Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Se dívím, že si ty softvéry ještě někdo kupuje....

Pár veselých konstrukcí, co jsem našel ve zdrojácích v práci... Jedná se o Javu.

if (connection != null) {
   logger.error("Connection is null");
  }
  connection.sendMessage(msg);
 /*
  * @return true kdyz je driver aktualne pripojen
  */
public boolean isConnected() {
  if (status.equals(Status.CONNECTED)) {
   return true;
  } else {
   return false;
  }
num2 = (Double.parseDouble(str2) * 1) / 60;

Ten první je asi nejlepší...:-D

loading...

Jak byste reagovali na tento požadavek:

"Aplikace bude mít tlačítko, které ji přenese z pozadí do popředí, tedy před všechny ostatní okna."

Tento požadavek byl přednesen kolegovi, který to nevydržel a vyprsknul smíchy. Já bych určitě reagoval stejně...:-)

A přitom není nic lehčího, ne? :-)

Kdysii byla série obrázků o vývoji SW. Co bylo zadáno, co chtěl zadavatel, jak to pochopil programátor, jak to prezentovalo obchodní oddělení, co dostal zákazník. Bylo to se stromem a houpačkou.

Pavel

Dovolil bych se zastat toho třetího kódu.
Možná tomu bylo tak, že v původním kódu násobil něčím jiným než jedničkou . Pak mu přišlo, že jde o blbost, ale pro jistotu kód nechal takhle, kdyby jej potřeboval dále měnit.

Já osobně mám v celé řadě svých ( ostrých ) výtvorů celé bloky typu

if ( false ) { ...................... }

Co kdybych ten vnitřek potřeboval někdy vrátit (klient by si vzpomněl) ?
Jako že to potřebovat na 99% nebudu.
H.

Ale to víš, že je to lepší.
Ale třeba někdy holt takto člověk nějaký blok odstaví , aby rychle zareagoval, s tím, že se pak k tomu vrátí . A houby se vrátí.
Já tím chtěl jenom říct, že kdybych Ti poslal svoje výtvory, jistě bys tam podobných hovadin našel do aleluja.
Až budu mít trošku času, něco vyberu ...
H.

Najlepšie je také kusy kódu vymazať - kto sa v tom bude vyznať, keď bude za rok polovica programu vykomentovaná. O to, aby sa k tomu bolo možné vrátiť, sa stará systém na správu verzií.

Kým sú tie WTF-kódy ešte také krátke, tak sa na tom ešte dá pobaviť :-). Keď zaberajú niekoľko strán alebo celých knižníc, tak je to dosť demotivujúce.

no hej, len niekedy urobis v jednej veci zmenu a spravis novu verziu. Nasledne novu zmenu niekde inde a mas dalsiu verziu. Tu prvu zmenu chces ale vratit spat pricom druhu zmenu chces nechat zachovanu. V tom pripade ti navrat k predoslej verzii nepomoze. :-)

I tak se dá:

int[] a = new int[1000];
try {
     for (int i=0; ; i++) { // No range check.
     a[i] = i;
    }
} catch (ArrayIndexOutOfBoundsException e) {
   // do something cool
}

Hernajs, MaSo, neexhumuj... (mif)