Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program na odstranění chyb v systému

Ahoj, před nějakou dobou jsem si stáhnul zkušební verzi jednoho programu, který opravuje chyby v systému atd. (ta zkušební verze jich opraví jen 15), ale zapomněl jsem název toho programu. Doufám, že někdo víte, o čem mluvím a poradíte mi. Díky :)

nevim, zda je to přesně na čištění registerů, ale nainstaloval jsem to "demo" a to mi několik minut projíždělo nb...po asi 5-ti minutách mi napsal, že mam v nb 1016 chyb ve vedení, systému, atd...patnáct jich opravil v rámci zkušební verze a bylo hotovo.

haha, "po asi 5-ti minutách mi napsal, že mam v nb 1016 chyb ve vedení, systému, atd.."
skoro stejné nesmysly vypisuje známý spyware "antivir 2009" - a nutí tě ke stažení viru. nainstaloval sis pěkný shit.
viz karel.

leda že by ti chyby ve vedení tvých windows najednou připadaly tak závažné, že s tím nejde pracovat. dobrý čistič na to je třeba fdisk, nebo rm -rf /mnt/system_c

aha, no tak to tedy nic...myslel jsem, že když prodejce prodává takovýto program za litr, tak ví, co dělá...nicméně musim něco udělat s pomalym chodem svýho počitače....mam strašně zapráskanej správce úloh...neznáte nějakou sránku, kde by mi mohli identifikovat jednotlivý položky, který mam v tom Sú? hijackthis nic špatnýho nenašel.

Na to ti nepomoze ziaden program za 1000, ale program zadarmo a spusta sa cez start - nastavenie - ovladacie panely - pridat/ubrat programy.
A odvirenie PC, ak je moc spomaleny (oproti normalnemu stavu).
P.S. log z hijackthis mozes dat aj sem, ked ma niekto zrovna chut analyzovat 200 nainstalovanych nezmyslov.

myslel jsem to tak, že u většiny (tedy u všech) těch položek v tom výpisu nevim, co která znamená (jakej zastupuje proces) -> v DTask Manageru mi už některý info u danejch položek něco řekne -> Eset, wifi atd...nicméně u 95% stále nevim, co která je -> musim to hodit do Googlu. Jenže ten mi vyplivne spoustu stránek (různý fora, blogy, atd.) na kterej jsou bud nedůvěryhodný nebo nedostačující info a proto jich musim projít docela dost, než se dostanu (jestli vůbec) někam, kde mi řeknou nějakou zásadní věc nebo mi poradí. Proto se ptám, zdA neexistuje web, kterej má databázi těch názvů ze správce úloh a ta databáze mi řekne, co kterej proces je a jestli náhodou neni zbytečnej :)

Paullusi, co pořád máš s tou zuřivostí?

Tady mkmt linkuje vyjádření Marka Russinoviche. http://pc.poradna.net/f/view/371464-cisteni-regist ru-atd?page=r371621#r371621. Mark je člověk, který ví o Windows víc, než my všichni tady dohromady. Polemizovat s ním je něco jako kdyby pingl z hospody od vedle chtěl diskutovat o teorii relativity s Einsteinem. Na kterou stranu se v téhle imaginární diskuzi kdo postaví je sice jeho věc, ale...

To mas sice asi pravdu, ale je tady na poradne par lidi, kteri s temato programkama maji kladnou zkusenost (pochybuju, ze by lhali, viz primo autor prispevku, na ktery se odkazujes, ale take dalsi lide) a na svym systemu poznaji urcite (jakekoli) zlepseni, takze nekde asi bude zakopanej pes. Ja tem par lidem z poradny verim, protoze par podobnych veci pouzivam. Zmeny jsou na pc citit i pres to, ze tady nekteri mermomoci tvrdi opak a nemusim na to byt zadnej PC guru, abych zjistil, ze je system rychlejsi nebo se neco driv otevre.

Ja nevim cim je dosahl, vis moc dobre, ze tomu nerozumim a v tomto s tebou diskutovat nemuzu a ani nebudu. Mne jde proste o vysledek a ten je viditelny. Myslim si ale, ze treba tohle

Nejčastější laciný trik optimalizačních programů je nastavení menudelay v průzkumníku a vypnutí animací.

nema nic spolecne s tim, ze se ti po pouziti nejakeho "cisticiho" programu zrychli start PC. Ted jsem si jeste vsiml, ze pises o animacich. Mam na tomto PC vistu 64 a animace jsou i po pouziti podobnych programku stale zapnute a vista je lepsi nez predtim.

