Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem epson scan

Koupil jsem si multifunkci epson dx 4050 a nainstaloval přiložené software. Ale při pokusu spustit epson scan, pomocí kterého se scanují dokumenty, se mi nespustil. Mám operační systém windows 98 a tento program jede pouze na vistě a xp. Je i verze pro win98, ale po jeho stáhnutí a pokusu o instalaci mi to píše the language is not supported.
Moc prosím, nutně to potřebuji, co mám dělat abych to spustil na win98?
Mám počítač z roku 2002, myslíte že mám stáhnout a nainstalovat xp?

Mno, máš Win98 SE nebo Win98?
Nelze se vyhnout hlášce o jazykové verzi při instalaci?
Pokud se ti to nepodaří rozchodit, doporučuji W2000 SP4,
na starší stroje špica, aktuální ovladače na cokoliv,
při vyzkoušení nevyžaduje ověření totožnosti na Update Microsoft,
pokud tedy tam nenacpeš WM Player 10 a výše, IE7 a výše atd.

Nikoliv, SE znamená Second Edition.
Umožňuje např. podporu USB, pokud jsou
pro konkrétní USB zařízení ovladače pro USB W98 SE.
Nezapomeň, že ti USB pojede pouze na rychlost USB 1.1 (max).
Pokud tvoje deska podporuje USB 2.0, tak zkus W2000 SP4
nebo si kup kartu do PCI, jinak se přenos dat bude těžce loudat.

Aha, takže tvoje deska podporuje USB 2.0.
Instaloval jsi tiskárnu úplně přesně podle návodu?
Ne třeba, že jsi ji připojil, vložil CD a počkal na hlášení?
Přečetl sis podrobně readme.txt z instalačního CD nebo návodu?

BTW, nižší Windows pod W2000 nevyužijí USB 2.0,
u tiskárny to asi vadit kriticky nebude, horší to je u přenosu větších souborů.

Ovladače k desce máš nainstalované?

Operating system Microsoft Windows 98 SE
Service pack os žádný
Jméno počítače V1U0H5
CPU typ AMD Duron XP 1313 Mhz 6,5x202
Základní deska Gigabyte GA 7VKMP(-P) (3PCI, 1 AGP,2 DIMM,Audio,Video,Lan)
Pracovní pamět 352 MB(DDR SDRAM)
BIOS Typ AMI (04/02/03)