Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Power DVD 6.0

Mám problém se spouštěním filmů přehrávačem Power Dvd,seká se mi zvuk a někdy se mi sekne i celý přehrávač a už nejde naskočit,jedině restartem PC.DMA mám zkontrolovaný. a je funkční.Odinstaloval jsem všechny kodeky,nainstaloval nový,i verzi Power dvd jsem odinstaloval a nainstaloval znovu a je to pořád stejný,čím by to mohlo být?

Pises, ze mas onboard GK a jen ctvrtku pameti - nemas nahodou nasdileno moc RAM pro tu grafarnu?

A jeste neco: zkus pred prehravanim filmu vyskubnout sitovy (myslim LAN) kabel - odpojit se od site (uz se mi u jednoho usera stalo, ze mu nejaky soft neustale lezl na Net a trhalo se mu pri tom video)...

Myslí sdílenou paměť. Kromě programu BIOSu Setup mě teď žádný jiný nenapadá, ve kterém to jde zjistit a hrabat se v Setupu bych nezkušenému nedoporučoval. Snad někdo poradí jiný program. Frekvence monitoru na to vliv určitě mít nemůže. Ještě bych zkusil jednu věc. V PowerDVD ještě před spuštění filmu, kliknout do okna (jak je ta borka se slunečními brýlemi s nápisem DVD) pravým tlačítkem a vybrat položku Configuration. Poté se přepnout do záložky Video a v této záložce zatrhnout položku Enable hardware acceleration. Dát OK a vyzkoušet film. Na mém PC zatrhnutí této volby zmenší zátěž CPU při přehrávání DVD o čtyřnásobek!!

Zdravím,když jsem dal obraz a povolit hardwarovou akceleraci,tak se mi pokaždý sekne přehrávač,když to vrátím tak to funguje....Zkusil jsem power dvd spustit i bez zaplýho internetu a jakžtakž to funguje,ale není to 100%.Jakmile zapnu i internet tak okamžitě začne sekat zvuk.Využití CPU letí ke 100%....A pak tady dole mám využití paměti 235000k/600140K a jakmile to jde na 260000K když spustím film přehrávačem tak to seká zvuk,není to tedy v tý paměti?

Jak to myslíš, když zapnu internet? Připojíš kabel, spustíš prohlížeč, vypneš blokování sítě ve firewallu, vytočíš dial-up? Až ti to zase vyletí na 100%, přepni se do záložky Procesy a podívej se, který proces si bere nejvíc z výkonu CPU. Doporučuju taky projet systém všemi anti-šmejd programy. Nějaký slušný antivir (třeba NOD), Spybot a Ad-aware alespoň.

Ještě takový dotaz,když dám obnovení systému tak mám většinou napsáno kontrolní bod systému,ale asi před měsícem tam mám dvě změny -Insttaled Alkohol 120% trial verze a pak Software Distribution Service 2.0.Nemohla by to způsobovat tahle věc?

Co se týče toho Alcoholu, tak jeden podobný program, který taky simuluje mechaniky, dělal na jednom PC problém se čtením DVD. Ale jestli píšeš, že stejný problém je i s přehrávání DVD z HDD, tak těžko říct. Jestli ti to nevadí, tak můžeš zkusit ten Alcohol odinstalovat a vyzkoušet to. Jinak proč chceš Obnovovat systém. Někdy dříve ti Powerdvd jelo bez problémů?

Přesně tak,ten přehrávač Power dvd mi dřív normálně fungoval,ale poslední dobou mi blbne.Ještě takovej dotaz využití paměti mám teď 223850k --Když spočítám procesy,které běží tak napočítám tak 87000k a tak mě zaráží,kde je zbytek?Mám Celeron 2.4Ghz 256 Ram.

Jo a ten přehrávač Power dvd mi dřív normálně fungoval,ale poslední dobou mi blbne.Ještě takovej dotaz využití paměti mám teď 223850k --Když spočítám procesy,které běží tak napočítám tak 87000k a tak mě zaráží,kde je zbytek?Mám Celeron 2.4Ghz 256 Ram.

Chod do nastaveni prehravaca a zapni si na maximum HW podporu, resp. povol si tam "overlay".
Skontroluj ci disky idu v UDMA mode (spravca zariadeni - IDE controller, primary - pravy klik - vlastnosti, aktualny mod, secondary - pravy klik - vlastnosti, aktualny mod). Ak je PIO tak je to problem.

BTW. ak si instaloval nejaky codeckpack tak ho odinstaluj a preinstaluj DVD prehravac.

Měl jsem ty samé problémy. Prostě se to škubalo a nepomohlo nic. Vrátil jsem se k Power DVD 5 a je po problému.
Sestava - MSI s.754 K8N NEO3-F, nForce4-4X AMD sempron 64 2800+, ATI Sapphire X700Pro AD, 256MB DDR2, PCIe x16, TV out, DVI-I 256, 512 MB ram.
Možná to byla chyba přehrávače, nevím zkoušel jsem všemožné kousky s nastavením, nic nepomáhalo. DVD se sekalo, ať jelo z DVD rom nebo z HDD.