Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadný vypínač CRT monitoru

U CRT monitoru Hansol 720D začal zlobit vypínač, vyžaduje několik opakovaných stisknutí, než sepne. Nepomáhá ani nechat vypínač monitoru zapnutý a vypínat prodlužovací šňůru. Pravděpodobně bych dokázal vypínač opravit sám, ale nevím, jak se k němu dostat - jak otevřít skříň monitoru. Poradí někdo? Případně, kolik by mohla taková oprava stát u profíka.

Prostě se do toho budeš muset dostat. Já když jsem rozebíral svůj starej monitor, tak jsem asi půl hodiny obcházel okolo a rejpal šroubováčkem. Všechny šroubky už byly dávno venku, ale ještě to vzájemně drželo na plastových packách.
Takže oddělej stojan, občas pod ním taky bývají šroubky, zezadu se podívej, kde všude jsou šrouby a vyšroubuj je, pak vezmi tenkej plochej šroubovák a různě po obvodu dloubej do spojů plastů. V nejhorším případě použiješ násilí. Já jsem se tehdy taky zařekl, že pokud to ulomím, tak to prostě zpátky k sobě slepím silikonem. Pokud to je tvůj monitor, tak se s tím nemusíš srát.
Ten vypínač bývá obvykle isostat:
[isostat.jpg]
Neměl by být problém sehnat náhradu.