Ja nevim cim je dosahl, vis moc dobre, ze tomu nerozumim

ze se ti po pouziti nejakeho "cisticiho" programu zrychli start PC

myslim, ze sme sa tu bavili konkretne o cisteni registrov, nie v obecnej rovine, to zrovna tak mozem argumentovat tym, ze som urobil format a tym som zrychlil start PC

Ano, konretne tady se nekteri bavili o registrech, ale obecne se tady na poradne tento "fenomen" tyka vsech podobnych programu a par lidi, kterym naskakuje husi kuze, jen kdyz nekde uvidi jmeno nektereho z nich. Pokud to nevis, tak si projdi poradnu hledanim. Vic ti k tomu nemam co rict. Navic autor dotazu se ptal na program na odstraneni chyb, takze nejen na registry.

A jeste jsem nevidel program na cisteni registru, ktery ti vypne animace a zmeni nejake nastaveni "menudelay". Myslim, ze Vladimir reagoval na multifunkcni programek, o kterem psal Paullus (XP manager).
Musis se podivat, na co reagoval, takze se nejednalo pouze o cisteni registru.

Ach jo, jestli se chces hadat, tak budes muset za nekym jinym, rekl jsem ti to jasne uz jednou. Tohle je muj posledni prispevek, kterym na tebe reaguju. Pokazde reagujes na neco jine, nez o cem ja pisu, klidne to delej dal, ale beze me.

1. Nikde jsem nepsal, ze cistim a klidne si necham oddrbat pul systemu,

hlavne ze rychlo aj keby to malo oddrbat pol systemu

mas opravdu velice zajimave dedukce. Nejsi ten vestec Brazda z Prahy? Pak si kup lepsi virgulku, protoze ti nefunguje.
2. Pokud bys nekdy takovy "multi" programek pouzil nebo i nejaky obycejny na registry, tak bys vedel, ze kazdy trosku slusnejsi si dela zalohy sam anebo rovnou vytvori bod obnovy. Zase sis neco vydedukoval, ale dedukuj dal, mohl bys byt prognostik, tem to slo taky tak "dobre". Za dalsi ja mam zalohy celyho systemu, kdyby nahodou selhaly i tyto zachytne body, takze by me nejake velke selhani neceho, az tak moc netrapilo.
3. Ty mozna znas subjektivni pocit narustu rychlosti. Tento pocit ja neznam, nemam ho. Ja mam skutecny pocit a taky to vidim (a nejsem sam), ale to sem uz nepatri. Nebudu se dohadovat jak 5 lete decko.
4. Jo, nezajima me jak, staci mne, ze to je rychlejsi. Nema duvod me to zajimat, od toho jsou programatori, kteri takove programy delaji.

Zaujimat by ta to malo. Ptz ak to napr vypne prefetch, tak sice hura mas plochu ale spomalenie sa prejavi inokedy. Alebo ked o 4mesiace zistis ze ti nieco nejde co vsetkym ostatnym ide (napr. tam o 4mesiace strcis nejake nove USB zariadenie alebo sa dostanes k nejakemu video v mpeg2, co nie je bezne a bez cistica by ti mozno slo, apod) tak urcite ta okamzite napadne ze to sposobil pred pol rokom cleaner. No urcite. A zaloha spred polroka ti bude vies na co.
Inac u teba bolo zlepsenie tusim po defragmentacii, co je snad logicke, to ale nema nic spolocne s cistenim. Defrag neni ziadne cistenie.

MM vim jak to myslis, ale ja doopravdy nerozumim programum jak funguji a nikdy tomu rozumet nebudu a na rovinu - ani nechci. Samozrejme vim, ze muzu mit nekdy problemy a taky je mam, ale da se to resit obnovou (v tom nejzbabelejsim pripade), nebo obnovenim registru ze zalohy. Videa ja moc nepouzivam, takze nevim jak to funguje. Mam spis na Viste problem s regionama, ale to nema s timto nic spolecneho.

