Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno tiskarna hp p1006 - chyba pri stahovani firmware

Zdravim,
do firmy jsme zacali ve velkem kupovat p1006 (nahrada za radu 1010). Bohuzel, pri sdileni tiskarny u pc, ke kteremu je tato tiskarna pripojena, objevuje pri tisku hlaska - chyba pri stahovani firmware. U nekterych pc tato hlaska zmizi po vytisknuti (1-2sec), ale u nekterych pc tato hlaska zustane viset a je to jako aktivni okno, takze clovek, ktery pise na pc a nesleduje obrazovku, tak vlastne nepise. Navic tiskarna se vetsinou blokne a musi se vypnout/zapnout. Nesetkal se s tim nekdo?

Tiskarna je pripojena pres stineny USB kablik. PC jsou v domene, uzivatele s pravy users a OS je Wxp profi SP3. Nepomaha reinstalovani ovladacu z cd/webu HP. Prava k tiskarne se mohou menit jakkoli - nepomaha. Nejaky jiny tip?

Diky

ovladače hp - potisící. šrot a hrůza.
axiom 1: pokud je ovladač pro daný os nefunkční, je jisté že hp nikdy nevydá nový.
axiom 2: pomůže přejít na novější os, jehož součástí je ms ovladač s lepšími funkcemi, bez chyb.
axiom 3: do firemní sítě nepatří usb tiskárničky, to je na hraní domů. do sítě jedině s printserverem/lankartou.

PC jsou v domene, uzivatele s pravy users

a nešlo by uživatelům jen pro ty tiskárny přiřadit admošská práva? programátoři pro win jsou někdy dobytek, hp nevyjímaje. možná tady je zakopaný bill.
otestujte na nějakých admoších.

ad.1: jj, bohuzel HP je vyhradni dodavatel
ad.2: Visty nelze pouzit - pod nimi nefunguje firemni software
ad.3: vetsi tiskarny vedeni nekoupi -> drahe, navic spatne navrhnuta strukturka ...
Kocourkov? Nic noveho ve zdravotnictvi ...

Netusim, jak myslis priradit uzivatelum admin prava na tiskarnu?!? Jako dat jim veskere mozne pravomoce na tiskarnu? Jak co se tyka spravy dokumentu, tisku,.... to jsem zkousel, taky nepomaha, ale nevim jestli myslis toto ...

Takze problem je ked PC2 = user. Ako predpokladal ledni brtnik. Uz len zistit comu treba nastavit prava aby to slo. Skus userom nastavit plne prava na zlozku v ktorej je ten HP program, alebo co. Prip. aj na C:\Windows\Temp. Treba zistit co je pod userom obmedzene co tomu SW vadi.

Tak proskenovano pres filemon. Jestli nekoho neco napadne budu rad. V priloze je vypis z pc, ktere posila tisk na sdilenou tiskarnu. Vypis z pc, u ktereho je tiskarna pripojena je zde:

82 8:30:29 spoolsv.exe:1180 WRITE C:\WINDOWS\system32\spool\PRINTERS\FP00044.SPL SUCCESS Offset: 0 Length: 65536
83 8:30:29 spoolsv.exe:1180 QUERY INFORMATION C:\WINDOWS\system32\spool\PRINTERS\FP00044.SPL SUCCESS Length: 65536
84 8:30:29 spoolsv.exe:1180 CREATE C:\WINDOWS\system32 NAME COLLISION Options: Create Directory Access: All
85 8:30:29 spoolsv.exe:1180 CREATE C:\WINDOWS NAME COLLISION Options: Create Directory Access: All
86 8:30:29 spoolsv.exe:1180 CREATE C:\WINDOWS\System32 NAME COLLISION Options: Create Directory Access: All
87 8:30:29 spoolsv.exe:1180 CREATE C:\WINDOWS\System32\spool NAME COLLISION Options: Create Directory Access: All
88 8:30:29 spoolsv.exe:1180 CREATE C:\WINDOWS\System32\spool\DRIVERS NAME COLLISION Options: Create Directory Access: All
89 8:30:29 spoolsv.exe:1180 CREATE C:\WINDOWS\System32\spool\DRIVERS\W32X86 NAME COLLISION Options: Create Directory Access: All
90 8:30:29 spoolsv.exe:1180 CREATE C:\WINDOWS\System32\spool\DRIVERS\W32X86\3\ NAME COLLISION Options: Create Directory Access: All
91 8:30:29 spoolsv.exe:1180 OPEN C:\WINDOWS\System32\spool\DRIVERS\W32X86\3\P1006.i mg SUCCESS Options: Open Access: All
92 8:30:29 spoolsv.exe:1180 OPEN C:\WINDOWS\System32\spool\DRIVERS\W32X86\3\P1006.i mg SUCCESS Options: Open Access: All
93 8:30:29 spoolsv.exe:1180 QUERY INFORMATION C:\WINDOWS\System32\spool\DRIVERS\W32X86\3\P1006.i mg SUCCESS FileInternalInformation
94 8:30:29 spoolsv.exe:1180 CLOSE C:\WINDOWS\System32\spool\DRIVERS\W32X86\3\P1006.i mg SUCCESS
95 8:30:29 spoolsv.exe:1180 READ C:\WINDOWS\System32\spool\DRIVERS\W32X86\3\P1006.i mg SUCCESS Offset: 0 Length: 4096
96 8:30:30 spoolsv.exe:1180 WRITE C:\WINDOWS\system32\spool\PRINTERS\FP00044.SPL SUCCESS Offset: 65536 Length: 65536
97 8:30:30 spoolsv.exe:1180 QUERY INFORMATION C:\WINDOWS\system32\spool\PRINTERS\FP00044.SPL SUCCESS Length: 131072

Tak zda se vse vyreseno. Vyreseno trosku kostrbate, pze jsme utekli od HP a koupili Samsung ML-2571N. Tiskarna za cca 3,5k (p1006 stoji cca 3k) se sitovym konektorem, usb i lpt. Tiskne rychle a nejvic co me zaujalo, byla jeji snadna instalace a docela vymakany soft od samsungu. Dnes je jeji zatezovy test, dali jsme ji na jednu z nejvytizenejsich ambulanci, tak snad obstoji. Muzu opravdu jen doporucit. Kdyby jste meli nejake dotazy, rad zodpovim.