Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Sloučení dvou proměnných (PHP)

Potřeboval bych udělat odkaz. Data tahám z tabulky MySQL. Mám $cesta (vylet_cesky-raj/) a $foto (vylet_foto.html).
Ohdaz píšu ve stylu

<a href=<?php echo $zaznam["cesta"] ?><?php echo $zaznam["foto"] ?>>foto</a>

a potřebuji, aby mi vylezlo

<a href=vylet_cesky-raj/vylet_foto.html>foto</a>

leze mi však pouze

<a href=vylet_cesky-raj/>foto</a>

a špatně mám i zápis

<a href=<?php echo $zaznam["cesta"];echo $zaznam["foto"] ?>>foto</a>

Co dělám blbě?

Zkontroluj si, jestli proměnná $zaznam["foto"] opravdu obsahuje požadovanou hodnotu. Podle všeho to vypadá, že je prázdná.
Jinak se to dá zapsat kratším způsobem:

<a href="<?php echo $zaznam["cesta"] . $zaznam["foto"]; ?>">foto</a>

případně, pokud máš povolené short_open_tag, tak takto:

<a href="<?=$zaznam["cesta"].$zaznam["foto"]?>">foto</a>

Jo zabudol som. $foto prázdná není. V tabulce ji mám dobře a když vyndám tu první část, tak se zobrazí. Holt to asi budu muset udělat jak jsem to měl, že jsem vyplňoval ve formuláři do $foto i tu cestu. Jenže tam má 5 položek a všechny ve stejném adresáři, tak jsem si to chtěl usnadnit, že vypíšu jednou cestu a pak už jen jména souborů (foto.html, popis.html...) :-(