Tim jak to delam ja, se vubec nechlubim a vim, ze muj pc se napriklad s tvym nebo s Vladimirovym neda srovnavat (ted mam na mysli jeho stav a funkcnost), ale s tim nic neudelam. Ja nechci travit zivot lustenim neceho, co a proc a jak funguje, kdyz me to navic nebavi. Ja chci pc pouzivat. Ja se musim spolehat na programy, ktery mne to ulehci, jako je Ghost, treba CCleaner, Tune UP a dalsi. Vim, ze je kravina instalovat porad nejake programy a presto to delam, protoze me to bavi.
Ano, to o cem mluvis ty, bylo po tom, co jsem pouzil defragmentacni program, ale ja treba parkrat rocne udelam i defragmenaci registru a proste to nejak na PC citit je. Nekdy pomuze i to vycisteni, ale to vic poznam na XP, nez na Viste. Nevim co to dela uvnitr, se strevama celyho pc, ale proste vysledek je videt.
Myslim, ze prefetch mne to jeste nikdy nevyplo, protoze pokazde kontroluju co to dela (pokud to jde) a tyto programy jsou v defaultu nastaveny celkem pro blbce jako jsem ja a ja nastaveni moc nemenim. Je ale mozne, ze jsem zatim nenarazil na nejaky agresivni program anebo jsem ho dost silne neprenastavil od defaultu. Jen si pamatuju, ze kdyz jsem kdysi zkousel program tusim Regcleaner a nechal ho na default, tak opravdu smazal i neco co nemel a pak jsem problemy mel. V tu dobu jsem jeste ani neznal nejaky Ghosty atd. a byl problem to resit.

takze sam tvrdis ze cistenie
a) nekdy pomuze, ale na viste to ani nespoznas
b) je to riskantne - uz si mal problemy
Tak naco to potom vobec robis??? (to cistenie)? Ked je to riskantne a na nic? Pisem teraz len o cisteni.

Defragmentuj si kolko chces a co chces - defrag by nemal nikdy sposobit ziaden problem, a ano moze zlepsit rychlost. Defrag a "cistenie" su uplne odlisne veci, tak odlisne ze uz ani odlisnejsie nemozu byt. Takze kludne si defragmentuj aj kazdy tyzden ked chces :-)
Ale naco spustas tie dementne znefunkcnovacie cistice, to ja proste nechapem, a urcite to nechapu ani ostatni pritomni.

ty to beries prilis osobne, nikdo ti predsa nezakazuje tie programy pouzivat

na druhej strane sa nemozes cudovat, ze ak tomu nerozumies a nechces rozumiet, tak potom tvoje argumenty zakladajuce sa na subjektivnych pocitoch(a nikto ti ich neberie), nie su pre mnoho ludi akceptovatelne

Ja s Vladimirem naprosto souhlasim. Navic mohu pridat informaci ze sve zkusenosti. Pul roku po instalaci systemu na novy hardware na mem hernim pocitaci (Windows XP) startuji stale za 30s az na plochu a vypinaji se 15 vterin to umlnuti vetraku. Protoze:
1) ridil jsem Vladimirovym doporucenim a pracuju jako user
2) mam tam nainstalovane jen hry a par programu, na experimetovani mam virtualy, na nebezpecne veci linux
3) nemam zadne ICQ, SKYPE nebo cokoli spoustene po startu systemu
Jsem happy a jeste dlouho budu.

Ja s tebou souhlasim, muzes to tak mit, ale jsou i jini, kteri to maji jinak. Ja treba Skype nutne potrebuju k volani do zahranici, i kdyz ho nemam rad. Moje Vista64 se vypne za cca 5-7s i po pouzivani techto programku a to jsem konkretne tohle nastaveni v zadnem z programu neupravoval a neridim se Vladimirovym clankem. Vypinala se tak uz po instalaci. Hry nehraju a programu tam mam mozna nekolik desitek.

To si nevyberes,kazdej soft ma jinej algoritmus na udajne "opravy a cisteni". Pouzijes jeden a najde jich tam 1000,druhej po nem este 700 a treti treba jen 100 a ctvrtej zase 300. Pro normalni praci staci nakej free soft a kdo je stoura a neustale zkousi nove softy tak je lepsi pouzit nejakej zalohovaci soft a po case to obnovit.

no, ted jsem se dival na ten Uniblue REgistry booster a na jejich web...maj taM SPOustu cen, dobrejch hodnocení a jako partner Microsoft...a maj na webu databazi na ty procesy. Myslis, že to neni vůbec špatný a ten registry booster nemusi bejt vubec spatnej. Copak s nim nemate nikdo zadne zkusenosti?

procesy po spuštění jsem zlikvidoval už dávno. Ted jsem spustil CCleaner, tak uvidim, jakj to bude mit efekt. Procesy jsem si všechny analyzoval na strance tech Uniblue a potom i jinde. temer vsechny z tech asi 40 procesu, co tam je jsou windows system 32 a prý neni dobrý je vypínat.