Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nový telefon s navigací - Nokia E71

Tak se mi podařilo potratit starý Siemens a koukám po novém telefonu. Doba pokročila, takže asi s OS a ocenil bych v něm i navigaci.
Jak je to vlastně s navigací u Nokií, pochopil jsem, že hlasová navigace je placená paušálem. Dá se navigace rozumně využít i bez této vymoženosti? Čili stáhnout mapy zdarma ano, hlasovou navigaci nevyužívat - dá se podle toho někam dojet?
Zatím jsem vybral Nokii E71, jestli někdo víte o nějaké rozumné alternativě, levnější uvítám... :-)

ještě edit - telefon jsem vybíral právě podle toho, že má i navigaci. Třeba wi-fi asi zas tak moc nevyužiju, na netu nemusím být imrvére a kancelář taky zakládat nehodlám. Pokud myslíte, že je rozumnější koupit levnější foun a normální navigaci zvlášť, klidně mě odraďte.

[mod]obnovil já, když mě Prasak sprdnul :-) (Zarniwúp) (Zarniwúp)[/mod]

dojet se podle toho dá - tvá pozice se ukazuje na mapě, takže aspoň víš, kde jsi :-), jde samože zoomovat, takže máš i přehled.

Jinak těch navigací je vícero (Garmin, Wayfinder, Navigon, nějaká prehistorie od TomTom) - můžeš si vybrat. Ale mně osobně ta Nokiácká vyhovuje nejvíce, navíc si ji můžeš předplatit jen tehdy a na tak dlouho jak potřebuješ, když někam jedeš.

P.S.: osobně tu E71 schvaluju, má výkonný CPU a velký displej, a to se u navigace počítá

Právě tuto otázku, jestli telefon s navigací, nebo každý zvlášť, jsme řešili v práci s kolegou a dospěli jsme k několika výsledkům, ale já osobně bych koupil raději každý zařízení samostatně.

Svoji debatu jsme shrhuli do několika bodů:
TELEFON S NAVIGACÍ
- navigace v telefonu se hodí, když člověk jen občas cestuje. Pokud se jede někam jednou za rok, nemá cenu ji kupovat zvlášť.
- snadno máte ji furt u sebe, i když jedete vlakem, nebo bloudíte pěšky po městě.
- cucá to hodně baterku
- je třeba vyřešit uchycení na palubní desku auta
- je to dost drahý na pořízení

NAVIGACE ZVLÁŠŤ
- větší displej (IMHO patří mezi největší klady samostaného zařízení)
- hlasová navigace
- snadné uchycení
- napájení přímo v autě je součástí při koupi
- nízká cena, dá se sehnat levněji dobrej mobil + navigace, než mobil se zabudouvanou navigací
- musí se schovat z auta, pokud nechcete mít lákadlo pro zloděje

Záleží (IMHO) hlavně na tom, jak často to bude využíváno. Jestli jezdíš málo, tak oboje v jednom ano, ale jestli to máš na častější cesty, tak bych to bral zvlášť.
A až telefon morálně zastará, tak ti zůstane už jen na tu navigaci :-)

Vlevo a vpravo jsem se naučil rozlišovat podle toho, kam kouká. Když sedí vedle, tak se to dá periferně zachytit. Když to tedy stihne. Informace o odbočení, které proběhnout mělo, posílá rezignovaně do čelního skla.
Já myslím, že je to jasný. Navigaci musel vymyslet příšerně nasranej ženáč. :-)

Tak to já mám problém s oběma navigacemi.

Nejčastější hláška té integrované zní: "Je-li to možné, obraťte se". Druhá, ta mobilní sedící na sedle spolujezdce, ačkoliv se s první po celou dobu dohadovaly, tento výrok interpretuje ve smyslu, že jsem ohledně svých orientačních schopností ve světě navigací obecně považován za jelito.

Protože kvůli bluetoothovému TMC/RDS si spouštím ještě jednu GPS na mobilu, doufám, že se všechny tři jednou mezi sebou pozabíjejí...

Tak zakoupena Nokia N78. Po Siemensu si rychle zvykám na maličko jiné ovládání, ale musím uznat, že Nokia to má promyšlené dobře, je to poměrně intuitivní a mně osobně vyhovuje. Ovšem to je subjektivní věc.
GPS po spuštění na můj vkus trochu lenivě zjišťuje polohu, ale nevím jestli to tak má být. Je to možné. (Komické bylo, když mi to na kopci kde vůkol kde nic tu nic kontrola stavu satelitu nahlásila, že zařízení pracuje špatně v budovách. Po druhém načtení už bylo satelitů habakuk.) Po zaměření už není problém.
Synchronizace s Outlookem bez problémů (připojení kabelem, režim PC Suite), ovšem až po aktualizaci software v telefonu. S původním softem nechtělo PC Suite načíst kontakty.
Wi-Fi v pohodě. Tedy pokud nepočítám to, že v základním nastavení (za což tedy může T-Mobile) má telefon tendenci hrabat se na internet přes připojení od operátora, jakmile mu wifi z nějakého důvodu nezavoní. Takže zakázat, zakázat, zakázat. :-)
Foťák nebyl prioritou, ale fotí slušně.