Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Power DVD 6.0

Mám problém se spouštěním filmů přehrávačem Power Dvd,seká se mi zvuk a někdy se mi sekne i celý přehrávač a už nejde naskočit,jedině restartem PC.DMA mám zkontrolovaný. a je funkční.Odinstaloval jsem všechny kodeky,nainstaloval nový,i verzi Power dvd jsem odinstaloval a nainstaloval znovu a je to pořád stejný,čím by to mohlo být?

Prvé čo ma napadlo je, či Tvoj PC splňa min. požiadavky:

System Requirements

Operating System: Windows XP, 2000, ME, or 98SE

Screen Resolution: 1024 x 768 or 1280 x 1024

Screen Ratio: 4:3 or widescreen

Processor: Pentium 4 1.3 GHz, Pentium M 1.0 GHz, or AMD Athlon 1.2 GHz or above*

Memory: 128 MB RAM

Hard Disk Space: 60 MB

Graphics Card: AGP or PCI Express graphic accelerator with DirectDraw Overly Support

Sound Card: PCI sound card or on-board audio

Optical Drive: DVD-ROM, DVD-ROM/CD-RW combo, DVD-R/RW, DVD+RW or DVD-RAM drive with 1394, ATAPI, SCSI, USB 2.0 or Card Bus interface

* - PowerDVD 6's advanced video/audio technologies function better with processors 2 GHz and above

Tak to můžem vyloučit, že ti něco užírá příliš výkon. Nebylo by špatné zjistit, jestli ti jiný přehrávač bude dělat taky problémy. Tady jde stáhnout jednoduchý, malý, ale účinný přehrávač, není třeba ani instalace: http://www.afterdawn.com/software/video_software/v ideo_players/media_player_classic.cfm Pak už jenom File > Open DVD... a podívat se, jestli to taky bude dělat problémy.

Dá se zjistit datum vydání ovladače. Pravým tlačítkem na ploše - vlastnosti - nastavení -upřesnit - adaptér - vlastnosti - ovladač. Je tam datum ovladače. Jestli se dá zjistit, kdy byl ovladač aktualizovaný, nevím. Je to ale pravděpodobné, ale nevím kde :-/ .
Jak píšu níž, zkus Vrátit změny ovladače. Pokud jsi ho aktualizoval (čemuž moc nevěřím, stopro by sis toho všiml při té aktualizaci), vrátí se původní ovladač. Pokud to nepůjde, aktualizace nebyla.

Chipset=základní deska. Ve správci zařízení je to rozhozené do více položek. Řadiče etc. Můžeš zkontrolovat, jestli jednotlivá zařízení pracují správně (vlastnosti - stav zařízení).
Řadiče IDE ATA/ATAPI - Primární kanál IDE - Vlastnosti - Upřesnit nastavení - Režim přenosu by měl být DMA. (Předpokládám, že na něm máš hard disk). Jak je to u SATA nevím.
Ale pokud by nějaká chyba byla v tomhle, tak bys ji viděl hned po najetí do správce zařízení. Byla by tam hláška s otazníkem a informací, že nějaké zařízení nepracuje správně.

Zažil jsem sekání při přehrávání videa a též při hrách vadnou videokartou. Při normální práci (Office, Internet, ...) běžel PC bez problémů. Při přehrání videa nebo animací ve hrách se to raflo. Po výměně karty Ok. Zkus si někde na zkoušku vypůjčit jinou grafiku.

Zdravím Fuente,nástroj pro diagnostiku rozhraní directX jsem projel a všechny testy jsou uspěšný.Ta hardwarová akcelerace videa to je tam taky nebo to je jinde?Akceleraci zvuku jsem našel-je úplná.a je tady u Zobrazení:Akcelerace DirectDraw-povoleno,rozhraní direct 3D-povoleno,textur portu AGP-povoleno.Pak je tady Hudba- funkce rozhraní directX: akcelerace na výchozím portu:není k dispozici

Zkusil jsem tu hardwarovou akceleraci upravit,je to ještě horší seká se i obraz.Ta Hudba- funkce rozhraní directX: akcelerace na výchozím portu:není k dispozici-to má tak být?Jak zkontroluju tohle-taky mi to tady radily:Ovladace chipsetu, GK a SND.A jak poznám jestli jsem neaktualizoval ovladač graf. karty.Teď jsem zkoušel zas spustit přehrávač a sekne si mi někdy uplně celý PC a nejde s ním nic dělat,na nic nereaguje.Krám jeden 3-[

Hardwarová akcelerace má být Úplná, to byl už jen takový pokus.
Stáhni si z guru nové ovladače pro grafiku, odinstaluj staré a odeber
ho i ze Správce zařízení, tam už trefíš spolehlivě. Restartuj a nainstaluj
nový ovladač pro grafiku.

Nejlepší by bylo asi zkusit bod obnovení z data, kdy ti to šlo.
Start - Programy - Příslušenství - Systémové nástroje - Obnovení systému.

