Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem htpc sestava

Zdravim mam prosbu chci si udelat htpc ale nevim jestly me to povali na tom co jsem si vybral.. hlavne chcu aby me slo full hd video aby to stihal procesor i grafika tak prosim poradte..

cpu------ Pentium Dual-Core E5200
MB-------Gigabyte GA-E7AUM-DS2H - GeForce 9400
mechanika----blue ray LG GGC-H20L
zdroj ----jeste nevim
ramky---2gb ddr2 zbyly me po prechodu na ddr3
disk---200gb mam uz jeden zalozni

cenu chcu srazit co nejmin proto chcu pouzit to co uz mam abych nekupoval.. jinak jde me fakt jen aby to prehralo full hd film aniz by se to nejak seklo..

predem dik za odpovedi

Tohle je úplně zbytečné a drahé, navíc ještě s potenciálně chybovým nforce čipsetem.

HTPC se stavívají v drtivé většině na AMD, jednak je to odladěná platforma (AMD780G, desku např. tuhle - jak vidíš, úspora je znatelná) a pak máš velký výběr nehřejících CPU. Na HD ti bude stačit prakticky jakýkoli CPU (protože dekódování podporuje čipset), ale doporučil bych některý z nejlevnějších dvoujader s nižší spotřebou, takové PC se dá uchladit pasivně, nebo jen s jedním velkým systémovým větrákem.

desku máš už v mé první reakci, zbytek zde:

CPU: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6469 5
mechanika je OK.
case třeba tento (dobrý poměr cena/výkon): http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=5457 2 (vybírat jiné můžeš dle svého vkusu zde, pozor na formát zdroje: http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?bpath=Sk% C5%99%C3%ADn%C4%9B\ATX\HTPC\Bez+zdroje - nabídku krabic se zdrojem ti s ohledem na "kvalitu" v nich obsažených zdrojů ti rozhodně nedoporučím)
zdroj tento: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=4099 1 (pro výše zmíněnou krabici)

dik objednam jak jsi psal ale nebylo by lepsi misto toho procesoru tenle? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6110 6 ten ma jen tdp 45w a te jak jsi psal 95w a to se me zda uz nejak moc na htpc ne?

jinak se chcu jeste zeptat nejakou recenzi te desky nevis kde bych nasel sem koukal a nikde nenasel ani test te grafiky.. a jeste se chcu zeptat jestly to hdmi potporuje HDCP a jestly pres nej jde i zvuk?

ad procesor: ano, je to rovněž možnost. Nicméně "můj" je už K10 (tedy phenom), kdežto tvůj je ještě "starý" athlon. Službu rozhodně udělá, nicméně teplotně to vyjde stejně, protože TDP 95W se vztahuje na 4-jádro, pokud jsou dvě jádra vypnuta, této spotřeby CPU nikdy nedosáhne. Vyšší výkon CPU doporučuji kvůli případným hrám a případnému přehrávání HD videa s nestandardním kodekem, který "nezachytí" UVD dekodér v čipsetu.

ad deska: recenze je např. zde: 24183 (HDCP je podporováno), HDMI samozřejmě obsahuje i zvukový kodek (ten mají všechny ATI grafiky od HD2000 výše)

edit: pokud máš pochyby, tak zdejší HTPC guru je mif, tak mu kdyžtak napiš PMku, pokud ještě nerekognoskoval toto vlákno.

Jen trosku doplnim kolegu Touchwooda, ktery vse podstatne jiz perfektne zodpovedel.

Tu desku ber prave jim doporuceny Gigabyte - jsou to velmi kvalitni prkna, velmi vhodna (snad primo vyrobena ;-)) pro HTPC. Nemyslim, ze zrovna Phenom je pro multimedialni centrum to prave orechove (ale pokud na tom budes chtit i strihat video ci hrat hry, da se doporucit - pro hrani her ti ale nebude stacit IGP, takze jeste dokoupit grafarnu). Spis bych tam strcil X2 5050e, ktery je pro samohrajky IMHOj idealnim resenim. 2GB RAM v dualu staci nad hlavu.

