Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propojení PC a LCD-televize

Mám prosím dotaz..Potřebuji propojit PC s LCD..PC má grafickou kartu se dvěma výstupy DVI a S-video..Televize je LG a má vstupy na cinche, HDMI, možná i D-SUB..atd..Chci se zeptat, jestli to je vůbec třeba na 5-6 m možné..Dík za radu

..to Michal:..tak asi jsem to pohnojil..koupil jsem 10 kabelu DVI a redukci DVI-HDMI..Redukci jsem zapojil do slotu HDMI v televizi..ten se zbarvil, ale nejsem schopen ho nějako aktivovat. Kartu mám Ati Radeon 1950 Pro..Snažím se v nastaveních altivovat druhou plochu, ale jede mi karta pouze na jeden výstup..

Ta grafika ma nejake MSI oznacenie (napr. MSI-blabla1234). To oznacenie najdes na webe MSI, niekde v sekcii support/drivers si v okienku pre manual download nastavis product Graphic a svoj typ. Stranka MSI je www.msi.com.tw a tak kliknes na GLOBAL.

P.S. pokial je to napr. AGP RX1950PRO-T2D256 tak
http://www.msi.com/index.php?func=proddesc&prod_no =1146&maincat_no=130&cat2_no=137&cat3_no=173
vpravo hore mas tlacitko Driver

Ked je to PCIe tak si to naklikaj sam, moze potrebovat iny driver.

..já spíše přemýšlím, jestli není blbost vést od počítače kabel DVI a před televizí ho přes redukci svést do HDMI..V CCC se mi už objevuje i rozlišení TV, dokonce tam vidím i neaktivní TV, ale nemůžu ji dát jako výchozí monitor..Neustale je tam veden jenom můj SyncMaster jako jediný monitor..

Je jedno kde das redukciu ale normalny clovek by ju dal na grafiku.
V CCC v display manageri kliknes pravym na druhy monitor a nastavis si co chces (dualview alebo klonovanie apod). Odporucam precitat ten MS help co som nan daval linik, vo viste sa to da nejak nastavit aj vo Win.

..já Ti děkuji za nervy se mnou..vono to stejně nejde..já zítra vyměním DVI kabel za HDMI..a bude to bez redukcí napřímo..Já jsem si jenom myslel, že když malý foťáček utáhne LCD o uhlopříčce 82 cm, tak to bude pro celkem silnou grafiku švanda..a ejhle..pokud se mi podaří vyměnit ten kabel, tak se zítra ozvu..

Ked uz si to nevies pozriet v navode tak aspon urob screenshot toho CCC (ked nevies ako tak sekcia Clanky niekde uplne na konci), ze co tam mas kde neaktivne, a vloz obrazok na poradnu dole pod prispevkom je tlacitko "prehliadat" a "prilozit".
V kabli fakt (podla mna) problem neni.

Obrazok sa nevklada do Wordu, ale napr. do programy-prislusenstvo-malovani, ked nemas ziadne normalnejsi editor obrazkov (napr. irfan view). A potom ulozit ako JPEG.
Z toho co tam vidim ti to ten druhy monitor vobec nezdetekoval, po zapojeni si restartoval Win (preistotu)? Kde si tam videl zdetekovanu tu TV?

..ono asi bude lepšie, keď sa na to vieš, čo?..zkrátka som magor..ale snažím sa klikať na ten druhý monitor a kukám cez rameno na LCD, kde neustále svieti bez signálu..Na grafike mám 2 výstupy, z oboch na normálný monitor signál ide..či napríklad nemám ladiť niečo na TV?

Ale tam nemas kde klikat ved tam vobec druhy monitor neni zdetekovany (to druhe biele okienko tam je prazdne).
Kedy kde ti to zdetekovalo tvoju TV? - tym zacni, to je dobre tam treba pokracovat.
V tom rozbalovacom zozname nad okienkami mas aj tu TV (znacku/typ/rozlisenie) apod? Alebo kde bola zdetekovana TV? (pisal si vyssie ze bola zdetekovana)

P.S. TV skus prepnut na HDMI vstup (vid navod k TV). Nie ladit. A potom znovu skus spustit CCC (alebo restart Win) ze ci potom zdetekuje TV.

..mám tam 3 HDMI..jedná sa o LGlh3000..zapnem si napr 3 a len mi to ukazuje, že nie je signál..už som z toho otrávený..2 den do toho čumím a nič..Niekde som tam našiel(v CCC) aj rozne rozlišenia a frekvencie monitoru..ale je fakt, že som ju ešte nikdy nevidel v druhom okienku..

Jaky presne kabel si kupil? Je na nim nieco napisane (presne oznacenie apod?) Mas nejaky link na neho?

P.S: totiz niesom si isty ci DVI->HDMI je to iste co HDMI->DVI. Myslim ze by malo byt ale neviem na 100%. Co je na nom napisane? (prip. na obale v ktorom si to kupil, ze na co je ten kabel urceny?)

Daj tam povodny kabel co si mal predtym ked si videl toto:
"V CCC se mi už objevuje i rozlišení TV, dokonce tam vidím i neaktivní TV"
urob screenshot toho okna a daj na poradnu, tam sa to neda nikde aktivovat?

Uz si cital ten pokec o viac monitoroch vo Viste co som daval este uplne hore link na MS stranky? Treba si o tom nieco precitat o viac monitoroch vo viste, moze sa to nastavovat vo Win. Bez precitania helpu sa s tym budes drbat pol roka :)

...mrzí mně, že jsem jako debil..Kabel původní..http://www.okcomputers.cz/kabel-dvi-propojovaci/d- 60592/,s redukcí DVI-HDMI..http://www.okcomputers.cz/redukce-hdmi---dvi/d-618 69/..jsem vrátil a koupil tento..http://www.okcomputers.cz/kabel-hdmi-dvi/d-56114/. ... Koukaljsem i na návody a neměl by to být problém..ale asi je..Na sáčku od kabelu je napsáno CABLE 551/10..Toto píšu z nooteboku..počítač jsem zatím vzdal..třeba někoho seženu..zatím dík

OK malo by to byt obojsmerne.
Nie si jako debil, ja uz tiez neviem ze co tam mas blbo (a vistu s ATI grafikou nemam a nikdy som nemal), skus sa vratit k tomu bodu ked si pisal ze vidis zdetekovane rozlisenie TV, vidis ho tam aj teraz zdetekovane? Kde presne?

P.S. a hlavne si precitat ten link na strankach microsoft jak som pisal uplne hore kdesi.
.. a odpovedat aj na vsetky otazky vyssie co som pisal...

Sleduju tvuj thread a jako debil mi rozhodne nepripadas. Pokud jsi provedl vse, co radil MM.., melo (muselo!) se to rozjet. Na hadici az tak moc nezalezi, klidne si to mej pres redukci. Nevim, zda to tu padlo, ale zkontroluj obnovovaci frekvenci HDMI vystupu detekovane TV - nesmi to byt 60Hz (musi to byt mene: 50, 52, 56, 58 - co ti to nabidne).