Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chkdsk - chyby v systému souborů

V cmd spustím chkdsk bez parametru, proběhne kontrola v režimu jen pro čtení. (Jedná se o systémový disk.)

......
Oprava chyb v rastru svazku.
Systém Windows nalezl chyby v systému souborů.
......

Naplánuji chkdsk /f při startu systému, chkdsk /f proběhne

.....
Systém windows opravil chyby v systému souborů.
.....

Opět spustím cmd a chkdsk bez parametru.

.......
Oprava chyb v rastru svazku.
Systém Windows nalezl chyby v systému souborů.
......

A tak pořád dokola.
Chkntfs C: hlásí: jednotka není špinavá.

Dá se s tím něco udělat, nebo se mám podívat po novém disku?

Jez, je to nejlevnější. ;-)

Pro všechny případy, pokud jsi scandiskem kontroloval i test povrchu, tak zjištění, jestli se nenašel chybný cluster se dělá takto:

start
spustit
cmd

dir /ah $badclussuss

Jestli to zahlásí, že tam nic není (Soubor nebyl nalezen.), tak žádný špatný cluster nebyl objeven.

Soubor nebyl nalezen.
Pak ještě tedy
CHKDSK /V

C:\Documents and Settings\zarni>chkdsk /v
Systém souborů je typu NTFS.

UPOZORNĚNÍ! Nebyl zadán parametr F.
Nástroj CHKDSK proběhne v režimu jen pro čtení.

Program CHKDSK ověřuje soubory (fáze 1 z 3)...
Ověření souboru dokončeno.
Program CHKDSK ověřuje rejstříky (fáze 2 z 3)...
Ověření rejstříku dokončeno.
Na jednotce byly zjištěny menší nekonzistence. Nejde o poškození.
Program CHKDSK obnovuje ztracené soubory.
Obnovování osamoceného souboru wb.vx-j (47569) v souboru adresáře 34573.
Obnovování osamoceného souboru WB0A08~1.VX- (47569) v souboru adresáře 34573.
Obnovování osamoceného souboru md.dat-j (47586) v souboru adresáře 34573.
Obnovování osamoceného souboru MD967F~1.DAT (47586) v souboru adresáře 34573.
Obnovování osamoceného souboru adoc.bx-j (47609) v souboru adresáře 34573.
Obnovování osamoceného souboru ADOC~1.BX- (47609) v souboru adresáře 34573.
Obnovování osamoceného souboru url.ax-j (47623) v souboru adresáře 34573.
Obnovování osamoceného souboru URL~1.AX- (47623) v souboru adresáře 34573.
Obnovování osamoceného souboru w.ax-j (47628) v souboru adresáře 34573.
Obnovování osamoceného souboru W1FBF~1.AX- (47628) v souboru adresáře 34573.
Program CHKDSK ověřuje popisovače zabezpečení (fáze 3 z 3)...
Systém maže 10 nepožitých položek indexu $SII souboru 9.
Systém maže 10 nepožitých položek indexu $SDH souboru 9.
Systém maže 10 nepoužitých popisovačů zabezpečení.
Ověření popisovače zabezpečení bylo dokončeno.
Oprava chyb v atributu BITMAP hlavní tabulky souborů (MFT).
Oprava chyb v rastru svazku.
Systém Windows nalezl chyby v systému souborů.
Spusťte nástroj CHKDSK s přepínačem /F (opravit) a pokuste se je opravit.

S parametrem /f už jsem to spouštěl, ale dám tedy ještě jednou.

No tak po opětovně spuštěném chkdsk /F by tu určitý pokrok byl. Už to nenavrhuje opravu...

C:\Documents and Settings\zarni>chkdsk /V
Systém souborů je typu NTFS.

UPOZORNĚNÍ! Nebyl zadán parametr F.
Nástroj CHKDSK proběhne v režimu jen pro čtení.

Program CHKDSK ověřuje soubory (fáze 1 z 3)...
Ověření souboru dokončeno.
Program CHKDSK ověřuje rejstříky (fáze 2 z 3)...
Ověření rejstříku dokončeno.
Na jednotce byly zjištěny menší nekonzistence. Nejde o poškození.
Program CHKDSK ověřuje popisovače zabezpečení (fáze 3 z 3)...
Systém maže 7 nepožitých položek indexu $SII souboru 9.
Systém maže 7 nepožitých položek indexu $SDH souboru 9.
Systém maže 7 nepoužitých popisovačů zabezpečení.
Ověření popisovače zabezpečení bylo dokončeno.

156280288 kB místa na disku celkem.
16395912 kB v 52818 souborech uživatele.
18564 kB v 5361 rejstřících.
0 kB v chybných sektorech.
134492 kB používá systém.
65536 kB zabírá soubor s protokolem.
139731320 kB na disku je volných.

4096 bajtů v každé alokační jednotce
39070072 alokačních jednotek na disku celkem.
34932830 volných alokačních jednotek

Jdu dál experimentovat. Když tak se sem můžu přihlásit z noťasu. :-)

popisovače zabezpečení jsou u kontroly vždycky, netřeba se tím vzrušovat.

nepožitých položek

tos opisoval nebo to tam fakt je? :-D

----
Tohle může (to opakovaný výše) nastat po nesprávném vypnutí, nebo třebas po použití nevhodného diskového nástroje (osobní zkušenost), poškozený (nabouraný) systém.
-----
Ověřme to takhle tuhle thezi:
První je prohlížeč událostí - hledat událost typu disk, hlásí to NTFS (scandisk se automaticky po restartu aktivuje)
Druhý- najet do nouzáku, zkontrolovat, restartovat a znova v nouzáku zkontrolovat (pokud v tom jedou věci jiných výrobců, tak zato můžou oni), ale ty popisovače jsou naprosto v pořádku - dycinky se tam něco ochomejtne, horší je až ztratí dato.

No, neopisoval. Je tam nepožitých. :-) Tedy, když maže položky indexu, tak je nepožitých, když popisovače, tak nepoužitých.
No včera to právě ráno zamrzlo při startu, v prohlžeči událostí je chyba zdroj: disk, událost: 11, Ovladač zjistil chybu řadiče na \Device\Harddisk0\D.
Scandisk se sám neaktivoval, spouštěl jsem to sám (a nespouští se po startu ani teď).
Teď mi prošel scandisk bez chyb..
Jdu zkusit ten nouzák. Nakonec to bude deskou....

tuším že na hlášku "jednotka není špinavá" by mělo stačit spustit chkntfs c: /x, a bude pokoj.
ale nahlédni do helpu.

pokud se disk chce po každém startu kontrolovat a myslíš si že není důvod, zůstal v registrech zaznamený naplánovaný start chkntfs - místo si nevzpomínám ale jde normálně vyhledat.