Zdroj rozhodne ne Fortron! Tyhle PSU nejsou moc tiche, ve "slabsich" pasazich filmu je docela uslysis. Spis bych to videl na Corsair HX520, ci o neco levnejsi Chieftec CTP-500-12G Green Angel 500W. Samozrejme musi "pasovat" do bedny. Moc pekne (levne i drahe) HTPC skatule dela Acutake ci Thermaltake. Dej si ale bacha na fluorescencni displeje - pouzijes-li analogovy audio vystup (coz je v dnesni dobe ponekud zhovadile), prezentuji se mnohdy rusivymi artefakty (tlaci se to tam pres USB, vrci to, pisti to).

Disk vetsi. Nejaky tichy (napr. WD z Green rady), minimalne petikilo (500GB). Ver mi. Kazdy disk je maly, zvlast v HTPC.

A samozrejme bizuterie: tichy chladic CPU (vyber je siroky), antivibracni "bazmek" na HDD (nejlepe "usi" do 5.25 pozice - velmi se mi osvedcily Acutake ACU-DarkHddSilencer),... Pripadne pridavne vetraky ber ty nejkvalitnejsi (mno, cena/vykon) - Scythe nebo Noctua. Mozna myslis, ze jsem tim tichem posedly, ale ver, ze neni nic horsiho, nez hlucna samohrajka.

Mno a nakonec budes potrebovat TV kartu (nejlepe kombo, jsi li "v pokryti", staci DVB-T) ci satelitni kartu, nejakou peknou multimedialni bezdratovou klavesku s touchpadem a /ja doporucuju/ dalkovy ovladac.

Soft na multicenter je dalsi vec, to bychom tu ale byli do noci...

Uf... Urcite jsem na mnoho veci zapomnel, tak se pripadne ptej.

diky moc za odpovedi tet mam moznost koupit tuhle sestavu a prosim reknete me co bych mel vymenit aby tam slo full hd video... a kolik byste za to daly za tu sestavu jak ji pisu dole? ta integrovana grafika je asi na full hd slaba co? tam bych koupil nejakou pomalou grafiku co malo zere dystak.. cpu by melo bejt dobre ne? napiste me prosim s cim by mohly byt problemy... pokud by to nebyla dobra koupe tak bych koupil co jste rikaly vy..

Základní deska:
MB Biostar TF7050-M2, sAM2, NV MCP68PV, DDR2, 7.1, VGA, GL

Procesory:
AMD A64 X2 5000+ (socket AM2) Box

Paměti:
RAM - 4 x slot

A-DATA 2x1GB DDR2 PC800 Extreme Edition
Maximální rozšiřitelnost až do 8 GB

HDD - Western Digital Caviar WD2500AAJS- 250GB 7200ot SATAII

Graficka:
Integrovaná NVIDIA GeForce 7050

TV karta:

VGA AVer TV Hybrid + FM PCI, analogový + digitální

Mechanika:

DVD-R/+R Asus DRW-1814BLT SATA SILVER/LIGHTSCRABE

Zvuková karta:
6 kanálová

Komunikace:
Integrovaná síťová karta 10/100/1000 Mbit/s
WiFi 802.11b/g

Přední panel:
2 x USB2.0, 1 x Mikrofon, 1 x Sluchátka, DVD mechanika, LCD displej

Výstupy - zadní panel:
4 x USB2.0, 6 x Audio konektory, 1 x VGA, 1 x HDMI, 1 x S-Video výstup, 1 x S-Video vstup
3 x Komponentní video výstup (RGB), 3 x Audio-in (vstup), 1 x síťový zásuvka, 1 x TV-out

1 x Vystup na myš, 1 x Vystup na klávesnici, 1 x Napájení

Zdroj:
380 W
Rozměry:
š.v.h - 44,5 x 13,5 x 42 cm

mel bych moznost to koupit za 7500 ani za tuhle cenu by se to nevyplatilo? tu tv kartu bych vyndal a dal si tam satelitni kterou uz mam objednanou a tu v tom bych prodal.. jinak je to s tim ovladacem aji case docela ujde.. opravdu by se to za tu cenu nevyplatilo? disk mam jeste jeden doma navic bych ho tam nejak dal jeste a 2 gb ramek mam jeste IMG_6418.JPG

Dobre tak jsem nakonec objednal tohle co na to teda rikate?

