Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadný vypínač CRT monitoru

U CRT monitoru Hansol 720D začal zlobit vypínač, vyžaduje několik opakovaných stisknutí, než sepne. Nepomáhá ani nechat vypínač monitoru zapnutý a vypínat prodlužovací šňůru. Pravděpodobně bych dokázal vypínač opravit sám, ale nevím, jak se k němu dostat - jak otevřít skříň monitoru. Poradí někdo? Případně, kolik by mohla taková oprava stát u profíka.

Nemá zmysel dávať opravovať CRT monitor, najneskôr do roka ho vyhodíš.
Nevypínaj monitor, keď ukončíš prácu na PC ostane v Sleep mode, vtedy má spotrebu cca 4 Watt. Hádam to znesieš finančne. TV tiež nevypínaš, používaš "vypnutie" na dialkovom ovladači.

Ak chceš vypínať, zaobstaraj si kabel so zasuvkami a vypinačom, cca 150 .- . Vypneš ním všetko PC, monitor, tlačiareň, repro bedne, pripadne napajač modemu. Mnoho ľudí to rieši takto, hlavne ak sa obavaju požiaru. Niekedy keď vidim aku veľkosť maju kondenzatory v sietovej časti zdrojov, mam dojem že aj opravnene. Takže doporučujem.

Ved prave ze i pri vypinani len vypinacom na kabli so zasuvkami sa monitor vypina!
Ospravedlnujem sa, ked som to malo podrobne napisal.
Pokial by islo o kupu noveho monitora, nevidim potrebu, bo Hansol 720D ma skvelý obraz, aj na digitalnu TV. Len ten vypinac. Zatial snad pouzijem sparadlo (po cesky paratko), a tym vypinac zablokujem v zapnutej polohe?:-):-)

To s tím vypínáním se mně nezdá. Také jsem měl Hansol 720D a pokud si dobře vzpomínám, tak nebylo nutno zapínat hlavním vypínačem. Když se ponechal vypínač zapnutý a odpojovalo se od sítě externím vypínačem (na prodlužovačce), tak nebylo zapotřebí na monitoru s nějakým cvakátkem (=vypínačem) manipulovat.

Prostě se do toho budeš muset dostat. Já když jsem rozebíral svůj starej monitor, tak jsem asi půl hodiny obcházel okolo a rejpal šroubováčkem. Všechny šroubky už byly dávno venku, ale ještě to vzájemně drželo na plastových packách.
Takže oddělej stojan, občas pod ním taky bývají šroubky, zezadu se podívej, kde všude jsou šrouby a vyšroubuj je, pak vezmi tenkej plochej šroubovák a různě po obvodu dloubej do spojů plastů. V nejhorším případě použiješ násilí. Já jsem se tehdy taky zařekl, že pokud to ulomím, tak to prostě zpátky k sobě slepím silikonem. Pokud to je tvůj monitor, tak se s tím nemusíš srát.
Ten vypínač bývá obvykle isostat:
[isostat.jpg]
Neměl by být problém sehnat náhradu.

Pytlikovi sa SPRAVNE nelibi to ze ten na obrazku je tak na 12V a nizke prudy. On je v tom dost velky rozdiel. Toto na obrazku vpodstate len posuva napruzene pliesky po tych tyckach kontaktoch. S 230V by to iskrilo a zaoxidovalo sa to po 2stlaceniach a nema to ani dostatocny odstup medzi kontaktami a ktovie ake prierazne napatie. Spinace na 230V funguju inac - kontakt velmi rychlo "skoci" a nesucha sa (minimalizacia iskrenia atd) a ma vacsi odstup medzi kontaktami a dostatocne velke prierazne napatie.

To s tím vypínačem je mi záhadou. Měl jsem tenhle monitor a nepotřeboval jsem při zapínaní vypínačem na prodlužovačce cvakat s vypínačem na monitoru.
(na silové relé, či tyristory ve spínacích obvodech ovšem nevěřím, zrovna jako nevěřím na silové relé či tyristory ve zdrojích ATX. To ale na věci nic nemění)

Zavada bude niekde v blbom kontakte, bud vo vypinaci alebo na plosaku (kedze vypinac je mechanicky namahany tak kludne moze byt odtrhnuta ploska na plosaku apod, co je uplne bezna vec).
Riesenie je jednoduche: dat to niekomu kto je schopny to rozobrat, bez toho aby ho to zabilo, a skontrolovat spoje, najst studenak a zapajkovat to. Prip. vymenit alebo premostit vypinac.

Niekto kto nevie prist na to ako sa otvara monitor do neho vobec ani nema sahat, ptz to dopadne potom tak ze ten monitor nepojde vobec (ked to ten clovek vobec prezije :)