Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi - připojení dvou PC najdenou

Dobrý den
Máme doma dva PC (jeden běží přes Wifi a druhý přes drát).
Ted mám doma pracovní notebook a když ho chci připojit k Wifi tak tomu druhému nejde internet a nejde ani na tom co se chce připojit.

Nevíte proč ?
Díky

Mas si to skontrolovat na vsetkych PC, ze mas v sietovka - vlastnosti - tcp/ip ze ma vsetko ziskavat automaticky.
Inac ak ti nejde ten novy NB tak mas asi nastavene na routeri WEP s heslom, a u pripajania na wifi si na novom NB zadal zle heslo pre router. Vtedy Win dlho pise ze nacitava IP (a nakoniec sa tvari ze nacital ale prd nacital).

výpis z obou pc: start - spustit - cmd.exe [enter] příkaz: ipconfig -all
označit výpis pravým myšem, enterem zkopírovat do schránky, ze schránky ctrl+v sem.

taky jde do cmd-okna nakopírovat tyto příkazy a z notepadu nebo přes flashku vyklopit sem:

ipconfig -all > "%tmp%\ip.txt"
notepad "%tmp%\ip.txt"
Konfigurace protokolu IP systému Windows

        Název hostitele . . . . . . . . . : Martin
        Primární přípona DNS. . . . . . . :
        Typ uzlu  . . . . . . . . . . . . : neznámý
        Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
        WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

        Přípona DNS podle připojení . . . :
        Popis . . . . . . . . . . . . . . : VIA Rhine II Fast Ethernet
        Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-11-09-45-60-9A
        Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
        Automatická konfigurace povolena  : Ano
        Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.2.100
        Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
        Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.2.1
        Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.2.1
        Servery DNS . . . . . . . . . . . : 213.46.172.36
        Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 28. května 2009 08:20:25
        Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 15. dubna 1903 01:52:09

Tohle je z mého PC ty dva ostatní večer. (Notes má kolega a sem v práci)

edit IP adresy (touchwood)

proč mažeš svoji ip adresu? vždyť je to adresa za routerem nastavovaná dhcp - myslíš že tě podle 192.168.2.x vypátrá kgb?

pokud chceš podobně nesmyslně fitrovat výpisy z těch wifi připojení, jednak netušíš co děláš, za druhé pak nemá smysl cokoli řešit.
(pro úplnost - u funkčního pc je to jedno. ale u těch nefunkčních připojení záleží právě na všem co je uvedeno).