MB Asus M4A78-VM - AMD 780G
CASE ACUTAKE ACU-MIRACLE Black
CPU AMD Athlon 64 X2 5600+, 2,9GHz, 1MB, AM2 BOX 450,- 1 726,-
Zdroj SEASONIC SS-300SFD 300W micro, OEM

TECHNISAT DVB-S přijímač SkyStar HD2
TECHNISAT CI slot pro Technisat SkyStar HD2
TECHNISAT modul TechniCrypt B2C /Cryptoworks,Conax/

co vy na to? to jste me doporucily a co rikate na tu satelitni kartu? nemate s tim zkusenosti?

Jo, muze byt. Ale:

CPU: Nechces uz teda rovnou ten Phenom?

Jsi si jist, ze nikdy nebudes potrebovat FireWire? Pridavnou kartu uz tam asi nenaperes, neb jednu PCI pozici zabere DVB-S tuner a druhou CI slot. Za desku s IEE1394 das o dve kila vic a mas vse.

Zdroj je dost slyset.

Bezproblemove s integrovanymi komponentami (napr. vyse zminenymi deskami AMD780G) a nizkoprikonovym CPU. Disk doporucuju zvolit s nizkou spotrebou (2.5", popr. Green radu), DVD palidlo radeji slimove "notesove" na redukci do std. sachty. Bacha! Hooodne to topi! Prichladit!

edit: Jeste bacha na to, aby pico-PSU obsahoval i stekr pridavneho napajeni CPU! Kabel nebyva obsazen v baleni!

Díky za reakci rychlosti blesku. Předpokládám že bych HTPC osadil notebookovým diskem (případně kombinací notebookového disku pro data a SSD pro OS, takže by se datový disk dal při nevyužití vypínat).
Co se týče DVD, uvažuji o osazení "jen" čtečky. Od pálení je tu plnokrevné PC, které bude s HTPC zesíťováno.

Bacha! Hooodne to topi! Prichladit!

Týká se tato poznámka Pico PSU? Autor ve výše uvedeném článku nějak výrazné topení nepozoroval:

...Rozhodl jsem se ale využít malé hliníkové pasivy, které v 8 kusech přijdou na 46 korun. Tři jsem umístil na napájecí cívky procesoru, dva na PicoPSU (čistě pro zlepšení stavu, byť se nijak extrémně nezahřívá)...

Ano. Topi to jak peklo samo (mam na mysli ten pico DC/DC converter). Nektere typy maji integrovany malinkaty vetracek, ale to je strasliva vec - po hodine provozu to mas chut /kvuli zvukum, any se z toho linou/ rozslapat na prvocinitele. Dela se to tak, ze do vetraci diry v kejzu das na "self-made" nozicky vetrak, ktery namiris primo na pico converter.

Takhle: je predpoklad, ze z nej budes odebirat ~40-50W (mini, nano ITX desky s periferiemi). Zdroj zvladne vic (i kdyz tech 90W ci 120W pokladam za sci-fi), tudiz i klasicke uATX, ale pak se uz moc "snazi" a topi. Pokud mas dobre vyresenou skatuli s dobre vyresenym proudenim vzduchu, neni co resit. Jestli ti ale kolem toho nepujde luft, upeces to.

diky moc tak mam objednano... jinak jeste se chcu zeptat je u toho cpu nejaka ta pasta? nebo musim koupit zvlast? u desky hdmi kabel asi taky nebude co?

a muzete me doporucit nejake klavesnice pro htpc? aby na ni bylo neco s cim ovladat i mys.. predem diky

Na CPU je prd, "zuvacka" je nanesena na boxu. S lepsim chladicem, ktery si jiste koupis, pastu dostanes (nebo bude taktez predem nanesena).

U desky nehledej HDMI kabel. Zakoupit.

Klavesnice doporucuju MS Remote Keyboard (dokoupit prijimac) ci neco od Logitechu /primo HTPC-ready nedelaji nic/. Daji se sehnat (ne u nas) napr. produkty Adesso, ale ten layout... Durazne varuju pred cimkoliv od Geniusu.