Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nelze spustit windows u notebooku(nemá cd rom)

Dobrý den.Mam problém s mini notebookem Acer aspire one.Dostal sem ho zdarma s nainstalovaným windowsem.Problém je následující:Hned po zapnutí mi naběhne tato chyba:Systém Windows nelze spustit. Uvedený soubor je poškozen nebo nebyl nalezen: < Windows root>\system32\hal.dll. Nainstalujte znovu uvedený soubor.
Na internetu sem našel spoustu návodů,jenomže problém je že nemá cd rom a tudíž nevím jak spustit konzoli.Nešlo by to propojit nějak kabelama na normální pc a tam to udělat?Jesli jo tak jak?Děkuji za odpověd

Nevies jak vyzera SATA kabel? Nesahaj na to. Postup pre teba by potom zaberal 100 stran :)
www.google.com poznas? Napises tam slova o ktorych sa chces nieco nove dozvediet.

P.S: najdi si niekoho kto je schopny napr. nahodit tam tu dll z funkcneho PC apod. Mozno to bude treba uplne preinstalovat, najjednoduchsie pre teba bude pozicat si od niekoho USB CDROM mechaniku, alebo najst si znameho ktory bude vediet nahodit tam na inom PC FAT32 oddiel, bootovatelny DOS, nakopirovat instalacky, dat disk nazad do notebooku a spustit i386\winnt.exe

Inac este jaky to ma HDD? Ked to ma poriadny HDD (a nie len 16GB SSD), tak tam mozno bude recovery oddiel z ktoreho sa da obnovit Win na vyrobne nastavenia, ako sa to aktivuje si najdi v navode k tomu notebooku (ked nemas tak si stiahnes navod z www.acer.com). Alebo mozes kontaktovat Acer servis tam ti bud povedia jak sa aktivuje recovery alebo to nahodia nanovo Win, za nejaky mensi obnos penazi.

Tuto su parametry:
Procesor Intel Atom 1,6 GHz
Crystal Brite displej 8,9” s rozlišením 1024x600, podsvětlení LED
Operační paměť 1GB
Rychlý SSD disk 16 GB
Síťová karta / WiFi (pro připojení k internetu)
Čtečka karet 5 v 1
SD slot pro rozšíření úložné kapacity
Webkamera
Operační systém Windows XP Home CZ

Co mas za windows, zkus si nekde pujcit cd windows, na notasu bys mel mit certifikacni klic a verzi win.
Az budes mit spravny Windowsy (boot-cd) tak po prvni nabidce dej (R) klavesu spusti se ti konzole, pak to bude chtit potobe heslo ktere bys mel znat k notasu, a potom staci nakopirovat onu knihovnu z CD.

Mam pre teba tip: vyrabaj USB sticky z ktorych sa da bootovat instalacia XP, a predavaj za polovicu ceny mechaniky :)) (a jaj sorry to sa neda, nesmies distribuovat MS instalacne subory, tak nic).
Tak im predavaj za 100Kcs na papieri vytlaceny navod ze jak dat instalacku XP na USB stick. :)) (P.S. polovica zisku ide mne - moja obchodna idea :-D)