Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Naloguje a hned sa odhlasi WXP-SP3

Zdravim,
mam WinXP SP3 a normalne som vypol PC, idem zapnut , spusti sa ako klasicky logovacia obrazovka, zadam heslo k uctu, prihlasuje ma , ukaze tapetu a hned Odhlasi...
skusal som otestovat virusy a nic...v msconfigu som povypinal podozrive veci a i tak,
co to moze byt ???

aj na druhom profile to robi...
heslo na admina zaraz zmenim lebo mi neberie to co pamatam :)
tak teda idem na to, a ke dnie necham kompletny test Superantispywarom..

btw cez QIP mi kolega posielal exe subor ktory mi mal zmenit heslo na ucet, lenze ja som ho nespustal, a tu mi vznika otazka ci sa vobec nieco take da cez normalny rezim, kedze aj tie platene programy to robia z dosu a pristupuju do SAM... ?

ne nic... len som skusal spustit VMWARExxx sluzby, pretoze mi ho nechcelo spustit (authentification service error alebo nieco tak)...
ale to poznam, to nemoze mat na to vplyv...

dalej pocitac sa pouziva na bezny net, ale programy instalujem ja...

no odznova nahodit ucty to bude velmi brutalny sposob... este ani superantispyware sa mi enchce spustit, ani odinstalovat, nod sa spusta v prikazovom riadku ecls.exe a aj to mam pocit ze nic nerobi, a spybot nehlasi ziadnu haved

potřebuješ věci jako: asus gamer osd? isuspm? msconfig se ti nemusí při každém startu připomínat? nwiz snad není nutný k funkci ovladače? java update scheduler?

ten "show desk fix" - shell32.dll má být knihovna microsoftu. ale zkontroluj proč se ti chce spouštět, jestli je to originální verze. proskenuj disk antispywarem. poměrně úspěšný bývá combofix.
spyware bude nejspíš souviset i s "launch inf section ex" a souborem nr_ie7en.inf - zkontroluj že když vypínáš start v "startups", že ti ta věc neběží v paměti - zabít v záložce "procesy".

v nastavení internetového prohlížeče vypni zbytečné = spyware doplňky, které myslíš že by neměly běžet.

když nic nepomůže, vytáhnout disk a připojit jako druhý k jinému pc, ať se z něj nestartuje. pak znovu prohledat, případně vyzkoušet i nějaký antirootkit.

tak v startups nic nieje kedze v nudzovom rezime sa ani nic nespusta..
A to ie7 je podla googla pozostatok z nlite.
Presiel som to nodom ecls s prepinacom /quarantine a vyzera ze to neda do karanteny,tak combofix nasiel aj to co nod,vymazal a i tak login nejde..
Jak zistit este co sa spusta pri starte... ? :|

pěkný log, strávíš u google zajímavou noc.
je tam na můj vkus hodně nechutností co bych zabíjel, ale nechce se mi hledat v cizím hnoji co je úmyslně instalované a co už je spyware.

za všechny pochopitelně zaujme .sys soubor v tmp adresáři: i:\docume~1\Uzivatel1\LOCALS~1\Temp\lredbooo.sys, ale může fungovat dohromady v páru s něčím, smazání nemusí stačit.

ten orcad je koupený nebo cracklý? - mi je to fuk, jen odkud se asi berou ty viry.
a veškeré .exe orcadu mají výjimku na firewallu? v tom případě ten cedník odvirováváš zbytečně.

Tyhle potíže s okamžitým odlogováním mívají na svědomí dost často čachry kolem souboru Userinit.exe, kterýžto soubor bývá dílem sám zavirován, dílem je spouštění přesměrováno místo na něj na soubor Wsaupdater.exe, který jest sám virem.
V tom případě je potřeba (pod jiným operačním systémem, či v opravné konzole) vyměnit nakažený Userinit.exe za dobrý a stejně tak ten Wsaupdater.exe, tedy zkopírovat Userinit.exe -> Wsaupdater.exe. Po restartu je potom vhodné (ať je všechno jak má být) v registrech opravit to přesměrování, ale na to se raději podívej do mého staršího příspěvku: Nahoře do hledání zadej Userinit.exe a hned v prvním odkazu (no, teď to bude asi druhý) to tam mezi jinými odpověďmi najdeš.

vdaka.. stacilo nahradit len povodny userint.exe ... (wsaupdater.exe ani nemam na disku)...
tiez dik za reakcie ostatnym..

a btw. ledni brtnik: keby som sa zaoberal komercne vyvojom elektroniky tak asi by som kupil taketo pspice programy..a ked tak uz nieco lacnejsie napr microcap, orcad skusam na uplne zaklady a overenia vypoctov zo SKOLY, pricom zatial mi stacia aj free programy:-);-)