Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Se dívím, že si ty softvéry ještě někdo kupuje....

Pár veselých konstrukcí, co jsem našel ve zdrojácích v práci... Jedná se o Javu.

if (connection != null) {
   logger.error("Connection is null");
  }
  connection.sendMessage(msg);
 /*
  * @return true kdyz je driver aktualne pripojen
  */
public boolean isConnected() {
  if (status.equals(Status.CONNECTED)) {
   return true;
  } else {
   return false;
  }
num2 = (Double.parseDouble(str2) * 1) / 60;

Ten první je asi nejlepší...:-D

loading...

Dovolil bych se zastat toho třetího kódu.
Možná tomu bylo tak, že v původním kódu násobil něčím jiným než jedničkou . Pak mu přišlo, že jde o blbost, ale pro jistotu kód nechal takhle, kdyby jej potřeboval dále měnit.

Já osobně mám v celé řadě svých ( ostrých ) výtvorů celé bloky typu

if ( false ) { ...................... }

Co kdybych ten vnitřek potřeboval někdy vrátit (klient by si vzpomněl) ?
Jako že to potřebovat na 99% nebudu.
H.

Najlepšie je také kusy kódu vymazať - kto sa v tom bude vyznať, keď bude za rok polovica programu vykomentovaná. O to, aby sa k tomu bolo možné vrátiť, sa stará systém na správu verzií.

Kým sú tie WTF-kódy ešte také krátke, tak sa na tom ešte dá pobaviť :-). Keď zaberajú niekoľko strán alebo celých knižníc, tak je to dosť demotivujúce.

no hej, len niekedy urobis v jednej veci zmenu a spravis novu verziu. Nasledne novu zmenu niekde inde a mas dalsiu verziu. Tu prvu zmenu chces ale vratit spat pricom druhu zmenu chces nechat zachovanu. V tom pripade ti navrat k predoslej verzii nepomoze. :-)

I tak se dá:

int[] a = new int[1000];
try {
     for (int i=0; ; i++) { // No range check.
     a[i] = i;
    }
} catch (ArrayIndexOutOfBoundsException e) {
   // do something cool
}

Hernajs, MaSo, neexhumuj... (mif)