit Win2000 nez ty XP, pokud to ma delat jenom firewall a proxy tak to stejne nevyuzije vlastnosti XP a ma mensi naroky na hardware.

Já v tom tvém požadavku na XP nevidím jediný důvod. Proč jsi aspoň nevyzkoušel třeba IPCop (nebo floppyFW, pokud nechceš použít pevný disk)? Vždyť je to klikací, česky a manuál tě vede za ručičku. Navíc tě to nebude stát licenci WinXP. Snad jediný důvod by byl nějaký specializovaný HW (např. CDMA modem nebo USB DSL modem - tam je to ale fakt velmi hloupé)

A samozřejmě dávat Windows jako firewall je ten nejhloupější nápad, díry ve Win firewallech jsou na denním pořádku, jejich funkce velmi omezené a spolehlivost Windows jako routeru není taktéž žádná velká sláva.

Sorry, že ti píšu přesně a brutálně to co nechceš slyšet :-D, nicméně se jedná o moje dlouholeté zkušenosti.

Pokud si i tak nedáš říct, tak nejspolehlivější firewall co znám (a s docela dobrými funkcemi jako je QoS apod.) je ipfw pro Windows a jako proxy bych použil Squid (taktéž ve verzi pro Windows). Obojí jsou to řešení z unixového světa, jsou tudíž robustní a spolehlivá.

Abych nastínil o co jde. Mám Live CD na bázi WinXP, tj nabootuju z CD, nepoužívám virtuální paměť (swap), mám starší notebook, který takto nabootuju, připojím se k Netu (GPRS) a spustím "vnitřní" síť (WIFI) a přes WinProxy (prozatím) vysdílím připojení l netu do "vnitřní" sítě.

No a potřeboval bych nějaký proxy (zatím mám neregistrovanou verzi WinProxy 1.5.3) a nějaký firewall - potřebuji co nejmenší nároky (omezená paměť, bez swapu).

Děkuji za pochopení.
Pavel