Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 500w Bluestorm II 6 + 2 pinový konektor

Ten zdroj má jeden konektor 6 + 2 pinový a je popsaný jako pci-e. Tedy těch 6pinu se dá použít jako pomocné napájení do grafiky pci-e. Vzhledem k tomu že celkový počet pinu je osm nedal by se použít na osmipinové napájení do novějších základních desek? Nebo je určen osmipinové napájení pci-e grafické karty? Zatím jsem slyšel jen 6ti pinovém napájení pci-e grafik, ale kdo ví. Možná by bylo nejlepší při vypnutém počítači vyzkoušet jestli by to vůbec bylo možné ten konektor zastrčit, ale rád bych měl jistotu. Nemá s tím někdo zkušenost?

Moc děkuji za pomoc. Samozřejmě to zkoušení jsem myslel jen při odpojení od sítě. A jen jestli to tam vůbec jde zastrčit. Vím že když se připojují jejich tvar neumožní bez použítí extrémního násilí dát to špatně. A z poslední reakce vidím, že to připojit lze. I když je to špatně. I když napětí, barva kabelů odpovídá. To bude tím opačným zapojením. Ještě jednou děkuji, zejména MM tankovi, který to vysvětlil opravdu perfektně.