Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde poskladane PC

Zdravim, potrebuju poradit poskladal jsem PC ze starych dilu a kdyz ho zapnu tak se normalne rozjede, ale nejde obraz nevite co s tim muze byt ? Diky

kdyz ho zapnu tak se normalne rozjede, ale nejde obraz nevite

Opravdu ti to přijde, že se to normálně rozjede?
Asi bude nějakej díl špatnej. Takže klasika - odpoj, co tam být nemusí a jestli máš, tak vyměňuj jednotlivý díly. Něco je tam mrtvýho.
CMOS jsi resetoval?

Tak to mas dost smolu. Zavisi od toho ze jake diely si skusal ze co moze byt vadne a co sa odpalilo. Teoreticky prichadza do uvahy vadny zdroj alebo vadna doska, ktore odpaluju dalsie komponenty. Alebo si to len blbo zlozil. Daj to niekomu kto to prekontroluje. Vadny zdroj / MB vyhodit predtym nez s tym odpalis este dalsie komponenty.

Procesor musi byt nadoraz v socketu. Na heatspreaderu CPU musi byt nanesena primerena vrstva termopasty. Chladic musi rovnomerne dolehat na heatspreader (rozumej: vrchni kovovy "kryt", popr. na cele hole jadro, pokud CPU nema "dekl"). Chladic se nesmi kvedlat ci jinak pohybovat, spona (ci retencni packy) musi byt v poloze "upnuto" (viz manual). Co jeste?

Jeste jsem zkusil prehodit ramky a komp se najednou rozjel, ale pise to porad to same co je na tom obrazku.

A co je za chybu kdyz tam je: IDE detecting drivers... takhle to nacita tak 20s vypise to ty blbosti a to je vse. Potom jde najet do biosu kdyz dam DEL jinak nic delat nemuzu.

NAJPRV ODPOJ VSETJKO NEPOTREBNE, HARDDISK, MECHANIKU.
Detecting drives nie je ziadna chyba ale detekovanie diskov/mechanik. Ked to bez nich pojde rychlo, tak si tie disky/mechaniky blbo zapojil alebo mas na nich blbo prepojky (master with slave). Preco skladas PC ked nemas paru ani o absolutnych zakladoch?

A UROB CLEAR CMOS

Uz sem to vsecko udelal CLEAR CMOS a zjistil jsem jeste ze byla vadna ta prvni ramka tak nesli automaticky vsechny to sem nevedel ze to tak je. Pri instalaci XP se musi restartovat PC a potom uz se to kurva nezaplo vubec zsae cerna obrazovka s temi blaboli a nic nejde delat. Nevite co s tim? Uz na to nemam nervy.