Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vista - nestíha grafika

Čím to je, že zobrazenie vo Viste nestíha? Napríklad, kopírujem súbory v TC a keď už pásik ukazuje hodnotu 100 %, tak tá zelená blikajúca grafická podoba zobrazovača je niekde na 65 %. Vedel by mi to niekto vysvetliť? V XP tento problém nepozorujem.

Tak to nafoť:-) Já si všiml že kolikrát to ukazuje 100procent a ještě to statečně a dlouho kopíruje. Myslím že je v tom vista nějaká divná. Zdá se mi že po SP2 už jsem to nezaregistroval. (Nebo novej TC 7,5b?). Ve win 7 sem si toho nevšiml.grafikou to ale nebude.

Takže je to celé o tom, že ten teploměr délkou neodpovídá procentům? A co když se teda nastaví jiné zobrazení? Viz Help k TC:

NewStyleProgress=
1: Use operating system progress bar (default for Windows >=XP)
0: Use TC's own progress bar (default for all older Windows versions)
2: Like 1, but with a not segmented bar (only supported in classic theme)

0 - funguje bezchybne, ale zobrazuje sa klasika z Windows 98
1,2 - nezobrazuje sa správne a ukazuje sa Vista pruh

Ty si mi chcel asi povedať, že v klasickom zobrazení to pôjde dobre, lenže to som vedel aj predtým. Mňa zaujíma v čom je problém, že Vista pruh sa zobrazuje zle.

Doplnené: Ako som aj na začiatku písal, v XP to nepozorujem. Problém sa týka len Visty. V XP je ten pruh samozrejme prevzatý z XP, ale funguje dobre. Lenže vo Viste je jedno, či to je v TC alebo nie, ten pruh nestíha. V čom je problém?

Ja nejak stale nechapem co je tam ako zle?
Ze dlzka pruhu nezodpoveda cislu, alebo aj cislo je zle ci co? To si meral pravitkom tu dlzku pruhu ci co? :-)

Ked len dlzka pruhu nezodpoveda tak to moze byt napr. tym, ze vo viste je inac urobene prepocitavanie screen units alebo pixelov na dialog units (on windows ma tych units viac - idea za tym je univerzalnost a spravne zobrazenie aj na displayoch s inym aspect ratio pixela, a pripadne moznost nastavenia vacsich dialogov na displayi s vyssim rozlisenim (preto dialogy nepouzivaju na udavanie velkosti komponentu pocet pixelov, ale dialog units), keby to MS spravne urobil a programatori spravne pouzivali tak by to aj fungovalo :).
Na preratavanie na dialog units je WinAPI fcia a mozno je vo viste blbo. Alebo to vola totalcommander podla toho co bolo v MSDN pre XP a vo viste nieco MS zmenil. Alebo programator TC mal z tych vsetkych units uz gulas a nejak to prepocitanie "nastavil" napevno pre XP.
To sa casto zaoberas takymi zbytocnostami? :) Hlavna vec predsa je, ze ten pasik priblizne ide zlava doprava, a ked dojde doprava tak je hotovo, nie?

Mna skor sere ze (zvycajne u MS) instalatorov dojde pasik do 100% aspon 20x a clovek tym padom vlastne nema ani tusenia ze ako dlho este ta instalacia bude trvat ze ci mam ist hulit alebo na zachod alebo nie. Pasik do takeho instalatora ani nemuseli davat. Namiesto pasika mali napisat: "instaluje sa a nikto nevie kedy bude hotovo" :)

Grafika (graficka karta) s tym nema absolutne nic spolocne a nijak to nemoze ovplyvnit.

P.S. a nedal si k tym obrazkom informaciu ze z coho su. Jeden z nich je z XP alebo ako? Alebo ti to ten pasik zobrazuje nahodne ci co? Kludne to moze zavisiet od velkosti suborov, ze to v urcitych pripadoch TC neprepocita korektne apod.