Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Někdo používá můj product key. Poraďte mi, prosím.

Ahoj všem. Namohu se dostat do PC. Zapnu PC, dám si můj účet, vložím heslo, ale najednou to po mně chce product key ( tak ho tam vložím, který mám ze spod na PC ) a napíše mi to, že už je používán. Chce to po mně nový, nebo ať si koupím balíček visty. Mám ( Windows Vista Home Basic OEMAct emachines ) .. Poraďte mi, prosím, jsem bezradný :-( .. Mohu chodit na NET, nic jiného. Popřípadě mi napište na E-mail : Karim.Chriti@seznam.cz

Mockrát Vám děkuji.

PS : Užitečnou radu vyplatím penězmi. Když mi někdo seženu jiný product key, pošlu peníze ... Byl bych ale rád, kdyby to někdo udělal zadarmo :-(

Podporu ti zajistí výrobce/prodejce počítače, jedná se o OEM verzi, zde MS podporu neposkytuje. Předpokládám, že se jedná o nějaký značkový počítač, v takovém případě je product key nalepený na počítači vyblokován a ty máš někde (na CD/DVD nebo na oddílu disku) uložené funkční a předaktivované Windows.

odregistrovat, znovu zaregistrovat.
za volání na bezplatnou registrační linku ms nic nedáš, číslo 800... by se ti mělo objevit před aktivací.
je možné že tvůj emachines shit nebyl vůbec aktivován, a po 30 dnech přestal fungovat - nevím jak to má vista a výrobce tvého acer-shitu.

je možné že tvůj krám má dvojí potíž: údajný někde použitý product key (nemusí být pravda), a k tomu možná jen nestihnutou aktivaci wirdows.

ms by měl umět po telefonu vysvětlit postup, jak to odregistrovat a znovu zadat i product key.

u windows xp se dělala od-aktivace příkazem:

\WINDOWS\system32\oobe\msoobe.exe /a

product key se zadává při instalaci ale kvůli sériově množeným strojům by ho mělo jít změnit, pak by se měl dát vygenerovat nový aktivační klíč.

ano, je to kriplsystém.

p.s.: recovery systému z dodaného dvd nebo skrytého oddílu by to mohla řešit, ale přijdeš o všechna data. stejně tak "odborná oprava" v záručním servisu - čili doporučuju disk přidat do jiného pc (přes usb box) a svoje data zazálohovat.