Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vzdalena plocha

Cus mam dotaz jak nestavit vzdalenou plochu tak, aby kdy se pripojim na muj pocitac ho to neodhlasilo z profilu a ja mohl sledovat co nekdo dela na mim PC treba z prace.Protoze ted kdyz se vzdycky pripojim tak muj pc se odhlasi od aktualniho uctu.dik za radu

Vzdálená plocha ne, ale vzdálená pomoc ano:

O Vzdálené pomoci

Problém lze někdy nejlépe odstranit tak, že vám někdo ukáže, jak na to. Funkce Vzdálená pomoc umožňuje, aby se váš přítel v jiném umístění připojil k vašemu počítači pomocí jiného počítače s kompatibilním operačním systémem, jako je Microsoft Windows XP, a provedl vás jednotlivými kroky řešení.

Po připojení bude váš přítel moci zobrazit obrazovku vašeho počítače a vést hovořit s vámi online o problémech, které oba vidíte. S vaším povolením může váš přítel dokonce ovládat váš počítač pomocí své klávesnice nebo myši.

Poznámky

Je nutné, abyste vy i váš asistent používali program Windows Messenger nebo e-mailový program kompatibilní s rozhraním MAPI, například aplikaci Microsoft Outlook nebo Outlook Express.
Je nutné, abyste vy i váš asistent byli v době, kdy používáte vzdálenou pomoc, připojeni k Internetu.
Pokud je zapnuta brána firewall systému Windows, během použití vzdálené pomoci budou dočasně otevřeny některé porty.
Pokud jste připojeni k podnikové nebo místí síti LAN, mohou vám v používání vzdálené pomoci bránit brány firewall. V takovém případě se před použitím vzdálené pomoci obraťte na správce sítě.

Dobrý den.

Občas se mi vzdálená pomoc hodí, protože občas někdo potřebuje s něčim poradit.
Na některých počítačích to ale protistraně hlásí něco ve smyslu, že nelze přeložit název DNS
Nevíte náhodou co s tim?

Jednou se mi povedlo na cílovém počítači zapnout nějakou službu a pak to běželo. (měl jsem je vedle sebe)
Bohužel si nepamatuju kterou. :-/

(ve Firewalu mam pomoc povolenou, stejně tak mam nainstalován Messenger a ve vlastnostech systému na záložce Vzdálený přístup mam pomoc aktivovanou.)

Jedna z alikací je free verze Logmein
free

Funguje i při přepnutí z účtu na účet, nelze s ní(záměrně) potají někoho špehovat.
Potřebuješ mít jen "účet" na který se připojíš odkudkoli(tedy pokud máš internet).
A na sledovaném počítači je třeba nainstalovat klienta.
Instalace samotná se prokouše i přez ZoneAlarm, ale nelze ZoneAlarm "vzdáleně" nastavovat.
Na poradně se to tu již řešilo.