Ten ovladač mám odebrat ve graf. adaptérech ve správci zařízení?Grafiku mám integrovanou,jak poznám,který mám nainstalovat.To obnovení systému mám zkusit až potom nebo nejdřív?Když dám měsíc zpátky tak se mi odinstalujou něco co jsem za posl. měsíc přidal?

Ja teda neviem, ake filmy si skusal, ale nemohlo by to byt mediom? Niekedy, ked ma DVD-ROM problemy s citanim media, tak sa zasekne cely pocitac. Robi to uplne na vsetkych filmoch, alebo iba na niektorych, alebo iba na jednom?

Pises, ze mas onboard GK a jen ctvrtku pameti - nemas nahodou nasdileno moc RAM pro tu grafarnu?

A jeste neco: zkus pred prehravanim filmu vyskubnout sitovy (myslim LAN) kabel - odpojit se od site (uz se mi u jednoho usera stalo, ze mu nejaky soft neustale lezl na Net a trhalo se mu pri tom video)...

Myslí sdílenou paměť. Kromě programu BIOSu Setup mě teď žádný jiný nenapadá, ve kterém to jde zjistit a hrabat se v Setupu bych nezkušenému nedoporučoval. Snad někdo poradí jiný program. Frekvence monitoru na to vliv určitě mít nemůže. Ještě bych zkusil jednu věc. V PowerDVD ještě před spuštění filmu, kliknout do okna (jak je ta borka se slunečními brýlemi s nápisem DVD) pravým tlačítkem a vybrat položku Configuration. Poté se přepnout do záložky Video a v této záložce zatrhnout položku Enable hardware acceleration. Dát OK a vyzkoušet film. Na mém PC zatrhnutí této volby zmenší zátěž CPU při přehrávání DVD o čtyřnásobek!!

Zdravím,když jsem dal obraz a povolit hardwarovou akceleraci,tak se mi pokaždý sekne přehrávač,když to vrátím tak to funguje....Zkusil jsem power dvd spustit i bez zaplýho internetu a jakžtakž to funguje,ale není to 100%.Jakmile zapnu i internet tak okamžitě začne sekat zvuk.Využití CPU letí ke 100%....A pak tady dole mám využití paměti 235000k/600140K a jakmile to jde na 260000K když spustím film přehrávačem tak to seká zvuk,není to tedy v tý paměti?

Jak to myslíš, když zapnu internet? Připojíš kabel, spustíš prohlížeč, vypneš blokování sítě ve firewallu, vytočíš dial-up? Až ti to zase vyletí na 100%, přepni se do záložky Procesy a podívej se, který proces si bere nejvíc z výkonu CPU. Doporučuju taky projet systém všemi anti-šmejd programy. Nějaký slušný antivir (třeba NOD), Spybot a Ad-aware alespoň.

Ještě takový dotaz,když dám obnovení systému tak mám většinou napsáno kontrolní bod systému,ale asi před měsícem tam mám dvě změny -Insttaled Alkohol 120% trial verze a pak Software Distribution Service 2.0.Nemohla by to způsobovat tahle věc?

Co se týče toho Alcoholu, tak jeden podobný program, který taky simuluje mechaniky, dělal na jednom PC problém se čtením DVD. Ale jestli píšeš, že stejný problém je i s přehrávání DVD z HDD, tak těžko říct. Jestli ti to nevadí, tak můžeš zkusit ten Alcohol odinstalovat a vyzkoušet to. Jinak proč chceš Obnovovat systém. Někdy dříve ti Powerdvd jelo bez problémů?

Přesně tak,ten přehrávač Power dvd mi dřív normálně fungoval,ale poslední dobou mi blbne.Ještě takovej dotaz využití paměti mám teď 223850k --Když spočítám procesy,které běží tak napočítám tak 87000k a tak mě zaráží,kde je zbytek?Mám Celeron 2.4Ghz 256 Ram.

Jo a ten přehrávač Power dvd mi dřív normálně fungoval,ale poslední dobou mi blbne.Ještě takovej dotaz využití paměti mám teď 223850k --Když spočítám procesy,které běží tak napočítám tak 87000k a tak mě zaráží,kde je zbytek?Mám Celeron 2.4Ghz 256 Ram.

Chod do nastaveni prehravaca a zapni si na maximum HW podporu, resp. povol si tam "overlay".
Skontroluj ci disky idu v UDMA mode (spravca zariadeni - IDE controller, primary - pravy klik - vlastnosti, aktualny mod, secondary - pravy klik - vlastnosti, aktualny mod). Ak je PIO tak je to problem.

BTW. ak si instaloval nejaky codeckpack tak ho odinstaluj a preinstaluj DVD prehravac.

Měl jsem ty samé problémy. Prostě se to škubalo a nepomohlo nic. Vrátil jsem se k Power DVD 5 a je po problému.
Sestava - MSI s.754 K8N NEO3-F, nForce4-4X AMD sempron 64 2800+, ATI Sapphire X700Pro AD, 256MB DDR2, PCIe x16, TV out, DVI-I 256, 512 MB ram.
Možná to byla chyba přehrávače, nevím zkoušel jsem všemožné kousky s nastavením, nic nepomáhalo. DVD se sekalo, ať jelo z DVD rom nebo z HDD.